Olainfarm martā realizējis produkciju vairāk nekā 10 miljonu eiro apmērā 

AS «Olainfarm» provizoriskie konsolidētie 2018. gada marta rezultāti liecina, ka produktu realizācija ir pārsniegusi 10.5 miljonus eiro, kas ir par 7% vairāk nekā šajā periodā pērn. AS «Olainfarm» lielākie noieta tirgi martā bija Krievija, Latvija un Baltkrievija. Produkcija tika realizēta 33 tirgos.

Dienas Bizness, 17.4.2018

Foto: LETA

Lielākais pārdošanas pieaugums martā atzīmēts Uzbekistānā, kur apjomi auguši par 338%, Vācijā – par 190%, un Indijā – par 149%. Stabilu pieaugumu uzrādījuši arī pārdošanas rezultāti jau tradicionālajos koncerna noieta tirgos kā Krievija, Baltkrievija, Latvija un Lietuva. Savukārt, produktu realizācija martā visvairāk ir samazinājusies Ukrainā – par 64% un Itālijā – par 58%.

2018. gada trīs mēnešos provizoriskais konsolidētais AS «Olainfarm» realizācijas apjoms sasniedza 30, 41 miljonu eiro, kas ir par 13% vairāk nekā attiecīgajā periodā 2017. gadā.Produkcija tika realizēta 43 valstīs.AS «Olainfarm» piederošā aptieku tīkla SIA «Latvijas aptieka» realizācija 2018. gada martā veidoja 2.2 miljonus eiro, kas ir par gandrīz 18% vairāk nekā pērn. Šajā laikā darbojās 69 aptiekas. Savukārt SIA «Silvanols» apgrozījums 2018. gada martā praktiski saglabājās gandrīz pērnā gada līmenī un bija 0,54 miljoni eiro. Elastīgo medicīnisko izstrādājumu ražotāja «Tonus Elast» un «Elast Medikl», kas nodarbojas ar «Tonus Elast» produktu izplatīšanu Krievijā, realizācija 2018. gada martā veidoja 0,86 miljonus eiro. Ārstniecības iestāžu «Klīnika DiaMed» un «OlainMed» kopējais apgrozījums veidoja 0,22 miljonus eiro. Baltkrievijas zāļu tēju un ārstniecības augu pulveru ražotāja «NPK Biotest» apgrozījums 2018. gada martā sasniedza 0,23 miljonus eiro.

Jāatzīmē, ka izaugsme novērota visos 10 lielākajos eksporta tirgos. Visstraujākais realizācijas pieaugums šī gada trīs mēnešos vērojams Japānā, kur tās apjoms ir palielinājies par 850%. Pieaugums skaidrojams ar liela apjoma ķīmisko vielu piegādēm, balstoties uz klienta pasūtījumu. Salīdzinot ar pērna gada attiecīgo periodu, būtiski auguši 3 mēnešu realizācijas apjomi Indijā – par 504%; Uzbekistānā – par 509% un Kazahstānā – par 88%. Neskatoties uz svārstīgo ekonomisko situāciju, arī Ukrainā realizācija 1.ceturksnī augusi par 18%, salīdzinot ar pērna gada attiecīgo posmu.

Aptieku tīkla «Latvijas aptieka» realizācija 2018. gada 1.ceturksnī sasniedza 6,2 miljonus eiro, kas ir par 19% vairāk nekā šajā laikā pērn. Latvijas zaļās farmācijas uzņēmuma «Silvanols» apgrozījums 1.ceturksnī sasniedza 1,5 miljonus eiro, kas ir par 4.8% mazāk nekā šajā periodā pērn.

Elastīgo medicīnisko izstrādājumu ražotāja «Tonus Elast» un «Elast Medikl», kas nodarbojas ar «Tonus Elast» produktu izplatīšanu Krievijā, realizācija 2018. gada pirmajos 3 mēnešos veidoja 2.02 miljonus eiro. Ārstniecības iestāžu «Klīnika DiaMed» un «OlainMed» kopējais apgrozījums 1.ceturksnī sasniedza 0,6 miljonus eiro. Savukārt Baltkrievijas zāļu tēju un ārstniecības augu pulveru ražotāja «NPK Biotest» apgrozījums 2018. gada 1.ceturksnī veidoja 0,6 miljonus eiro.

Pēc nekonsolidētajiem AS «Olainfarm» provizoriskajiem rezultātiem produktu realizācija 2018. gada martā sasniedza 7,81 miljonus eiro, kas ir par 2% vairāk 2017.gada martā. 2018. gada martā AS «Olainfarm» produkti tika realizēti 27 valstīs četros kontinentos.

Lielākie produkcijas noieta tirgi pēc īpatsvara kopējā realizācijā saglabājas, un tie ir : Krievija (43%), Latvija (18%) un Baltkrievija (12%). Salīdzinot ar pērna gada martu, šogad par vairāk nekā 300% audzis AS «Olainfarm» eksports uz Uzbekistānu. Valūtas kursa svārstības ietekmējušas apjomu kritumu Ukrainā, kas šī gada martā samazinājies par 65% attiecībā pret 2017.gada martu. Savukārt, Indijā, kas ir uzņēmuma eksporta tirgus jau kopš 2001.gada, šī gada martā realizēts par 149% vairāk nekā pērn šai laikā.

Pēc nekonsolidētajiem 1.ceturkšņa datiem produktu realizācija veidoja 23.5 miljonus eiro, kas ir par 10% vairāk nekā 2017.gada 1.ceturksnī. Kopumā AS « Olainfarm» produkcija realizēta 36 valstīs.

Visstraujākais realizācijas kāpums šī gada 3 mēnešos atzīmēts Japānā, kur realizētās produkcijas apjoms ir audzis par 850%, Uzbekistānā – par 509% un Indijā – par 505%. AS « Olainfarm» lielākie noieta tirgi šī gada 1.ceturksnī bija Krievija, Latvija, Baltkrievija un Ukraina.Pēc AS «Olainfarm» aplēsēm uzņēmuma nekonsolidētais apgrozījums 2018. gadā varētu sasniegt 96 miljonus eiro, savukārt konsolidētais apgrozījums – 130 miljonus eiro. Saskaņā ar šeit publicētajiem provizoriskajiem apgrozījuma rādītājiem 2018. gada 3 mēnešos ir sasniegti 26% no visa 2018. gadā plānotā nekonsolidētā apgrozījuma un 24% no gadā plānotā konsolidētā apgrozījuma.

Tevi varētu interesēt

Zāļu ražotājam AS «Olainfarm» piederošā SIA «Latvijas Aptieka» pievienojusi sev divus māsas...

Mantojuma apliecību neizsniegšana aizvadītā gada decembrī mirušā uzņēmēja, lielākā AS «Olainfarm»...

Šajās dienās mēs saņemam daudz atbalsta apliecinājumu un izturības vēlējumu no mūsu...

Uzzini, kā radušies uzņēmumu Aldaris, Balticovo, Cido, Olainfarm un RIMI nosaukumi....

AS «Olainfarm» provizoriskie konsolidētie 2018. gada februāra rezultāti liecina, ka produktu realizācija...

Nepalaid garām

Akciju sabiedrība "Meridian Trade Bank" 22. janvārī ir mainījusi nosaukumu uz "Industra...

Norisinājusies ikgadējā Dienas Biznesa rīkotā TOP 500 apbalvošanas ceremonija, kurā tiek atvērts...

2019. gada desmit lielāko nekustamā īpašuma darījumu sarakstā Rīgā un Pierīgā ir ne...

Tiesa noraidījusi nogalinātā maksātnespējas administratora Mārtiņa Bunkus brāļa prasību pret...

Ir būtiski runāt par privātās dzīves, interešu un plānu saskaņošanu ar darbu, nevis...

Skotijai ir viskijs, Somijai ir Nokia, Itālijai ir makaroni,Meksikai ir tekila, Karību...

Tiesvedību un to radīto sarežģījumu dēļ Lielupes apkaimē slēgtais restorāns "36.līnija" atsācis...

No šīs sadaļas

Šajā piektdienā biznesa portāls db.lv viesojas pie SIA «Orkla Confectionery & Snacks...

Igaunijas Veterinārais un pārtikas dienests vienojies par eksporta sertifikātu ar Melnkalnes Veterināro...

Ventspils novada alusdarītava SIA Užavas alus attīstībā ieguldīs gandrīz divus miljonus eiro....

Ķīniešu virtuve ir viena no vecākajām pasaulē. Tā ir arī viena no...

Piena pārstrādes uzņēmuma AS «Preiļu siers» padomē reģistrētas vairākas izmaiņas, padomi...

Latvijas rožu audzētājs SIA Ar B Agro sācis audzēt gurķus, ko realizē...

Zāļu ražotājam AS «Olainfarm» piederošā SIA «Latvijas Aptieka» pievienojusi sev divus māsas...

Pēc gandrīz 5 gadus ilgiem pētījumiem AS Madara Cosmetics ir radījusi un laidusi tirgū...

Dublinā, Džordžijas štatā ASV aizvadītajā nedēļā svinīgi atklāta AS Valmieras stikla šķiedra...

Savu 55 gadu pieredzi Lietuvas ledusskapju ražotājs Snaigė izmanto arī šodien, izgatavojot...