Getliņi Eko slēgs trīs miljonus vērtu līgumu par darbiem atkritumu poligonā 

Notekūdeņu un atkritumu likvidēšanas uzņēmums SIA Getliņi Eko noslēdzis iepirkumu konkursu par atkritumu slāņa regulāru pārklāšanu, šim mērķim uz pieciem gadiem atvēlot 3,2 miljonus eiro.

Gunta Kursiša, 28.4.2014
1/14

Foto: Ritvars Skuja, Dienas Bizness

Saskaņā ar konkursa nolikumu uzvarējušajam uzņēmumam - SIA RSGA – būs jāveic atkritumu slāņa regulāra pārklāšana cieto sadzīves atkritumu poligonā Getliņi. Kopumā konkursā pieteicās divi uzņēmumi.

Trīs miljonus vērtā iepirkuma konkursa uzvarētāja – SIA RSGA – reģistrēta Rīgā, Mārupes ielā 4. 2006. gadā reģistrētais uzņēmums nodarbojas ar nekustamā īpašuma mērķprojektu realizāciju, liecina informācija Lursoft. Uzņēmums pamatkapitālu veido 28,4 tūkstoši eiro. 2013. gadā kompānija apgrozīja 213 tūkstošus eiro un gadu noslēdza ar 334 tūkstošu eiro zaudējumiem. Uzņēmumā strādāja septiņi darbinieki, un kompānijas valdē darbojās Andrejs Voļpe.

Iepriekš SIA RSGA uzvarējusi vēl divos iepirkumu konkursos – 2012.gadā SIA Getliņi Eko izsludinātajā 120 tūkst. Ls vērtajā konkursā par biodegradācijas šūnu virsmas pārklāšanu ar mālu un rekultivācijas darbiem, kā arī 2007. gadā – gūstot tiesības SIA Getliņi Eko par 1,2 tūkstošiem Ls piegādāt mālu un smilti.

Kā atkritumu pārklāšanas mērķi noteikta vēja izkliedēto atkritumu apjoma samazināšana; smaku novēršana; putnu rakņāšanos atkritumos nepieļaušana; kukaiņu un parazītu invāziju iespējas nepieļaušana; ugunsgrēka izcelšanās riska samazināšana; tīkama izskata nodrošināšana; virsszemes ūdeņu piesārņošanas iespējas samazināšana, ierobežojot to iesūkšanos atkritumu masā; kā arī biogāzes savākšanas iespējas un kvalitātes uzlabošana.

Noteikts, ka pārklājumam ir jābūt ekoloģiskam. Tam ir jāveido viendabīgs segums, kas norobežo atkritumus no apkārtējās vides. Tāpat materiālam jābūt iekrāsotam, lai varētu kontrolēt pārklājuma apjomu.

Getliņi ir reģionālais Pierīgas atkritumu apsaimniekošanas reģiona poligons, kurā tiek apglabāti sadzīves atkritumi no 21 vietējās pašvaldības - Babītes, Mārupes, Olaines, Ķekavas, Salaspils, Garkalnes, Ropažu, Mālpils, Siguldas, Inčukalna, Carnikavas, Ādažu, Saulkrastu, Baldones, Krimuldas (izņemot Lēdurgas pagastu), Stopiņu, Sējas, Lielvārdes, Ķeguma, Ogres un Ikšķiles novada, kā arī no galvaspilsētas Rīgas. Reģiona kopējā platība ir 5293,2 km2 jeb 8,2% no Latvijas teritorijas.

Tevi varētu interesēt

«Tomātiem ar atkritumiem nav absolūti nekāda sakara. Pilnīgi. Siltumnīcā pa slēgtām caurulēm...

Ar mērķi iepazīt un pārņemt Rīgas atkritumu pārstrādes un apsaimniekošanas modeli, atkritumu...

Uzņēmums Getliņi EKO ir novācis pirmo šīs sezonas oranžo tomātu ražu. Otro...

Atkritumu apsaimniekošanas poligona Getliņi apsaimniekotājs SIA Getliņi EKO šodien...

Iepirkumu uzraudzības birojs (IUB) atļāvis SIA Getliņi Eko slēgt līgumu ar sadzīves...

Nepalaid garām

Ja valsts eksperts apgalvo, ka šķeldu ceļa uzturēšana izmaksās 10 miljonus nākamo...

Eiropas Savienības prioritātes ir mainījušās. Tuvākajā laikā var sākt mainīties Eiropas ekonomiskie...

Igauņi pirmie pārgāja uz dabasgāzes izmantošanu sabiedriskajā transportā un Tallinā gandrīz...

"Dienas Bizness" sadarbībā ar "Lursoft" ik gadu izdod zīmola izdevumu "TOP 500",...