FOTO, VIDEO: Vēsturiskajā Juglas manufaktūras ēkā izveido lazertag parku 

Telpās, kur kopš 1911.gada līdz pat 2009.gadam darbojās viens no vecākajiem Latvijas uzņēmumiem Juglas manufaktūra, tagad ierīkots lāzera peintbola jeb lazertag laukums vairāk kā 2 600 m2 platībā.

Monta Glumane, 23.8.2018
1/74

Foto: Monta Glumane

«Mūsu uzņēmums piedāvā piedzīvot pieredzi, ko atcerēsies ilgi. Lāzertags, peintbols un airsoft (mīkstā pneimatika) rada atmiņas, ko atceries vēl pēc ilga laika. To var piedzīvot kopā ar saviem draugiem, ģimeni, kolēģiem, klasesbiedriem, » biznesa portālam db.lv saka SIA «GunsnLasers» īpašnieks Ernests Šēns.

Uzņēmums izveidots nejauši. Pirms tam kopā ar draugiem visdažādākajos veidos sācis mācīties pelnīt naudu. Piemēram, Centrāltirgū pārdevis mellenes, Kalnciema kvartālā sklandraušus, Māmiņu dienā un sieviešu dienā piegādājis ziedus.«Sanāca, ka nopirkām astoņus peintbola ieroču komplektus, sākām tos piedāvāt cilvēkiem un viņiem tas iepatikās. Bizness aizsākās diezgan labi. 2013.gadā nonācām līdz peintbolam. Turpinājām strādāt un attīstījāmies, tad paralēli iegādājāmies arī lazertag un airsoft,» biznesa pirmsākumus atceras E.Šēns. Šobrīd uzņēmumam ir aptuveni 200 peintbola ieroči un 80 lazertag ieroči.

Spēļu vietu bijušajā Juglas manufaktūras ražošanas cehā uzņēmējs izveidojis 2016.gada nogalē. Šogad plānots pakalpojumu klāstu papildināt un iegādāties divus elektrokartingus. SIA «GunsnLasers» pirmo no saviem lazertag parkiem izveidojis Andrejostā, vēlāk tam pievienojušies izklaides centri Juglā, Mežaparkā un Zaķusalā.

Kā pastāsta E.Šēns, tad plašās 4200 kvadrātmetru telpas Juglā izvēlētas, jo izveidot aktivitātes šādā vidē ir daudz interesantāk. «Telpas atradām paši un mums svarīgi, lai tās būtu pietiekami plašas. Turklāt, ja telpai ir sava aura un vēsture, tad tas tikai papildina,» domā uzņēmējs. Telpas uzņēmējs nomā no uzņēmuma «Realto».

Pēc viņa stāstītā, visi no lazertag parkiem ir vienlīdz pieprasīti. «Katrai vietai ir savi plusi un priekšrocības, tāpēc katrā no tām ir interesanti spēlēt. Tas ir līdzīgi kā braukt izbraucienā ar kvadraciklu, piemēram, sākumā pa kāpām un pludmali, tad pa mežu un pēc tam pa pilsētu. Es teiktu, ka cilvēki nāk uz visām mūsu spēļu vietām,» saka E.Šēns.

Katram no spēlētājiem, uzsākot spēli, tiek piešķirts galvas apsējs un spēļu šaujamierocis. Spēles laikā notiek dažādu misiju izspēle, tās laikā jāiegūst punkti, jāatmīnē bumbas, jānes karogi un jāveic citas citas darbības. Pēc lazertag parka īpašnieka novērojumiem auditorija ir dažāda - vīrieši un sievietes, pieaugušie un bērni. Viņš to salīdzina ar futbola spēli, kuru arī var spēlēt visi.

«Pie mums nāk spēlēt tādi cilvēki, kam ir pozitīva asociācija ar šāda veida aktivitātēm. Ir forši šeit atnākt un reāli izkustēties, nevis to pašu darīt pie datora. Lazertag var salīdzināt ar datora spēlēm, bet pozitīvais ir tas, ka kusties un vēl četras dienas pēc šīs aktivitātes sāp kājas,» pajoko E.Šēns.

Uzņēmējs pastāsta, ka šajā nozarē jūtama arī konkurence. «Man šķiet, ka visās malās šobrīd ir lazertag. Tas no vienas puses ir labi, jo liek būt vēl labākam. Ļoti pelnošs šis bizness nav, tas atkarīgs, kādās kategorijās skatāmies. Noteikti ir daudz pelnošāki biznesi,» domā E.Šēns. Viņš pastāsta, ka šobrīd visa nopelnītā nauda tiek ieguldīta uzņēmuma attīstībā. «Es zinu, ka ir iespējas iegūt finansējumu no Eiropas Savienības struktūrfondiem, bet esmu mazāk pazīstams ar šīm lietām,» saka uzņēmējs.

Viņaprāt, lazertag parku attīstība ir atkarīga no ekonomiskās situācijas valstī. «Manā uztverē, ja ekonomika attīstās, tad cilvēki arī vairāk izklaidējas.»

Tevi varētu interesēt

Elektrokartingu izklaides pakalpojumu sniedzējs SIA BSR Liepāja 30.jūnijā Liepājā plāno atklāt...

Atsevišķu probācijas klientu uzraudzībā pielietoto elektronisko ierīci, kuru līdz šim...

Pēc derībām ar autosportistiem Blue Shock Race dibinātājs Artis Daugins izveido elektrokartingu,...

Pilnībā atjaunota 3. un 6. maršruta tramvaja kustība posmā no 45. vidusskolas...

11. tramvaja maršrutā uz Mežaparku uzsākta zemās grīdas tramvaju satiksme. Turpmāk minētajā...

Nepalaid garām

Ja valsts eksperts apgalvo, ka šķeldu ceļa uzturēšana izmaksās 10 miljonus nākamo...

Eiropas Savienības prioritātes ir mainījušās. Tuvākajā laikā var sākt mainīties Eiropas ekonomiskie...

Igauņi pirmie pārgāja uz dabasgāzes izmantošanu sabiedriskajā transportā un Tallinā gandrīz...

"Dienas Bizness" sadarbībā ar "Lursoft" ik gadu izdod zīmola izdevumu "TOP 500",...

No šīs sadaļas

Pirmoreiz «Forum Cinemas» vēsturē izsludinātas atlaides, kas attiecas tieši uz Latvijas kino....

Vairākas velosipēdu nomas Rīgā orientējas uz ārvalstu tūristu apkalpošanu, līdz ar to...

Pagājis gads, kopš dzīvoju Rīgā. Kad es rakstīju savu pirmo ierakstu LiveJournal, daudzi teica,...

LU Botāniskajā dārzā Rīgā aizvadīts otrais Latvijā rīkotais Vegānfestivāls....

Db.lv turpina aizsākto tradīciju, piedāvājot rubriku Fotonedēļa - uzmanību piesaistošu fotogrāfiju...

Rehabilitācijas centrs «Līgatne» šobrīd meklē investoru, kurš palīdzētu sakārtot infrastruktūru...

Bordo pilsēta ir viens no populārākajiem tūristu galamērķiem Francijā, taču Latvijas tūristu...

Lauku apvidū Anglijas dienvidrietumu grāfistē Devonā, netālu no Hārtlendas, ceļotājiem naktsmājas...

Jūrmalā uzņēmums SIA Dabas krūts piedāvā izbaudīt nakti teltī ar caurspīdīgu jumtu,...

Kino kompānijas «Walt Disney Pictures» filmas «Kristofers Robins» pirmizrādēm, kuras norisinājās...