Konkursā par Dzintaru koncertzāles vasaras zāles atjaunošanu noteikts uzvarējušais projekts 

Jūrmalas pilsētas domes rīkotajā arhitektūras metu konkursā Dzintaru koncertzāles vasaras zāles atjaunošanai ir noteikts uzvarējušais projekts. Izvērtējot iesniegtos darbus, otrā godalga piešķirta projektam, ko izstrādājis arhitektūras un projektēšanas uzņēmums SIA «Vincents».

Lelde Petrāne, 14.8.2019
1/4

Vizualizācija

Kopumā metu konkursam tika iesniegti pieci darbi, kas paredzēja dažādus Dzintaru koncertzāles lielās zāles attīstības scenārijus no vēsturiskās zāles pilnīgas pārbūves līdz modernu risinājumu piedāvājumam, saglabājot vēsturiskās zāles aprises, kā arī tika piedāvāti dažādi Dzintaru koncertzāles lielās zāles teritorijas labiekārtošanas virzieni.

Atbilstoši konkursa nolikumam otrās godalgas ieguvējs, SIA «Vincents» saņems 7500 eiro, savukārt trīs konkursa dalībniekiem, kuri izpildījuši visas darbu iesniegšanas un kvalifikācijas prasības – SIA «MARK arhitekti», pilnsabiedrība «ZGT», SIA «DUAL arhitekti» –, piešķirs 4000 eiro. Pirmā godalga konkursā netika piešķirta.

Kā pastāstīja Jūrmalas pilsētas domē, «pirmā godalga netika piešķirta, jo neviens iesniegtais piedāvājums nebija pilnībā atbilstošs prasītajam, arī otrās vietas iesniegtajā piedāvājumā ir trūkumi apkārtējās teritorijas labiekārtošanas piedāvātajos risinājumos. Mets tiks izmantots par pamatu būvprojekta izstrādē».

Darbus žūrijas komisija vērtēja pēc trīs galvenajiem kritērijiem. Būtiskākais bija, lai mijiedarbībā ar mūsdienīgiem risinājumiem tiktu saglabāta vasaras koncertzāles kultūrvēsturiskā vērtība un zāles unikālā akustika, lai piedāvātie risinājumi būtu praktiski realizējami, nebūtu sarežģīti vai dārgi apsaimniekojami. Viens no izšķirīgiem konkursa noteikumiem paredzēja, ka piedāvātie risinājumi jāspēj īstenot, nepārtraucot koncertzāles darbību. Konkursa komisija vērtēja arī piedāvāto labiekārtojumu Dzintaru koncertzāles parka teritorijai un ainaviskās vides izveides koncepciju.

Konkursa komisijā bija Jūrmalas pilsētas domes un SIA «Dzintaru koncertzāle» vadības pārstāvji, arhitekti un Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas, biedrības «Latvijas arhitektu savienība» pārstāvji.

Lielās zāles atjaunošanas vīzijā sēdvietu skaits ir paplašināts no 2100 līdz 2900 vietām, paplašināta un modernizēta skatuve. Lai pagarinātu koncertsezonu ārpus vasaras, zāles abās pusēs plānots izbūvēt atveramas stikla konstrukcijas, kā arī ierīkot energoefektīvu apsildi. Tāpat piedāvāts labiekārtojums apkārtējai teritorijai – parkam, pastaigu zonai, kā arī kafejnīcām un ērtākām labierīcībām.

Metu konkurss ir pirmais solis Dzintaru koncertzāles lielās zāles atjaunošanai, kur daudzus gadu desmitus notiek intensīva koncertdzīve. Lielās zāles atjaunošana būs apjomīgs projekts, īstenojams vairākās būvniecības kārtās, lai neatkarīgi no plānotajiem darbiem zāle varētu funkcionēt arī vasaras sezonā.

Dzintaru koncertzāles kompleksa galvenās daļas ir Mazā jeb slēgtā zāle, kas būvēta 1936. gadā, un Lielā zāle, kas uzbūvēta 1963. gadā. Mazā zāle būvēta pēc arhitektu Viktora Mellenberga un Aleksandra Birzenieka projekta. Tā ir vissenākā koncertzāle Latvijā. Mazā zāle pilnība tika restaurēta un durvis apmeklētājiem vēra 2015. gada maijā un kopš tā laika pilnvērtīgi uzņem klausītājus arī ziemā. Mazās zāles restaurācijā Jūrmalas pilsētas pašvaldība no sava budžeta ieguldījusi vairāk nekā 12 miljonus eiro, un tas līdz šim bijis vērienīgākais pašvaldības projekts. Pilna Dzintaru koncertzāles atjaunošana Jūrmalas pilsētai ir prioritārs investīciju objekts.

Tevi varētu interesēt

VAS «Valsts nekustamie īpašumi» (VNĪ) pabeigusi atjaunošanas darbus lapenē Jūrmalas 7. līnijā 1A,...

Jūrmalas «premium» klases dzīvokļu tirgū korekcijas novērojamas kopš 2014.gada, kad tika veiktas...

Jūrmalā ceturtdien nedēļas laikā jau otru reizi degušu vadu dēļ evakuēts «Līvu...

Jūrmalas pilsētas dome izsludinājusi arhitektūras metu konkursu Dzintaru koncertzāles teritorijas...

Pirmdien, 1.aprīlī, atsākas periods, kad par iebraukšanu Jūrmalā jāmaksā nodeva 2 eiro apmērā....

Nepalaid garām

Tiesa noraidījusi nogalinātā maksātnespējas administratora Mārtiņa Bunkus brāļa prasību pret...

Pasaules parādi turpina augt, un vairāki finanšu procesu pētnieki brīdina, ka tam...

8.janvārī "Dienas Bizness" rīkoja kārtējo Donoru dienu Andrejostā....

Skotijai ir viskijs, Somijai ir Nokia, Itālijai ir makaroni,Meksikai ir tekila, Karību...

Latvijas Paralimpiskās komitejas rīkotajā Latvijas Paralimpiskā sporta centra arhitektoniskās...

Norisinājusies ikgadējā Dienas Biznesa rīkotā TOP 500 apbalvošanas ceremonija, kurā tiek atvērts...

No šīs sadaļas

Strādnieki otrdien sākuši darbus svina aizvākšanai no Parīzes Dievmātes katedrāles apkaimes....

Šodien, 13. augustā Jaunā Rīgas teātra (JRT) rekonstrukcijas projekta pasūtītājs VAS «Valsts...

Nekustamā īpašuma attīstītājs Urban Creation Anglijā, Bristolē īsteno netipisku būvniecības...

Latviešu arhitekts Austris Mailītis projekta «Koku Opera.Vējgāzes» laikā, izmantojot tikai koku,...

Ķemeros sākti pirmie atjaunošanas darbi Ķemeru ūdenstorņa pārbūvei un tam piegulošo ielu...

Liepājas pilsētas būvvaldē 5.augustā akceptēts koncertdārza «Pūt, vējiņi!» rekonstrukcijas...

Izvērtējot šā gada rezultātus, Rīgas dome iekškvartālu atjaunošanas programmu turpinās arī...

SIA «Eiropas dzelzceļa līnijas» izsludinājusi iepirkumu par Rail Baltica kravu pārkraušanas termināļa...

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) par dažādiem noziegumiem saistībā ar Salu...

Brasas tilts, kura remontdarbi patlaban ir apturēti, līdz ziemai, visticamāk, tiks iekonservēts,...