Transports un loģistika

FOTO: Rīgas satiksmes transportlīdzekļu vizuālais noformējums, uzsākot pilotprojektu

Ilze Žaime, 26.06.2019

Uz pilotprojektā iesaistītajiem transportlīdzekļiem tiks izvietotas īpašas norādes. Pārējās fotogrāfijas skatāmas raksta galerijā!

Foto: Ilze Žaime

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

SIA «Rīgas satiksme» plāno no 8.jūlija īstenot pilotprojektu, kura laikā atsevišķos sabiedriskā transporta maršrutos pasažieru iekāpšana notiks tikai pa priekšējām durvīm, savukārt, izkāpšana - pa vidējām vai aizmugures durvīm.

Jaunā pasažieru iekāpšanas un izkāpšanas virzība tiks ieviesta 1. trolejbusā, 10., 20., 28. un 60. autobusā. Projekta mērķis ir efektīvāk kontrolēt pasažieru biļešu lietošanu, dodot šoferiem iespēju pārskatīt pasažieru plūsmu un elektronisko biļešu reģistrēšanu. «Rīgas satiksme» cer, ka tādā veidā ievērojami samazināsies bezbiļetnieku skaits un braucēji reģistrēs katru braucienu.

«Rīgas satiksmes» valdes loceklis Jānis Meirāns bilst, ka šāda sistēma lieliski darbojas citās Eiropas valstīs un tās veiksmīga darbošanās šeit ir tikai laika jautājums. Viss būs atkarīgs no pasažieru pretimnākšanas.

Netiek paredzēts, ka jaunā iekāpšanas kustība paildzinās transportlīdzekļa apstāšanos pieturās, un transporta kavēšanās nav sagaidāma.

Pasažieru informēšanai transportlīdzekļos un pieturās tiks uzstādīti informatīvi materiāli.

Jāpiebilst, ka šāda pasažieru iekāpšanas sistēma Latvijā nav jaunums. 2011.gadā šādu projektu apstiprināja Liepājā. Liepājas «Sabiedriskā transporta» direktors Uldis Zupa biznesa portālam db.lv norāda, ka «tas ir pareizais virziens, kurā doties». «Diemžēl šobrīd nevar teikt, ka visi pasažieri paklausīgi seko šiem noteikumiem, taču, cerot uz pārmaiņām biļešu reģistrēšanas sistēmā, tiek plānots pieturēties pie šīs sistēmas. Vēl lielāka atbildība kā līdz šim nonāks transportlīdzekļu vadītāju rokās,» viņš saka.