Mediji kritizē Rasnača apmelojošos izteikumus 

Trešdienas, 13. jūnija LTV1 raidījumā Tieša runa tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs (VL-TB/LNNK) apsūdzēja zvērinātu advokātu Aldi Gobzemu (KPV LV) apmaksātas kampaņas pasūtīšanā medijos Dienas Bizness un RīgaTV 24.

Db.lv, 14.6.2018

Tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs (VL-TB/LNNK) apsūdzēja zvērinātu advokātu Aldi Gobzemu (KPV LV) apmaksātas kampaņas pasūtīšanā medijos Dienas Bizness un RīgaTV 24.

Foto: LETA

Rasnačs sacīja, ka Gobzems pretojas maksātnespējas nozares sakārtošanai, pasūtot apmaksātas kampaņas. «118 maksātnespējas administratoru ir zaudējuši darbu, un tas turpināsies. Jūs esat tas, kas tam aktīvi pretojas – ar apmaksātām kampaņām Dienas Biznesā un RīgaTV 24. Nezinu, kāpēc jūs te šodien atrodaties. Acīmredzot, lai sabiedrība redzētu, kas aiz jums stāv - Māris Sprūds. Pēc tam, kad viņu izlaida no apcietinājuma, sākās jūsu aktivitātes. Mēs atklāsim, cik daudz finansējuma ir ziedots jūsu šiem pasākumiem, un jūs atbildēsiet likuma priekšā,» raidījumā solīja Rasnačs.

«RīgaTV 24 ir dzīvā satura televīzija, kur viedokļi lielākoties tiek atspoguļoti tiešraidē, un tie netiek cenzēti. Tas, ka šie viedokļi var būt kādam nepatīkami vai netīkami, ir pašsaprotami, jo gan politikā, gan sabiedrībā domas, idejas un uzskati dalās. Mūsu mērķis ir demonstrēt pēc iespējas vairāk skatupunktu. Apvainot televīziju tāpēc, ka tiek atspoguļots tieslietu ministram nepatīkams viedoklis, no viņa puses ir augstprātība. Ja ministrs vēlas, lai RīgaTV 24 izskanētu arī viņa pārstāvēti viedokļi, laipni aicinu viņu atsaukties uz kādu no mūsu vairākkārtējiem ielūgumiem, kurus līdz šim viņš ir noraidījis,» komentē kanāla direktors Klāvs Kalniņš.

Viņš norādīja, ka izteikumi no tieslietu ministra puses ir pilnīgi nepamatoti. «Acīmredzot, cilvēki, kas uzskata, ka publikācijas un mediju uzmanību var nopirkt, šādas shēmas redz it visur. Tomēr ir nepareizi pieņemt, ka tas tā ir. Vakardienas izteikumi ir nepamatoti un nepieņemami ministra amatam. Tieslietu ministrs ir tiesiskuma garants valstī. Ja tieslietu ministram ir informācija par apmaksātiem vai pirktiem viedokļiem RīgaTV 24, aicinu dalīties ar faktiem, nevis izteikt apmelojošus apgalvojumus citos medijos,» uzstāj kanāla direktors.

Arī laikraksts Dienas Bizness noraida izskanējušos pārmetumus par organizētas kampaņas rīkošanu. «Par politiskās varas un preses attiecībām savulaik precīzi izteicās ASV prezidents Džons Kenedijs, norādot, ka politiķu uzdevums nav cenzēt presi, bet preses uzdevums ir kontrolēt politiķus. Tieši to Dienas Bizness ar savām publikācijām arī dara, pievēršot sabiedrības uzmanību svarīgiem jautājumiem finanšu sektorā. Ja premjerministrs Māris Kučinskis vai finanšu ministre Dana Reizniece- Ozola redz lietas citādāk, kā tas ir bijis minēts Dienas Bizness (DB) publikācijās, viņi jebkurā brīdī var DB sniegt savu redzējumu intervijas vai viedokļa formātā. Viņiem ir tiesības uz savu viedokli, tāpat kā tiesības uz savu viedokli ir žurnālistiem. Preses brīvība Eiropas Savienībā pieder pie cilvēka pamattiesībām. Jebkādi draudi vai ierobežojumi pret to ir vērtējams kā nopietns pārkāpums demokrātiskā valstī,» norāda laikraksta galvenā redaktore Līva Melbārzde.