Atpūta

FOTO, VIDEO: Vēsturiskajā Juglas manufaktūras ēkā izveido lazertag parku

Monta Glumane, 23.08.2018

Foto: Monta Glumane

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Telpās, kur kopš 1911.gada līdz pat 2009.gadam darbojās viens no vecākajiem Latvijas uzņēmumiem Juglas manufaktūra, tagad ierīkots lāzera peintbola jeb lazertag laukums vairāk kā 2 600 m2 platībā.

«Mūsu uzņēmums piedāvā piedzīvot pieredzi, ko atcerēsies ilgi. Lāzertags, peintbols un airsoft (mīkstā pneimatika) rada atmiņas, ko atceries vēl pēc ilga laika. To var piedzīvot kopā ar saviem draugiem, ģimeni, kolēģiem, klasesbiedriem, » biznesa portālam db.lv saka SIA «GunsnLasers» īpašnieks Ernests Šēns.

Uzņēmums izveidots nejauši. Pirms tam kopā ar draugiem visdažādākajos veidos sācis mācīties pelnīt naudu. Piemēram, Centrāltirgū pārdevis mellenes, Kalnciema kvartālā sklandraušus, Māmiņu dienā un sieviešu dienā piegādājis ziedus.«Sanāca, ka nopirkām astoņus peintbola ieroču komplektus, sākām tos piedāvāt cilvēkiem un viņiem tas iepatikās. Bizness aizsākās diezgan labi. 2013.gadā nonācām līdz peintbolam. Turpinājām strādāt un attīstījāmies, tad paralēli iegādājāmies arī lazertag un airsoft,» biznesa pirmsākumus atceras E.Šēns. Šobrīd uzņēmumam ir aptuveni 200 peintbola ieroči un 80 lazertag ieroči.

Spēļu vietu bijušajā Juglas manufaktūras ražošanas cehā uzņēmējs izveidojis 2016.gada nogalē. Šogad plānots pakalpojumu klāstu papildināt un iegādāties divus elektrokartingus. SIA «GunsnLasers» pirmo no saviem lazertag parkiem izveidojis Andrejostā, vēlāk tam pievienojušies izklaides centri Juglā, Mežaparkā un Zaķusalā.

Kā pastāsta E.Šēns, tad plašās 4200 kvadrātmetru telpas Juglā izvēlētas, jo izveidot aktivitātes šādā vidē ir daudz interesantāk. «Telpas atradām paši un mums svarīgi, lai tās būtu pietiekami plašas. Turklāt, ja telpai ir sava aura un vēsture, tad tas tikai papildina,» domā uzņēmējs. Telpas uzņēmējs nomā no uzņēmuma «Realto».

Pēc viņa stāstītā, visi no lazertag parkiem ir vienlīdz pieprasīti. «Katrai vietai ir savi plusi un priekšrocības, tāpēc katrā no tām ir interesanti spēlēt. Tas ir līdzīgi kā braukt izbraucienā ar kvadraciklu, piemēram, sākumā pa kāpām un pludmali, tad pa mežu un pēc tam pa pilsētu. Es teiktu, ka cilvēki nāk uz visām mūsu spēļu vietām,» saka E.Šēns.

Katram no spēlētājiem, uzsākot spēli, tiek piešķirts galvas apsējs un spēļu šaujamierocis. Spēles laikā notiek dažādu misiju izspēle, tās laikā jāiegūst punkti, jāatmīnē bumbas, jānes karogi un jāveic citas citas darbības. Pēc lazertag parka īpašnieka novērojumiem auditorija ir dažāda - vīrieši un sievietes, pieaugušie un bērni. Viņš to salīdzina ar futbola spēli, kuru arī var spēlēt visi.

«Pie mums nāk spēlēt tādi cilvēki, kam ir pozitīva asociācija ar šāda veida aktivitātēm. Ir forši šeit atnākt un reāli izkustēties, nevis to pašu darīt pie datora. Lazertag var salīdzināt ar datora spēlēm, bet pozitīvais ir tas, ka kusties un vēl četras dienas pēc šīs aktivitātes sāp kājas,» pajoko E.Šēns.

Uzņēmējs pastāsta, ka šajā nozarē jūtama arī konkurence. «Man šķiet, ka visās malās šobrīd ir lazertag. Tas no vienas puses ir labi, jo liek būt vēl labākam. Ļoti pelnošs šis bizness nav, tas atkarīgs, kādās kategorijās skatāmies. Noteikti ir daudz pelnošāki biznesi,» domā E.Šēns. Viņš pastāsta, ka šobrīd visa nopelnītā nauda tiek ieguldīta uzņēmuma attīstībā. «Es zinu, ka ir iespējas iegūt finansējumu no Eiropas Savienības struktūrfondiem, bet esmu mazāk pazīstams ar šīm lietām,» saka uzņēmējs.

Viņaprāt, lazertag parku attīstība ir atkarīga no ekonomiskās situācijas valstī. «Manā uztverē, ja ekonomika attīstās, tad cilvēki arī vairāk izklaidējas.»

Komentāri

Pievienot komentāru