Viedokļi

Iznācis DB žurnāls Biznesa prognozes

Līva Melbārzde, Dienas Bizness galvenā redaktore, 12.01.2017

Foto: Ritvars Skuja, Dienas Bizness

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Konference Biznesa prognozes ir jau tradicionāls Dienas Biznesa reizi gadā rīkots pasākums, kurā pulcēt gan uzņēmējus, gan dažādus nozaru ekspertus un vadošos politiķus. Par šīs konferences popularitāti liecina arī fakts, ka ik gadu to vismaz konceptuāli mēģina kopēt arvien lielāks konkurentu skaits. Mēs - Dienas Bizness redakcija - uz šo tendenci skatāmies ar pozitīvu interesi, jo kvalitatīvas un izglītojošas diskusijas sabiedrībā ir ļoti nepieciešamas, turklāt, nenoliedzama ir patiesība - ja tev ir sekotāji, tātad tu esi līderis.

Protams, ka šī atziņa nav iemesls gulēšanai uz lauriem. Tāpēc savu konferenci Biznesa prognozes 2017 mēs ne tikai centāmies piepildīt ar ļoti kvalitatīvu saturu un izciliem runātājiem, bet arī to esam atspoguļojuši žurnālā, kas šobrīd ir Jūsu priekšā. Es gribu teikt arī lielu paldies mūsu atbalstītājiem - PwC, Live Rīga un Weststein, bez kuriem Biznesa prognozes 2017 nebūtu tik daudzveidīgas.

Konferences satura izdošanu žurnāla formātā mudināja arī pēc šī pasākuma, kas notika 2016. gada izskaņā, saņemtās apmeklētāju pozitīvās atsauksmes un mūsu pašu pārliecība, ka vairāku konferences lektoru sacītais ir pārāk nozīmīgs, lai tam ļautu ātri paslīdēt gar ausīm. Piefiksēts uz papīra, tas ir vairākkārt pārlapojams un, iespējams, novedīs pie interesantiem secinājumiem 2017. gada beigās, kad varēsim izvērtēt, kuras no prognozēm ir piepildījušās, bet kuras bijušas mazāk precīzas vai varbūt pat pilnīgi aplamas.

Uz šādas konferences rīkošanu mūs nemudināja iluzorā vēlme ieskatīties nākotnes kristāla lodē, jo tādas nav. Nākotne mūsu priekšā ir atvērta un mēs katrs, vienalga aktīvi vai pasīvi, piedalāmies tās veidošanā. Tas, kas mums - Dienas Biznesam - šķita svarīgi un kāpēc mēs visus šīs konferences runātājus pulcējām kopā - mēs gribējām atrast konkrētas atbildes uz jautājumiem un aktualizēt tematus, kas jau vairākus gadus Latvijā ir pārāk izplūduši. Atbildes un skaidrība ir pazudušas starp strauji mainīgo valdību deklarācijām vai vāc plauktā putekļus Nacionālā attīstības plāna un tamlīdzīgu politiķu «labo apņemšanos» izskatā. Taču jebkuram, kas savu aktīvo dzīvi saista ar Latviju, ir svarīgi saprast - kāda ir Latvijas tautsaimniecības perspektīva? Kuras ir tās nozares, kam ir nākotne? Kādi tirgi un ārvalstu partneri mums ir un būs svarīgi? Kas ir jādara, lai nodrošinātu ekonomikas attīstību un Latvijas iedzīvotāju dzīves līmeņa uzlabošanos? Kas mēs esam globālajā kontekstā? Kādu stāstu mēs par sevi varam pastāstīt sadarbības partneriem? Uz kurieni virzās Latvijas kā valsts ceļš? Tikai saprotot to, ir iespējams skaidri plānot arī savu individuālo ceļu.

Rīkojot šo konferenci, mēs paudām ticību, ka ir labas idejas un tendences, kuras ir vērts piefiksēt, tādējādi radot pievienoto vērtību un iedvesmu gan uzņēmējiem, gan politiķiem, kuri ir gatavi tās īstenot. Klausoties Biznesa prognozes 2017 runātājos, mums izdevās lauzt mītu, ka Latvijai ar skatu nākotnē klājas bezcerīgi smagi. Labas idejas ir šeit, tāpat kā gudri un darboties spējīgi cilvēki. Lasiet, pārdomājiet un iedvesmojieties jaunajam, 2017. gada darba cēlienam - lai tas Jums ir veiksmīgs, panākumus un gandarījumu nesošs, mudinot uz vēl augstākām personīgajām virsotnēm!