Vēstule redakcijai: Gaišās skumjās atvadāmies...

2018. gada 09. oktobris plkst. 6:15
Autors: Paliekot Jūsu vēstuļdraugs – Mārcis Bendiks Bermudiskā trijstūrī starp Ķekavu – Iecavu – Baldoni 2018. gada oktobrī
Sadaļa: Viedokļi
Dalies ar šo rakstu

Godātā redakcija, atļaujiet caur jūsu ietekmīgo un reizēm milzu tirāžās iznākošo laikrakstu sveikt tos, kuri vēlēšanu rezultātu gaidīšanas un apspriešanas karuselī nepamatoti palikuši ēnā.

Uzmanība dabiskā kārtā ir safokusēta uz tiem 100, kas turpmāk savu pārliecību un prasmi veltīs mūsu neatlaidīgajai virzībai pretī pilnai laimei. Tas ir labi, ka uzteicam uzvarētājus, mūsu sabiedrības avangardu, kas nonācis līdz finišam, bet mani kremt, ka šai eiforiskajā demokrātijas svētku atmosfērā nepelnīti piemirstam tos, bez kuriem šis karnevāls nebūtu iespējams.

Lūgtum pievērst uzmanību skaitļiem. Kopā partiju listēs bija pieteikts 1461 kandidāts. Tātad garantēti no šīs armijas pirmajā piegājienā līdz mērķim tikuši 100. Vēl kādam ducim vai diviem ir cerība tur nonākt, kad kāds no pirmā simta noliks mandātu uz ministrēšanas laiku vai arī dosies pildīt kādus citus pienākumus, kas nebūs savienojami ar pamatdarbu.

Tātad vairāk nekā 80% kandidātu nekad par deputātiem netiks, un tiem tad lai tiek mūsu apbrīns un pateicība. Bez jums, sarakstu astes gala aizpildītāji, vēlēšanas izskatītos formālas, un tas ļautu apšaubīt paša demokrātiskā procesa vistautisko raksturu. Piedevām informācijas pārlādētajā pasaulē jūsu dalība konkrētā sarakstā uz mūžu mūžiem paliks datu bāzēs, un šīs ziņas ik pa reizei var izspēlēt ļaunu joku. Jūsu pašaizliedzīgais ieguldījums šobrīd paliek nenovērtēts, un ar savu sveicienu vēlos kaut nedaudz mazināt šo netaisnību.

Lūdzu nepārprast mani, uzskatu, ka mūsu vēlēšanu sistēma ir pat ļoti cilvēciska savā ziņā. Ar to es domāju biedrisko iespēju palīdzēt tiem, kuri, ilgstoši dedzinādami sevi demokrātijas ēzē, nav pamanījuši, ka būtu jau tā kā gana. Pievēršu uzmanību - politiske ļaunvēļi, konkurējošo partiju atbalstītāji un citi neiejūtīgi cilvēki šai procesā netiek pielaisti. Izsvītrot no deputātu korpusa konkrētu personāžu var tikai savējie. Un tas ir ļoti humāni, tēlaini izsakoties, tas ir kā visnotaļ cienījamiem aksakaliem jaunākie klana cīnītāji palīdz piecelties un doties pelnītā atpūtā.

Šai ziņā vēlos teikt pateicības vārdus nacionāļu vēlētājiem, kas beidzot snieguši palīdzīgu pildspalvas svītru (piecus ar pusi tūkstošus!) god. Rasnača kgm un mājiena padarīšanai par skaidrāku nosūtījuši viņu no saraksta 5. vietas uz 38. Var jau būt, ka būtu sastrīpojuši līdz simtajai, bet Rīgas apgabala sarakstā 38. vieta ir pēdējā. Skaists demokrātijas un humānisma sinerģijas piemērs.

Ar zināmu sapīkumu jāatzīst, ka ZZS Rīgas vēlētāju palīdzība saviem pieredzes bagātajiem cīņu biedriem laupīs prieka brīžus Saeimas pelēkajā ikdienā, jo pazīstamais sieviešu lietu speciālists Kalnozola kgs piezemējās tai pašā zīmīgajā 38. vietā. Nelielu atelpu savās daudzgadīgajās deputāta rūpēs gūs arī Brigmaņa kgs, jo iejūtīgie atbalstītāji Zemgalē atstājuši viņu tūdaļ aiz strīpas. Tā kā šai Saeimai būs jāapstiprina valdība vismaz pāris reižu, jaunekļu ministrēšanas gadījumā Brigmaņa kgm tomēr būs jāatgriežas parlamentārā darba dunā.

Pelnītā atpūtā dosies arī vairāki deputāti, kuri sevi pārmēru nogurdinājuši politiskās starppartiju vibrācijās, nejauši ietrāpot neveiksmīgā sarakstā. Lai mūsu laba vēlējumi Loskutova un Dāldera kungiem, gan jau palikušie staiguļi jūsu pasākto godam turpinās.

Palīdzīgu svītrojošu roku snieguši arī saskaņieši, mazinot latvisku uzvārdu jaunpienācējiem uzkrauto sabiedriskās uzmanības slogu. Rīgā no attiecīgi 6. un 7. numura žēlsirdīgi nogremdēti Romāns Mežeckis un Iveta Sers, tieslietu ministra amata pretendents Guntars Grīnvalds no 2. vietas Vidzemē nolaists uz 7. Pazīstamais Vienotības ministrs, Saskaņas jaunais nr. 1 Kurzemē Anrijs Matīss, izrādās, līderēs ārpus Saeimas. Humānisms un iejūtība mazāk vērojama jaunajos sarakstos, kuru atbalstītāji pirmajā reizē ievēro disciplīnu. Tai pat laikā jāuzteic Attīstībai/Par! vidzemnieki, kas iejūtīgi atbrīvojuši cienījamo veterānu Rihardu Pīku, laipni pastumjot nost no Saeimā iekļūstošās ceturtās vietas.

Spocīgas lietas notiek ap zaļo priekšsēdi Edgaru Tavara kgu. Par LZP līderi kļuvis jau pirms gadiem, vairākkārt startējis vēlēšanās, bet vienmēr kaut kā nav sanācis iekļūt deputātos. Šoreiz pavisam šķērmi – 2. vieta ZZS Rīgas sarakstā, un ikurāt divi no Rīgas arī ir iekšā, bet... Patiesībā tās ir “divas”, un piedevām pirmais pie svītras mīņāsies akadēmiķis Spārīša kgs cerībā uz kādām priecīgām pārmaiņām Saeimā iekļuvušo dāmu dzīvē.

Lai mūsu sveicieni un laba vēlējumi visiem, kas startēja.

Gaišu un cerīgu skumju noskaņā atvadīsimies no tiem, kuriem bija noderīga vēlētāju palīdzība atgūt saiti ar dzīves īstenību. Lai jums viegli, dārgie veterāni!

Pērc un lasi laikraksta Dienas Bizness šīs dienas numuru elektroniski!

Dalies ar šo rakstu