Start-up

Nākotnē aktuāli būs medicīnas, drošības un gudro ierīču startup

Anda Asere, 18.04.2017

Avots: freeimages.com

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Latvijas jaunuzņēmēji lielāko potenciālu nākotnē redz veselības, kiberdrošības, digitālo pakalpojumu, virtuālās realitātes, blokķēdes un datormācīšanās startup uzņēmumos.

«Tuvākajā nākotnē paredzu attīstību tādās «mīkstākās» jomās kā izglītības tehnoloģijas, veselība, emocionālā labsajūta un produktivitātes uzlabošana. Tāpat aktuāli būs drošības un krāpniecības novēršanas startup, kā arī tie, kas risinās pasaulē samilstošas problēmas,» saka Anna Andersone, Froont līdzīpašniece un Riga TechGirls kustības iniciatore.

iPhone Photography School dibinātājs Emīls Pakārklis nākotnē milzīgu potenciālu saskata startup, kas darbojas medicīnas nozarē. «Jau šobrīd, izmantojot DNS sekvencēšanu, ir iespējams būtiski samazināt saslimšanu risku, kas saistītas ar vecumu. Piemēram, ja pastāv ģenētisks risks, ka cilvēkam vecumdienās iespējams infarkts, tad šobrīd cilvēks to var uzzināt jau jaunībā un laicīgi samazināt ar dzīvesveidu saistītos riska faktorus. Taču vēl lielāks potenciāls būs medikamentiem, kas spēs palēnināt vai pat pilnībā novērst novecošanu. Lai gan tas šķiet neticami, šādi medikamenti jau tagad ir veiksmīgi strādājuši pelēm, un tuvākajā laikā tos sāks testēt arī cilvēkiem. Nav grūti iedomāties, ka par šādiem jaunības eliksīriem cilvēki būs gatavi maksāt,» viņš paredz.

«Interesanti, ka līdz ar medicīniskās marihuānas ražošanas aktualitāti pasaulē, arī šajā jomā nākotnē tiek paredzēts straujš jaunuzņēmu pieaugums, vedot pie inovatīviem tehnoloģiskiem risinājumiem nozarē,» saka Alīna Dolmate, Vividly stratēģe un partnere. Viņa piebilst, ka starp aktuālajām jomām ir arī kiberdrošība, digitālie pakalpojumi un gudro ierīču attīstība, kas ļaus nodrošināt paplašinātas iespējas cilvēku mijiedarbībai ar apkārtējo vidi, piemēram, bezpilota lidaparātu ražošanā.

«Laikmets globalizējas un kļūst straujāks. Izskatās, ka tuvās nākotnes virziens ir virtuālā realitāte. Cilvēka klātbūtnes un sajūtu nodošana kļūst arvien svarīgāka. Iespējams, nākotnes projicēšana kādā neesoša vidē, piemēram, māju, pilsētu būvniecībā vai pat ceļošanā,» saka Artūrs Pumpurs, Ernest īpašnieks.

«Nākotnē aizvien svarīgāka noteikti būs datu aizsardzības joma. Kā TechChill teica MobileIron līdzdibinātājs Robert Tinker, tas ir nākamais triljonu tirgus un tas mainīsies pilnībā. Tā kā daudzi biznesi, lai automatizētu procesus un būtu efektīvāki, ievieš aizvien jaunus digitālos risinājumus, tad aizvien aktuālāk kļūs, kā ērti un droši identificēt darbiniekus un klientus. Mēs jau šobrīd redzam, ka ir gan daudz izmaiņas likumdošanā, kas stimulē jaunu inovatīvu risinājumu rašanos tirgū, gan arī liels pieprasījums no uzņēmumiem,» saka Jānis Graubiņš. Notakey līdzīpašnieks.

Arī Altero vadītājs Artūrs Kostins nākotnē potenciālu saredz datu aizsardzības jomā, jo līdz ar to, ka šobrīd internetā pieejamā informācija par personas datiem palielinās ik gadu, drīzumā varētu būt aktuāli tieši aizsargāt un ierobežot pieeju personīgajiem datiem. Viņš arī domā, ka nākotnē noteikti attīstīsies jaunuzņēmumi, kas darbosies tādās nozarēs kā gudrās mājas, gudrās pilsētas, blokķēde, lietu internets. Tā kā A. Kostins pārstāv finanšu tehnoloģiju jomu, viņš paredz, ka nākotnē noteikti attīstīsies tādas saistītās jomas kā digitālās identitātes veikšana, lielo datu apstrāde, automatizācija datu apstrādē un datormācīšanās lēmumu pieņemšanai. «Ir skaidri redzams, ka finanšu tehnoloģiju joma strauji attīstās un ir pamats domāt, ka drīzumā jaunuzņēmumu veidotās platformas un aplikācijas nomainīs daļu no tradicionālo banku pakalpojumiem. Vienīgi pie tā ciešāk ir jāstrādā arī valsts līmenī,» spriež A. Kostins.

Komentāri

Pievienot komentāru