Novecojusī zālīte - labāk maģiskās sēnes 

Pēdējos gados īstena revolūcija skārusi "zālītes biznesu". Proti, līdz Ziemeļamerikas marihuānas legalizācijas bumu, dažādas šādas kompānijas radušās gluži kā sēnes pēc lietus.

Jānis Šķupelis, 12.2.2020

Foto: pixabay.com

Tas attiecīgi šim procesam pievērsis lielu investoru uzmanību. Šobrīd gan izskatās, ka zālītes bums ir pietiekami daudz aprunāts un tā nākotne - daudzmaz novērtēta. Tādējādi nepieciešama kāda jauna modes tendence, ko izskatās, ka var radīt jau nākamo psihodēlisko substanču potenciālais legalizācijas vilnis.

Būtībā, kad vēl tika runāts par marihuānas legalizāciju, daudzi gribēja laicīgi paspēt ielēkt šajā jaunajā, perspektīvajā izaugsmes vilcienā. Sevišķi strauji marihuānas nozares akciju cena debesīs skrēja līdz ar ziņām par to, ka Kanādā 2018. gada rudenī ikdienas lietošanai tika legalizēta šī substance (Kanādā pēc marihuānas legalizācijas gan tās pārdošanas apmēri tomēr neauga tik strauji, kā iepriekš cerēts).

Savukārt tagad jauna izaugsmes lokomotīve jau tiek saistīta ar, piemēram, tā saucamajām "maģiskajām sēnēm", LSD un ketamīnu.

Piemēram, savu akciju kotēšanu Toronto (Kanāda) biržā gatavo tāda kompānija, kā "Mind Medicine", kura darbojas medicīnisko psihodēlisko narkotiku pētniecības biznesā. Kompānijas vadība norādījusi, ka tās ambīcija ir kļūt par vienu no pirmajiem neiro-farmācijas uzņēmumiem, kas izstrādā psihodēliskos medikamentus.

Pieejamā informācija liecina, ka šādi medikamenti var tikt izmantoti, lai apkarotu depresiju, pēctraumatiskā stresa sindromu un, piemēram, atkarības problēma. Kopumā uzņēmumiem vairākās valstīs nu tiek dota iespēja legāli pētīt šādu parasti nelegālu narkotiku ietekmi.

Tiek arī piesaukta daudzu patērētāju paradumu un domāšanas maiņa, un lielāka "atvērtība" pret šādām substancēm. Vēl tiek izcelts, ka dažādu šādu vielu efektus cilvēki patiesībā zinot jau tūkstošiem gadu.

"Bloomberg" ziņo, ka par šādām kompānijām ir liela interese no dažādu privātu investoru puses, un ar laiku tā varētu būt vērojama arī no institucionālajiem investoriem. Atsevišķas prognozes ir, ka šis bizness galu galā būs pat lielāks nekā zālītes bizness. Tāpat tajā droši vien sagaidāmas daudz lielākas ieejas barjeras, kas var nozīmēt, ka šie uzņēmumi ir kvalitatīvāki.