FOTO: Iļģi pārstāv Latviju Budapeštā 

21. reizi notika WOMEX – lielākais tradicionālās, folkmūzikas un pasaules mūzikas (world music) gadatirgus, kas šogad no 21. līdz 25. oktobrim norisinājās Ungārijas galvaspilsētā Budapeštā. Latviju tajā pārstāvēja Latvijas Mūzikas informācijas centrs un grupa Iļģi.

Lelde Petrāne, 28.10.2015
1/16

Foto: Publicitātes

WOMEX šogad bija pārstāvēti vairāk nekā 2500 delegāti no 90 valstīm, notika 23 konferences sesijas un 15 filmu skates, savukārt showcase jeb promocijas koncertiem tika saņemti gandrīz 1200 pieteikumi, no kuriem profesionāļu žūrija līdz septiņām WOMEX skatuvēm izvirzīja tikai 60 māksliniekus no 50 pasaules valstīm.

Par dalību stāsta Ilga Reizniece: «Iļģi nupat atgriezušies no Budapeštas, kur šogad notika WOMEX – tā saīsināti sauc WORLD MUSIC EXPO, pasaules (jeb etno) mūzikas industrijas svarīgāko gada notikumu. Iļģi bija uzaicināti uzstāties vakara koncertā uz vienas no 7 skatuvēm. Kā viena no 60 muzikālām apvienībām no visas pasaules. Tas ir liels gods, ņemot vērā, ka katru gadu iekļūt izredzēto pulkā kāro tūkstošiem etnomūziķu. Arī Iļģi daudzus gadus mēģinājuši saņemt ielūgumu, un šogad beidzot tas ir noticis. Turklāt – vienīgie no Baltijas valstīm.»

Iļģu koncerta ieskaņā klātesošos ar grupu iepazīstināja ilggadējs WOMEX dalībnieks, mūzikas kritiķis, etnomūzikas pasaulē augsti novērtēts profesionālis, arī mūziķis Endrjū Kronšovs (Andrew Cronshaw).

Latvijas Mūzikas informācijas centra direktore Ināra Jakubone pastāstīja, ka Latviju uz WOMEX skatuves līdz šim pārstāvējuši divi mākslinieki – Laima Jansone pirms četriem gadiem un šogad – Iļģi.

Latvijas dalību Pasaules mūzikas gadatirgū WOMEX nodrošina Latvijas Mūzikas informācijas centrs ar Kultūras ministrijas un Valsts kultūrkapitāla fonda finansiālu atbalstu.

No šīs sadaļas

Sapulču kavēšana un klusēšana tajās, nesveicināšanās, nedalīšanās...

Pēc gada pārtraukuma Latvijas basketbols atkal būs pārstāvēts pasaules spēcīgākajā līgā,...

Katram ir iespēja atrast savu aicinājumu, sekot tam un dzīvot piepildītu dzīvi,...

Populārais ceļvedis Lonely Planet ierindojis Latviju starp desmit pasaules zemēm, kuras būtu...

Rīgas Zooloģiskajā dārzā šodien jau desmito gadu pēc kārtas norisinājās SIA Maxima...

Koncertzālē Lielais dzintars saņemti no Hamburgas atvestie divi augstas klases koncertflīģeļi,...

Veļas ražotājs AS Lauma Lingerie klientiem un franšīzes partneriem no vairāk nekā...

Liepājas 15. vidusskolā jau otro gadu tiek popularizēta šaha spēle, vēsta reģionālais...

Db.lv turpina aizsākto tradīciju, piedāvājot rubriku Fotonedēļa - fotostāstu par aizvadītajā...

Kuba ir tīrradnis, kurai nav līdzinieka visā pasaulē....