Atpūta

Ieved pasauli Lielajā dzintarā

Vēsma Lēvalde, speciāli DB, 02.05.2018

Foto: Ieva Lūka/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Kurzemes reģionālās koncertzāles Lielais dzintars apsaimniekošanas mērķis ir savienot augstu māksliniecisko līmeni ar saimniecisko aprēķinu

Eksperti atzīst, ka ir tikai viens faktors, kas koncertzāli padara par izcilu, – akustika. Skaņas kvalitāti Liepājas daudzfunkcionālā centra Lielais dzintars koncertzālē neapšauba ne mākslinieki, ne tehniskie eksperti, tāpēc izcilību pārvērst veiksmes stāstā ir apsaimniekotāju uzdevums. Lai arī labi pamanāmā oranžā stikla ēka ātri kļuva par Liepājas vizītkarti, tās pilnvērtīgai funkcionēšanai bija nepieciešams radīt optimālu apsaimniekošanas modeli. Tas nav vienkāršs uzdevums, jo jāpanāk līdzsvars starp astoņu stāvu ēkas funkcionalitāti, māksliniecisko līmeni un saimniecisko aprēķinu. SIA Lielais Dzintars mērķis ir plānot darbību tā, lai varētu sadzīvot pastāvīgie telpu nomnieki, korporatīvo pasākumu rīkotāji, ārējie producenti ar savu piedāvājumu un pašu veidotā mākslinieciskā programma. Kopš Lielā dzintara atklāšanas pagājuši vairāk nekā divi gadi, «iesildīšanās» laiks beidzas, un centra direktors Timurs Tomsons sola – pirmais nopietni vērtējamais rezultāts būs šā gada saimnieciskās darbības rezultāti.

Paplašina auditoriju

«Sākuma fāze – atklāšanas brīnums – ir beidzies, notiek pārejas process, kura laikā mums jānosprauž skaidri mērķi, ko gribam sasniegt,» savu nostāju pauž SIA Lielais Dzintars valdes priekšsēdētājs Timurs Tomsons. Lai gan ēka ir projektēta kā akustiskā koncertzāle, tā ir ērti pielāgojama arī citiem mērķiem. Tādēļ intensīvi tiek strādāts pie korporatīviem piedāvājumiem – telpas tiek izīrētas kongresiem, konferencēm, uzņēmumu jubilejām. Rezultāti ir cienījami – 2017. gadā Lielajā dzintarā notikuši 204 pasākumi, uzņemti gandrīz 244 tūkstoši cilvēku, starp kuriem ir gan kultūras pasākumu un izstāžu apmeklētāji, gan ekskursanti, kafejnīcas apmeklētāji, kā arī konferenču, semināru un korporatīvo pasākumu dalībnieki. Arī telpu noslogojums priecē – mākslas telpai Civita Nova tas ir ap 95%, bet lielajā akustiskajā koncertzālē – ap 70%. SIA Lielais Dzintars budžetu veido pašu ieņēmumi, Liepājas pašvaldības finansējums un Valsts Kultūrkapitāla fonda finansējums. Tā kā koncertzāles ēka pieder Liepājas pašvaldības administrācijai, gan ilgtermiņa, gan īstermiņa nomas maksājumus saņem pašvaldība. Attiecības starp pašvaldību un ēkas apsaimniekotāju regulē divi līgumi: viens - par centra pārvaldīšanu un apsaimniekošanu, otrs - par kultūras pasākumu organizēšanu. 2017. bija otrais gads, kad SIA Lielais Dzintars strādāja pilnā apjomā Liepājas koncertzāles telpās un saimniecisko darbību veica visa gada garumā. Uzņēmuma apgrozījums pieaug, kas norāda uz saimnieciskās darbības pakāpenisku izaugsmi. Vislielākie pašu ieņēmumi – aptuveni 70% – tiek gūti no biļešu pārdošanas. Vidējā biļetes cena pašu rīkotajiem kultūras pasākumiem 2017. gadā ir bijusi 8,38 eiro.

Visu rakstu Ieved pasauli Lielajā dzintarā lasiet 2. maija laikrakstā Dienas Bizness.

Komentāri

Pievienot komentāru