Ražošana

Latvijas dzelzceļš balasta granīta šķembas iepirks par 1,5 miljoniem eiro

Žanete Hāka, 22.05.2014

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

VAS Latvijas dzelzceļš konkursā par dzelzceļa balasta slāņa granīta šķembu piegādi uzvarējis uzņēmums SIA Triston, liecina paziņojums Iepirkumu Uzraudzības birojā (IUB).

Kopējā līgumcena ir 1,5 miljoni eiro. Konkursā tika saņemti trīs piedāvājumi, un par uzvarētāju izvēlēts piedāvājums ar zemāko cenu.

Db.lv jau rakstīja, ka pērnā gada nogalē IUB aizliedza VAS Latvijas dzelzceļš slēgt līgumu ar konkursa par drupināta dabīgā granīta akmens dzelzceļa balastu piegādi uzvarētāju.

Iepirkumu VAS Latvijas dzelzceļš izsludināja pērnā gada augusta vidū. Konkursā tika saņemti trīs pretendentu pieteikumi, un novembra sākumā tika paziņots, ka uzvarētājs ir SIA Ražošanas komercfirma M2. Kopējā līgumcena ir 3,379 miljoni eiro.

Uzņēmums Latvijas dzelzceļa konkursā par drupināta dabīgā granīta akmens dzelzceļa balastu piegādi uzvarēja, piedāvājot zemāko cenu. Kopumā konkursā savus piedāvājumus iesniedz trīs uzņēmumi. Balasta piegāde tiks veikta ar Kohēzijas fonda līdzfinansējumu sliežu ceļa rekonstrukcijas ietvaros.

Konkursu apstrīdēja SIA RBSSkals Būvsabiedrība. Kā skaidroja uzņēmumā, sūdzība iesniegta, jo konkursā izvēlētā zemākā cena ir nepamatoti zema.

IUB iesniegumu izskatīšanas komisija norāda, ka kompānijai bija pamats pārbaudīt SIA Ražošanas komercfirma M2 iesniegtās cenas pamatotību, pieprasot sniegt detalizētu skaidrojumu par cenas pamatotību atbilstoši Sabiedrisko pakalpojumu sniedzēju iepirkumu likumam. Apkopojot lēmumā minēto, iesniegumu izskatīšanas komisija uzskata, ka RBSSkals iesniegums ir pamatots un iepirkumā pieļautie pārkāpumi piedāvājumu vērtēšanā varēja ietekmēt lēmumu par līguma slēgšanas tiesību piešķiršanu konkursā.

Lēmumā konstatētie pārkāpumi novēršami, veicot atkārtotu pretendentu iesniegto piedāvājumu vērtēšanu.