Papildināta - Konkurences cīņa paralizē Vairāk saules biznesu; aizturētas četras personas 

«Ir informācija no drošiem avotiem, ka šis ir mūsu konkurentu kompānijas organizēts pasūtījums. Mēs noteikti to tā neatstāsim, arī paši veiksim izmeklēšanu, savāksim visus pierādījumus un tad arī atklāsim, kurš uzņēmums tas ir,» restorānos Vairāk saules veikto kratīšanu un to slēgšanu Dienas Biznesam komentē īpašnieks Endijs Bērziņš.

Zane Atlāce - Bistere, 13.06.2018

Foto: LETA

Jau vēstīts, ka saistībā ar aizdomām par iejaukšanos kases aparātos, kā rezultātā valstij varētu būt nodarīti 1,5 miljonu eiro zaudējumi, restorānu tīklā Vairāk saules otrdien tika uzsākta kratīšana un visi restorāni slēgti.

DB jau rakstījis, ka jaunākie Vairāk saules restorāni tirdzniecības centros Mols un Damme ir atvērti telpās, kur iepriekš atradās ātrās ēdināšanas restorānu tīkla Čili pica picērijas.

«Tas, kas te notiek, ir vienkārši nonsenss, es nekad nevarēju iedomāties, ka tik vienkārši, tikai uz aizdomu pamata var graut un paralizēt biznesu. Mums ir konfiscēti visi datori, telefoni, darbs ir paralizēts, ražošana apstādināta. Ir arestēta mūsu grāmatvede, līdzīpašnieks, un policija neko vairāk mums nevar paskaidrot, nav arī zināms, cik ilgi pārbaudes turpināsies,» teic E.Bērziņš.

Uzņēmums bija viens no pirmajiem, kas pārgāja uz jauno kases aparātu sistēmu, investējot 20 000 eiro. Valsts ieņēmumu dienesta pārbaudēs uzņēmums pat saņēmis atzinīgas atsauksmes, ka ir viens no retajiem, kas patiešām nenodarbojas ar kases aparātu datu grozīšanu, kas ir diezgan izplatīta parādība ēdināšanas pakalpojumu sniedzēju vidē.

E. Bērziņš uzsver, ka nav pieļaujams, ka uz aizdomu pamata var iznīcināt biznesu: «Mēs pret to cīnīsimies visu uzņēmēju vārdā. Mēs esam pārliecināti, ka nekādus pārkāpumus neatradīs un tad sāks meklēt «utis», piemēram, mums jau tagad prasīja visas pavadzīmes, jo esot aizdomas, ka sadarbojamies ar uzņēmumiem, kas skalo naudu. Tas ir kaut kāds absurds. Policijas reakcija ir tāda, it kā mēs Rīgu grasītos uzspridzināt». Pašlaik nav zināms, cik ilgi vēl visas pārbaudes notiks un kad būs iespējams atsākt darbu. Jautāts par potenciālajiem zaudējumiem dīkstāves dēļ, E.Bērziņš lēš, ka tie ir aptuveni 25 000 eiro dienā, jo tāds ir uzņēmuma apgrozījums dienā.

«Mēs vairāk nekā miljonu eiro gadā nomaksājam nodokļos, parādu mums nav, kā var tik vienkārši visu sagraut un paralizēt darbu,» teic E.Bērziņš.

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieka vietnieks Igors Tomaševs informēja, par iejaukšanos kases aparātu darbībā restorānu tīklā Vairāk saules aizturējusi četras personas. Policijai ir aizdomas, ka grāmatvedības datu sagrozīšana notikusi jau kopš 2016.gada. Kriminālprocesā konstatēts, ka kases aparātos ienākumi bija norādīti mazāki nekā reāli ieņemti. ka kratīšanu iemesls restorānos ir gan iesniegums, gan policijas rīcībā esošā informācija. Sīkākas detaļas viņš neatklāja. Kriminālprocess policijā ierosināts jau 29.maijā un iemesls otrdien, 12.jūnijā veiktajai kratīšanai bijis neatliekams, jo bijusi apjomīga un ticama informācija, un savākts pierādījumu kopums, lai veiktu kratīšanas.

Šīs darbības nebija saskaņotas ar Valsts ieņēmumu dienestu, informēja I.Tomaševs. Arī VID paziņojis, ka tā rīcībā nav informācijas par Valsts policijas veiktajām darbībām pret restorāniem Vairāk saules, vēsta LETA.

Jautāts par izmeklēšanas termiņiem, I.Tomaševs norādīja, ka informācija ir ļoti apjomīga, iegūti daudz pierādījumi, viss jāapkopo, jāaprēķina zaudējumi - tas nav atkarīgs tikai no policijas darba, bet arī citām iesaistītajām pusēm.

Tikmēr Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācija (LVRA) norāda, ka šāda izrēķināšanās, pilnībā apturot saimniecisko darbību, pret uzņēmumu, kuram iepriekš nav bijušas ne mazākās indikācijas par krāpšanas gadījumiem, ir absolūti nepieņemama no kontrolējošo institūciju puses. «12. jūnijā, restorānos Vairāk saules ielauzās kriminālpolicija, nostādot visus darbiniekus pie sienas un paziņoja par kratīšanu. Šokējošs ir pasākuma mērogs – visi seši Vairāk Saules restorāni un ražošana, tika un joprojām ir slēgti, radot desmitiem tūkstošus eiro lielus zaudējumus,» savā paziņojumā norāda LVRA.

Latvijas Restorānu biedrība (LRB), Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK) un restorānu tīkls Vairāk Saules trešdien plkst.14 rīko preses brīfingu, lai vairāk informētu par ļaunprātīgu vēršanos pret restorānu tīklu Vairāk Saules, kā arī nozares un darba devēju gatavību aizstāvēt godīgu uzņēmēju reputāciju, izmantojot visus tiesiskos līdzekļus.

LRB aicina atbildīgās amatpersonas nekavējoties rīkoties, ar pienācīgu atbildību un profesionalitāti risināt situāciju, kas grauj Latvijas uzņēmējdarbības vides reputāciju un ir nodarījusi nozīmīgus zaudējumus vienam no restorānu nozares vadošajiem uzņēmumiem.

Restorānu tīkla īpašniece SIA Vēl vairāk saules dibināta 2002.gadā, un tās pamatkapitāls ir 2800 eiro. Pērn Vēl vairāk saules strādāja ar 4,715 miljonu eiro apgrozījumu un zaudējumiem 216 122 eiro apmērā.

pievienots Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes komentārs 8.-10.rindkopā

Jaunākais izdevums