FOTO: Otra Workland Telegraph kopstrādes centra izveidē investēts miljons eiro 

Vecrīgā, Kalēju un Audēju ielu stūrī durvis vēris jau otrais kopstrādes centrs "Workland Telegraph", kura izveidē investēts miljons eiro, informē uzņēmumā.

Monta Glumane, 07.1.2020
1/85

Foto: Ieva Leiniša/LETA

Jauno telpu oficiālā atklāšana plānota 23.janvārī.

Šobrīd Rīgā jau vairākus gadus darbojas viens pilna servisa biznesa un kopstrādes telpu centrs – "Workland Valdemāra" -, un pēdējā laikā uzņēmums strauji paplašinājies visās Baltijas valstīs, atverot jaunus kopstrādes centrus Tallinā, Viļņā un Kauņā.

"Kopstrādes jeb "co-working" koncepts ir pieprasīts lielpilsētās un daudziem kļuvis par iecienītāko biroju nomas veidu. Līdz ar to jauna centra atvēršana Rīgā bija tikai loģisks solis tālākai izaugsmei. Mūsu jaunākais centrs Rīgā – "Workland Telegraph" – atrodas Kalēju un Audēju ielas stūrī. Šī apkārtne ir viena no pieprasītākajām un novērtētākajām uzņēmēju vidū," komentēja "Workland Group" dibinātājs un valdes priekšsēdētājs Indreks Hāls (Indrek Hääl).

Viņš norādīja, ka visos "Workland" centros uzmanība tiek pievērsta telpu kvalitātei un dizainam. "Mūsu mērķis ir radīt vidi, kas atbalsta biznesa produktivitāti," sacīja I.Hāls.

Jaunā "Workland Telegraph" kopējā platība ir 1400 m2, piedāvājot privātus birojus, tikšanās telpas, pasākumu rīkošanas zonu, koprades un koplietošanas telpas. "Mūsu darbības pamatā ir piedāvāt darba vietu īri, nevis noteiktu kvadrātmetru telpas," sacīja uzņēmuma dibinātājs.

Mazākajam privātajam birojam ir pieejamas divas darba vietas, taču tiek piedāvāts īrēt arī vienu darba vietu – tā saucamo "Dedicated desk" jeb noteiktu, individuālu darba vietu, vai arī "Hot desk" - darba vietu atvērtajā zonā, tiem, kuri katru dienu gatavi strādāt citā vietā un kam patīk daudzveidība. Tāpat visi nomnieki var izmantot visas centra priekšrocības – tikšanās telpas, pilnībā aprīkotu virtuvi, atpūtas zonas, tostarp apmeklēt dažādus socializēšanās pasākumus, izmantot uzņēmuma atbalsta servisu un citas priekšrocības.

I.Hāls norādīja, ka viena no kopstrādes centru priekšrocībām ir uzņēmumu dažādība, ar ko centra klientiem ir iespēja strādāt līdzās, iepazīt un, iespējams, kopīgi attīstīt jaunus projektus. Šobrīd jaunās "Workland Telegraph" telpas kā savu darba vietu ir izvēlējušies sabiedrisko attiecību speciālisti, nekustamā īpašuma attīstītāji, mūzikas menedžeri, IT un finanšu sektora uzņēmumi, reklāmas aģentūra un citi. "Šī ir ļoti daudzveidīga vide, kurā specializāciju dažādība var sniegt pievienoto vērtību katram no biznesiem," komentēja I.Hāls.

Viņaprāt, kopstrādes telpas kļūst arvien populārākas un piemērotākas visiem - sākot no radošiem ārštata darbiniekiem un beidzot ar konkrētām lielo uzņēmumu komandām, piemēram, atbalsta birojiem. "Ja socializēšanās, kopiena un iedvesmojoša darba vide ir būtiska darba vai uzņēmuma kultūras sastāvdaļa, tad kopstrādes telpas var būt piemērotas jebkura veida vai nozares uzņēmumam," pārliecināts I.Hāls.

Izmaksas par īri svārstās no 220 eiro mēnesī par darba vietu telpā, līdz 300 eiro mēnesī par atsevišķa biroja telpām (par personu).

"Tā kā sagaidāms, ka nākamajos gados elastīgu darba vietu skaits pieaugs, ir skaidrs, ka kopstrādes telpas ir ne tikai uz palikšanu, bet pat varētu kļūt par pamatu jeb standartu biroju piedāvājumam nākotnē. Tam ir vairāki veicinoši faktori: atrašanās vieta, pielāgošanās iespējas un darbaspēka ekspektācijas no darba vides. Kopstrādes telpas parasti atrodas pilsētu centros, padarot tās piemērotas jebkuram uzņēmumam – gan mazam, gan lielam. Tām ir ērta piekļūšana, līdz ar to ir piemēroti arī dažādu pasākumu, sapulču organizēšanai. Šie centri piedāvā darba vidi, kas ir viegli pielāgojama dažādām situācijām un vajadzībām – gan atvērtas kopstrādes telpas, gan privāti biroji un tikšanās telpas," koprades centru pieprasījumu komentēja I.Hāls.

"Workland Telegraph" mērķis ir piedāvāt pēc iespējas elastīgāku vidi, kurā darba vietu ir iespējams īrēt uz nedēļu, slēgt vienošanos uz mēnesi vai gadu, vai periodiski izmantot telpas pasākumiem. Uzņēmuma komanda var paplašināties vai pārcelties. "Ir notikusi pāreja no uz klientu orientētas uz darbiniekiem orientētu darba vidi - darbinieki augstu vērtē interaktīvu, iedvesmojošu, saistošu un viesmīlīgu biroja vidi. Attālinātais darbs no privilēģijas ir kļuvis par teju normu. Kopstrādes telpas kā dalīšanās ekonomikas (sharing economy) paraugs nodrošina perfektu vidi tam visam," uzskata I.Hāls.

Būtiskākā tendence biroju telpu tirgū ir tā, ka novērojams kopstrādes telpu popularitātes pieaugums. Prognozēts, ka līdz 2022.gadam aptuveni pieci miljoni cilvēku visā pasaulē strādās kopstrādes centros, nevis līdz šim ierastajos birojos. Savukārt Baltijas valstīs kopstrādes centros strādājošo skaits gandrīz divkāršosies – ja šodien kopstrādes centros Latvijā, Igaunijā un Lietuvā kopumā ir apmēram 6000 darba vietu, tad 2022.gadā to skaits varētu sasniegt ap 11 000, prognozē I.Hāls.

"Kopstrādes telpas šobrīd Baltijas tirgū ir pieprasītas, un mūsu koncepts ir sevi pierādījis, pat varētu sacīt, ka tas daudziem uzņēmumiem ir kļuvis par standartu, domājot par darba vietas izvēli. Mūsu plānos ir noturēt tirgus līdera pozīcijas, tāpēc mēs pastāvīgi meklējam jaunas, interesantas vietas, lai atvērtu jaunus "Workland" centrus," atklāja I.Hāls.

Šobrīd Baltijas valstīs kopumā uzņēmums atvēris 10 "Workland" centrus. 2020. gada sākumā uzņēmums plāno atvērt jaunas vietas Lietuvā – Viļņā un Kauņā, un plāno paplašināties arī citviet.

I.Hāls novērojis, ka tiek atvērtas arvien jaunas kopstrādes telpas, tāpēc konkurence pieaug. Taču uzņēmums to redz kā pozitīvu tendenci, jo tas nozīmē, ka uzņēmumiem ir plašāka izvēle un viņi iegūst lielāku vērtību.

Tevi varētu interesēt

Rīgas kopdarba telpu piedāvājumu papildina jauns koprades birojs "UP Office"...

Uzsākta biroju iznomāšana jaunajā biroju centrā Riverside Offices, informē projekta pārstāvis...

Parakstot līgumu ar būvkompāniju Skonto būve, nekustamā īpašuma attīstītājs SIA Vastint sper...

Slepenā istaba Ontario birojā, iekštelpu basketbola laukums Cīrihes ofisā, golfs uz biroja...

Biznesa portāls Db.lv piedāvā piektdienas mini interviju sēriju. Katru nedēļu kāds no...

Nepalaid garām

Ja valsts eksperts apgalvo, ka šķeldu ceļa uzturēšana izmaksās 10 miljonus nākamo...

Eiropas Savienības prioritātes ir mainījušās. Tuvākajā laikā var sākt mainīties Eiropas ekonomiskie...

Igauņi pirmie pārgāja uz dabasgāzes izmantošanu sabiedriskajā transportā un Tallinā gandrīz...

"Dienas Bizness" sadarbībā ar "Lursoft" ik gadu izdod zīmola izdevumu "TOP 500",...

No šīs sadaļas

Uzņēmuma "SK ID Solutions" radīto autentifikācijas un e-paraksta risinājumu Smart-ID visās Baltijas...

Valsts policija nav konstatējusi ļaunprātīgu dedzināšanu riepu noliktavā Andrejsalā, informēja...

Sabiedrības iniciatīvu portālā "manabalss" sākta parakstu vākšana par šaursliežu tramvaja ieviešanu...

"Tilde" šogad plāno septiņu miljonu eiro apgrozījumu, nodrošinot 15% pieaugumu, salīdzinot ar...

Picēriju tīkla "Čili Pica" īpašniekam SIA "Čilija pizza" atcelta lielākā daļa iepriekš...

Starp pirmajiem netipiski maza izmēra kases aparāta "Tiki-Taka Pay" lietotājiem klientiem ir...

Igaunijas pašapkalpošanās automazgātavu uzņēmums "Mundipesula", izmantojot pūļa finansēšanas...

Valmieras Attīstības aģentūra uzsākusi veidot koprades darbnīcu (makerspace), kas būs pirmā tāda...

Pirmajā gadā elektrisko skrejriteņu koplietošanas platformas "Fiqsy" lietotāji ceļā ar tiem pavadījuši...

Konkurences padome pieņēma lēmumu atļaut apvienošanos, ar kuru OÜ “MM Grupp” caur...