Atpūta

FOTO: RTU studentu modes skate Ķīpsalas pavasaris 2018

Dienas Bizness, 24.04.2018

Foto: Edijs Pālens/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes Dizaina tehnoloģiju institūta (DTI) topošās dizaineres demonstrējušas jaunākos tērpus skatē «Ķīpsalas pavasaris 2018».

Šogad skates tēma bija «Latvijai 100».

DTI studentu modes skate šogad norisinās 14. gadu pēc kārtas, un tā veltīta Latvijas simtgadei. Tērpos atspoguļots topošo dizaineru skatījums uz Latvijas vēsturi, etnogrāfiju, dabu, Baltijas jūru, gadalaikiem, arhitektūru un citām vērtībām. Modes skatē bija iespējams apskatīt bakalaura profesionālo studiju programmas «Materiālu tehnoloģija un dizains» apģērbu dizaina specializācijas 3. un 4. kursa studenšu veidotās tērpu kolekcijas.

Studenšu radītā dizaina risinājumi atklāsies dažādās tērpu formās, siluetos, simbolizējot tautas spēku un tās saikni ar pagātni, apvienojot mūsdienīgo, moderno un valkājamos tērpus ar elementiem, kas darināti pēc senām tradīcijām. Piemēram, viena no kolekcijām ir tapusi iedvesmojoties no latviešu strēlniekiem, un veltīta viņiem.

Dizaineres kolekcijā iekļāvušas gan ikdienai paredzētus, gan ekscentriskus ballīšu tērpus. Krāsu gamma ir ziemeļnieciski atturīga ar smalkiem toņu akcentiem un negaidīti košiem pārsteigumiem. Savas idejas studentes īstenojušas, eksperimentējot ar materiāliem un tehnoloģijām, izmantojot gan tradicionālās rokdarbu tehnikas – adīšana, auduma batikošana, izšuvums –, gan apdruku un autortehnikas.

Tērpi tapuši pieredzējušu RTU DTI mācībspēku vadībā, pateicoties SIA «Fristads Kansas Latvia», SIA «Thread Solutions» un RTU Attīstības fonda atbalstam. Grims un frizūras tiks veidotas sadarbībā ar imidža skolu studiju «Unastyle». Skates vizuālo noformējumu izstrādās mācībspēki un maģistrantūras studenti.

Kolekciju sagatavošanas procesā studentiem bija iespēja apmeklēt SIA «Thread Solutions» direktores Gintas Vaideres rīkotu izglītojošu lekciju un konsultāciju par jaunākajiem sasniegumiem specifisku diegu ražošanā.

Komentāri

Pievienot komentāru