Ražošana

Neste un IKEA sāks ražot polipropilēna plastmasu

Laura Mazbērziņa, 13.08.2018

Foto: LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Neste un IKEA savstarpējās sadarbības rezultātā sāks ražot polipropilēna plastmasu no bioloģiskas izcelsmes izejvielām, kas nesatur fosilās vielas.

Kā apgalvo abi pasaulē zināmie zīmoli, šī ir pirmā reize, kad bioloģiskas izcelsmes polipropilēns tiek ražots komerciālos apmēros.

Polipropilēna un polietilēna plastmasas izstrādājumu, kas saturēs 20% atjaunojamo izejvielu, ražošana tiks sākta jau 2018. gada rudenī. Plastmasu IKEA izmantos precēs, kuras ir pašreizējā produktu klāstā, piemēram, plastmasas uzglabāšanas kastēs. Sākotnēji tiks piedāvāts ierobežots preču skaits, taču, palielinoties kapacitātei, produktu klāsts tiks paplašināts.

IKEA ilgtermiņa mērķis ir izmantot plastmasas materiālus, kas izgatavoti tikai no atjaunojamajiem vai otrreiz pārstrādātiem izejmateriāliem, savukārt Neste ir risinājumi un tehnoloģijas, lai ražotu polipropilēna plastmasu no bioloģiskas izcelsmes izejvielām, kas nesatur fosilās vielas, savu partnerību pamato abi zīmoli. Neste mērķis ir kļūt par līderi mazoglekļa pārstrādes jomā un atbalstīt aprites ekonomikas izveidi.

Neste jau šobrīd ražo bioekvivalentu, kur polipropilēna plastmasa tiek ražota no atjaunojamiem resursiem, piemēram, bioloģiskās izcelsmes izejvielām – pārtikas ražošanas atliekām, izmantotas cepamās eļļas, augu eļļām, gaļas rūpniecības vai zivju pārstrādes pārpalikumiem. No šādām pat izejvielām Neste ražo 100% atjaunojamo dīzeļdegvielu.

Neste ik gadu iegulda desmitiem miljonu eiro izpētē, jaunu nākotnes tehnoloģiju un produktu izstrādē ar mērķi nākamajām paaudzēm atstāt zaļāku un tīrāku apkārtējo vidi. Inovatīvu risinājumu ieviešana platmasas atkritumu pārstrādes jomā ir viens no veidiem, kā to panākt.

Šobrīd netiek precizēta vieta, kur notiks polipropilēna plastmasas ražošanas process.

Komentāri

Pievienot komentāru