Nekustamais īpašums

Ieguldot 1,7 miljonus eiro, sakārtos Dailes teātra ēku

Monta Glumane, 15.10.2018

Foto: Lita Krone/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Patlaban notiek projektēšanas darbi Dailes teātra ēkas energoefektivitātes palielināšanai, ieplānots, ka 2019.gada nogalē sāksies būvniecības darbi, informē VAS Valsts nekustamie īpašumi (VNĪ) valdes priekšsēdētājs Ronalds Neimanis.

VNĪ šim projektam, kura ietvaros tiks siltinātas ārsienas, mainītas ārdurvis, logi, vārti, jumts, pārbūvēta apkures sistēma, kā arī pilnveidots apgaismojums gan uz skatuves, gan ēkā kopumā, ir piesaistījusi Eiropas Savienības struktūrfondu finansējumu. Kopējais projekta budžets ir 1,714 miljoni eiro. Būvdarbus plānots pabeigt 2020.gadā.

«Tādējādi komfortablāk un patīkamāk jutīsies gan Dailes teātrī strādājošie aktieri un darbinieki, gan arī izrāžu apmeklētāji, savukārt pats teātris maksās mazāk par komunālajiem pakalpojumiem un ietaupītos līdzekļus varēs novirzīt citām vajadzībām,» stāsta Neimanis.

Vienlaikus VNĪ valdes priekšsēdētājs atzīst, ka projektam energoefektivitātes uzlabošanai piesaistītie 1,7 miljoni eiro ir paredzēti tikai ēkas energoefektivitātes uzlabošanai, valsts budžetā brīvu līdzekļu nav, līdz ar to vēl ir jāmeklē labākais risinājums apkārtējās teritorijas sakārtošanai.

«Atbilstoši Nacionālās kultūras mantojuma pārvaldes lēmumam, teātra priekšpagalmā ir jāsaglabā lielās plātnes. Pilnībā tās būs iespējams nomainīt tikai pēc ēkas energoefektivitātes projekta pabeigšanas. Savukārt pagaidu risinājumi ir dārgi un mazefektīvi. Priekšpagalma noklāšana ar bruģi izmaksātu vairāk nekā 115 tūkstošus eiro, kas pēc diviem gadiem būtu jāmaina pret plāksnēm. Tā būtu dzīvas naudas ierakšana zemē,» skaidro Neimanis.

Tādēļ šis risinājums izmantots netiks, bet VNĪ cer, ka visas teātrim piegulošās teritorijas, tostarp Rīgas Domes īpašumā esošās teritorijas un zaļā skvēra, labiekārtošanu varēs risināt kompleksi, sadarbojoties ar Rīgas pašvaldību.

Komentāri

Pievienot komentāru