Atpūta

Papildināta ar foto: Liepājas koncertzāle saņem Steinway & Sons koncertflīģeļus

Lelde Petrāne, 26.10.2015

Foto: Publicitātes

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Koncertzālē Lielais dzintars saņemti no Hamburgas atvestie divi augstas klases koncertflīģeļi, kas iegādāti ar Liepājas pilsētas Domes atbalstu, liecina medijiem sniegtā informācija.

Lai Liepājas jaunajai koncertzālei izmeklētu instrumentus, no kuriem viens vietu radīs Lielajā zālē, bet otrs Kamerzālē, oktobra vidū uz Hamburgas Steinway & Sons rūpnīcu devās koncertzāles Lielais dzintars delegācija. Delegācijas sastāvā bija prof. Ventis Zilberts – pianists un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Klavieru katedras profesors, Valdis Eglītis – klavieru skaņotājs un meistars ar vairāk nekā 30 gadus ilgu pieredzi, un Ints Dālderis – koncertzāles atklāšanas mākslinieciskās programmas veidotājs.

Instrumentus izmēģinot profesionāliem pianistiem, no sešiem D klases flīģeļiem tika izvēlēts flīģelis Lielajai zālei. Līdzīgā kārtā no trīs piedāvātajiem vidējā izmēra C klases flīģeļiem tika atlasīts Kamerzāles instruments.

Mazā izmēra flīģelis izmaksājis 110 tūkst. eiro, lielā izmēra - 140 tūkst. eiro, biznesa portālam db.lv pastāstīja SIA Lielais dzintars pārstāve Elizabete Hartmane.

Komentāri

Pievienot komentāru