Parādu nomocītā Grieķija nevēlas piekāpties Starptautiskā Valūtas fonda (SVF) prasībām par jauniem algu samazinājumiem, atsaucoties uz avotiem valsts finanšu ministrijā, vēsta AFP.
SVF vēlas panākt, lai Atēnas samazinātu valsts sektorā strādājošo algas, tomēr Grieķijas finanšu ministrs Jannis Sturnars tam nepiekrīt. Starptautiskie aizdevēji pieprasa Grieķijai īstenot reformas, kuras nepieciešamas, lai valsts varētu saņemt kārtējo starptautiskā aizdevuma daļu.
Grieķija cenšas pārliecināt aizdevējus, ka kopumā spēs ietaupīt 11,5 miljardus eiro. Līdz šim parādu nomocītā valsts ar aizdevējiem vienojusies par 8,5 līdz deviņus miljardus eiro vērtiem taupības pasākumiem, norādīja Grieķijas Finanšu ministrijas pārstāvji.
Lai papildus ietaupītu naudu, Grieķija uzsākusi plašu valstij piederošo gan ārvalstu, gan iekšzemes aktīvu – nekustamā īpašuma un zemes – pārdošanu. Pircēji tiek meklēti karaļnama pilīm, jahtu ostām, lidostām un diplomātu rezidencēm.
Pārdoti tiks tādi īpašumi kā, piemēram. 115 gadus veca Viktorijas laikmeta māja Londonā, 2,3 tūkstošus kvadrātmetru liela Baroka laikmeta ēka Belgradā, kā arī dažādas rezidences Slovēnijas galvaspilsētā Ļubļanā, Kipras galvaspilsētā Nikosijā u. c.
Db.lv jau vēstīja, ka līdz 2014. gadam Grieķijas ekonomika būs samazinājusies par 25%, salīdzinot ar pirmskrīzes laiku, iepriekš pavēstījis valsts finanšu ministrs Jannis Sturnars.
Grieķijas ministrs arī norādīja, ka recesiju valstī pastiprinās nodokļu ieņēmumu kritums, kā arī milzīgais bezdarba līmenis valstī. Tāpat viņš pauda savas bažas par to, ka Grieķijas ekonomikas atveseļošanas centienus var apgrūtināt stingrais taupības režīms un parāda atmaksāšanas augstās likmes.
J. Sturnars skaidroja, ka kopš 2008. gadā Grieķijā sākās ekonomiskā krīze, tās iekšzemes kopprodukts jau samazinājies par 20%, savukārt līdz 2014. gadam tas kopumā kritīs par 25%.