Bankas

Latvijas uzņēmuma īpašnieki iegādājas Colorado National Bank

Monta Glumane, 22.08.2018

Foto: renewdenver.org

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Colorado National Bank (CNB) 22.augustā paziņojusi, ka tā pārdota Floridas iedzīvotājam un finanšu tehnoloģiju un banku jomā strādājošajam uzņēmējam Markam Moskvinam (Mark Moskvin), liecina medijiem sniegtā informācija.

Savukārt Moskvina biznesa partneris Maksims Jaroševskis (Maxim Yaroshewsky) būs CNB mazākuma akcionārs. Moskvins un Jaroševskis arī iemaksājuši CNB divus miljonus ASV dolāru, lai atjaunotu bankas kapitāla pozīciju un nodrošinātu tās drošību un uzticamību ilgtermiņā.

«Es priecājos pievienoties Kolorādo banku biznesa kopienai,» sacīja Moskvins. «Šodien mēs noslēdzām divus gadus ilgušo procesu, lai iegādātos banku, kuras vēsture sniedzas ilgāk par gadsimtu. Mūsu zināšanas un pieredze palīdzēs bankai radīt inovatīvus pakalpojumus, kas to pārvērtīs par modernu 21. gadsimta banku.»

CNB direktoru padomē Moskvinam un Jaroševskim pievienojas trīs cilvēku komanda - Džons Pokers (John Poelker), Gajs Raunsavils (Guy Rounsaville) un Viljams Abernatijs jaunākais (William Abernathy, Jr.).

Bijušais CNB prezidents un galvenais kredītu direktors Džons Sprengls (John Sprengle) turpinās darbu bankā augstākā līmeņa vadītāja amatā un kā CNB klientu kontaktpunkts.

«Šis darījums vēl vairāk stiprina CNB spēju turpināt sniegt augstas kvalitātes banku pakalpojumus mūsu klientiem Peliseidā un Denverā» sacīja Sprengls.

Komercbanku darbības regulēšanas komisijas atļauju darījuma veikšanai no Valūtas kontroliera biroja Moskvins un Jaroševskis saņēma 2018. gada jūlijā.

Bankas iegādes procesā kā Moskvina finanšu konsultants darbojās Harpia Capital rīkotājdirektors Frenks Hegemens (Frank Hegeman). Savukārt juridiskās konsultācijas nodrošināja Covington & Burling LLP un Haynes and Boone LLP. Kā Colorado National Bancorp finanšu konsultants darbojās bankas bijusī mātes sabiedrība Hovde Group, LLC, bet juridiskās konsultācijas nodrošināja Jackson Kelly PLLC.

Marks Moskvins un Maksims Jaroševskis ir Latvijas uzņēmuma SIA Transact Pro īpašnieki.

Transact Pro ir licencēta elektroniskās naudas iestāde, kas darbojas elektronisko finanšu pakalpojumu tirgū no 2004. gada. Transact Pro ir biedrs vairākās organizācijās- Visa, Mastercard Worldwide, SEPA un SWIFT.