Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Viļakas novada Šķilbēnu pagastā reģistrētās zemnieku saimniecības "Kotiņi" apgrozījums pagājušajā gadā bija 2,909 miljoni eiro, kas ir par 70,3% vairāk nekā gadu iepriekš.

Savukārt zemnieku saimniecības peļņa pieauga par 4% un bija 412 436 eiro, liecina "Firmas.lv" informācija.

Gada pārskata vadības ziņojumā teikts, ka apgrozījuma pieaugums daļēji skaidrojams ar to, ka pērn pārdota arī daļa no 2019.gada atlikušās ražas, kā arī 2020.gadā pieaudzis pārdoto sēklu apmērs.

Vadības ziņojumā norādīts, ka papildu pamatdarbībai sēklkopībā, zemnieku saimniecība arvien plašāk attīsta pārtikas preču ražošanu no pašu izaudzētās produkcijas. Turklāt milti, putraimi, grūbas un rapšu eļļa tiek pārdoti arī internetveikalā.

Līdztekus vadības ziņojumā skaidrots, ka saimniecība strādā pie jaunu iespēju izpētes ar Eiropas Savienības fondu projektiem saistītajos jautājumos konkurētspējas veicināšanai, kā arī meklē jaunus sadarbības partnerus un noieta tirgus.

Pēc "Kotiņi" vadības ziņojumā paustā, nākotnē viens no galvenajiem zemnieku saimniecības mērķiem attīstībā ir iekšējo vadības un kontroles procesu uzlabošana un pilnveide.

2019.gadā zemnieku saimniecība "Kotiņi" strādāja ar apgrozījumu 1,708 miljonu eiro apmērā, kas ir par 29,2% mazāk nekā gadu iepriekš, bet zemnieku saimniecības peļņa pieauga par 8,8% un bija 396 545 eiro. Zemnieku saimniecība "Kotiņi" reģistrēta 1992.gadā, un tās īpašnieks ir Aldis Ločmelis.

Komentāri

Pievienot komentāru