Budžets

Ministriju darbinieki pērn ceļojuši arī uz eksotiskām valstīm

Armanda Vilcāne, 01.02.2018

Foto: Edijs Pālens/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

#Krietni dārgāk izmaksājis VARAM brauciens uz Keniju. Šim braucienam ministrija tika atvēlējusi teju piecus tūkstošus eiro.

Šogad komandējumiem ministrijas kopumā atvēlējušas par 400 tūkstošiem eiro vairāk nekā pērn

DB apkopotā informācija liecina, ka visvairāk komandējumiem pērn tērējusi Ārlietu ministrija (827 tūkstoši eiro), Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrija (715 tūkstoši eiro) un Finanšu ministrija (407 tūkstoši eiro), bet vismazāk – Iekšlietu ministrija (113 tūkstoši eiro), Tieslietu ministrija (111 tūkstoši eiro) un Veselības ministrija (101 tūkstotis eiro).

2017. gadā ministriju darbinieki visbiežāk devušies uz Briseli, populāri galamērķi bijuši arī Igaunija, Lietuva, Vācija, Francija, Malta un Luksemburga.

Atsevišķi darbinieki pērn ceļojuši arī uz eksotiskākām valstīm. Apmeklējot starptautiskus tūrisma nozares pasākumus, Ekonomikas ministrijas darbinieki, piemēram, devušies uz Malaiziju un Taivānu. EM gan norāda, ka šajā gadījumā pašai ministrijai komandējumi izmaksājuši vien 258 eiro, jo lielāko daļu izdevumu sedza pasākuma organizatori.

Krietni dārgāk izmaksājis VARAM brauciens uz Keniju, kur trīs ministrijas darbinieki piedalījās Apvienoto Nāciju Organizācijas Vides programmas galvenās pārvaldības institūcijas ANO Vides asamblejas trešajā sesijā. Šim braucienam ministrija tika atvēlējusi teju piecus tūkstošus eiro, vēl pieci tūkstoši iztērēti braucienam uz Filipīnām, lai piedalītos 1979. gada Bonnas konvencijas Par migrējošo savvaļas dzīvnieku sugu aizsardzību sanāksmē, bet nepilni divi tūkstoši – lai nodrošinātu VARAM Vides aizsardzības departamenta vecākā referenta braucienu uz Taizemi, kur notika Monreālas protokola ad-hoc darba grupas sanāksme.

Kultūras ministrijas darbinieki pērn, pavadot kultūras ministri, pabijuši Ķīnā, ASV un pat Austrālijā, bet citu ministriju darbinieki – Apvienotos Arābu Emirātos, Brazīlijā, Pakistānā, Kuveitā un Izraēlā. Ministrijās atgādina, ka komandējumu galamērķi allaž ir saistīti ar kādu konkrētu notikumu, vizīti vai plānotu sanāksmi un ikviena brauciena lietderība un finansiālais aspekts tiekot rūpīgi izvērtēts.

Visu rakstu Brauks un tērēs vairāk lasiet 1. februāra laikrakstā Dienas Bizness.

Komentāri

Pievienot komentāru