Kā top?: Getliņu tomāti 

«Tomātiem ar atkritumiem nav absolūti nekāda sakara. Pilnīgi. Siltumnīcā pa slēgtām caurulēm nonāk siltums no energobloka. Viss pārējais ir tomātu audzēšana kā tāda, kas nekādi nav saistīta ar atkritumiem,» Db.lv uzsvēra Getliņi Eko tehniskais direktors Aigars Pēkšēns.

Gunta Kursiša, 25.4.2014
1/30

Foto: Edmunds Brencis, Dienas Bizness

Viņš atzīst, ka pašā sākumā, pirms vēl pirmie Getliņu tomāti nonāca pie patērētājiem, pircējiem bija zināmas bažas, ka tomāti auguši Getliņos, kuru vārds iepriekš saistīts tikai ar atkritumu poligonu, taču tagad viss izvērties gluži otrādi. «Tagad cilvēki sūdzas, ka Getliņu tomātus nav kur nopirkt un ka to ir par maz,» norāda A. Pēkšēns. Viņš uzsver – tas, ka siltumenerģija tomātu siltumnīcai nāk no atkritumu pārstrādes nekādi neietekmē tomātu augšanu. «Cilvēkiem ir arī stereotips, ka uz Getliņiem jādodas kārtīgos zābakos, citādi te varēs noslīgt mēslos, taču realitāte ir nedaudz citādāka,» smaida uzņēmuma tehniskais direktors, izrādot Getliņi Eko teritoriju.

Piedāvājam arī Jums ielūkoties Getliņi Eko tomātu ražošanas procesā – sākot no atkritumu pārstrādes līdz gatavam tomātam, kurš gatavs doties uz veikalu plauktiem! Vairāk informācijas par atkritumu pārstrādi un tomātu audzēšanu siltumnīcā variet aplūkot galerijā augstāk!

SIA Getliņi Eko ir notekūdeņu un atkritumu likvidēšanas uzņēmums, kurš nodarbojas ar Getliņu atkritumu poligona apsaimniekošanu.

Uzņēmuma valdē darbojas valdes locekļi Anatolis Aļeksejenko, Aija Breikša, Raimonds Timma un valdes priekšsēdētājs Imants Stirāns. Getliņi Eko 2012. gadā apgrozīja 12,56 milj. eiro, bet peļņa veidoja 2,23 milj. eiro.

Db.lv jau vēstīja, ka SIA Getliņi Eko bizness uzņem apgriezienus – drīzumā plānots atvērt jauno siltumnīcu, kuras platība ir divreiz lielāka nekā jau esošai siltumnīcai. Jau rakstits, ka kopējā siltumnīcas bloka platība būs 11 448 m2, no kuriem lielāko daļu - 10 512 m2 - aizņems augi. Siltumnīcas pirmajā, nepilnajā sezonā līdzās lielaugļu oranžajiem tomātiem, tiks stādīta arī aveņu jeb rozā lielaugļu tomātu šķirne, oranžie ķekaru tomāti un speciālā tomātu šķirne.

Tevi varētu interesēt

Kamēr Latvijā uz ambicioziem būvniecības projektiem pēc Zolitūdes traģēdijas, iespējams, skatīsies...

Latvijā ierodas ASV karavīri. Iedzīvotāji par galvenajiem šķēršļiem...

Aprīļa vidū Rīgā, Purvciemā kādas daudzdzīvokļu ēkas pazemes stāvvietā automašīnai...

Reputācijas institūts (Reputation Institute) un žurnāls Forbes publicējis ikgadējo uzņēmumu...

Kopš 2008. gada, kad Apple nāca klajā ar App Store, pie vienkāršāko...

Nepalaid garām

LR Ģenerālprokuratūra, izmeklējot lietu par it kā 50 miljonu eiro naudas atmazgāšanas...

Eiropas Savienības prioritātes ir mainījušās. Tuvākajā laikā var sākt mainīties Eiropas ekonomiskie...

"Dienas Bizness" sadarbībā ar "Lursoft" ik gadu izdod zīmola izdevumu "TOP 500",...