Bankas

Papildināta - Ogres novada pašvaldība atteiksies no Swedbank pakalpojumiem

Žanete Hāka, 12.03.2019

Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Ogres novada pašvaldība ir nolēmusi pakāpeniski atteikties no Swedbank sniegtajiem pakalpojumiem.

Ogres novada pašvaldības Darbības risku vadītāja Aiva Ormane skaidro, ka lēmums atteikties no Swedbank sniegtajiem pakalpojumiem tika pieņemts piesardzības nolūkos. Šobrīd pašvaldība kontrolē ienākošos maksājumus Swedbank kontā, un katras dienas beigās visi līdzekļi no Swedbank kontiem tiek pārskatīti uz Valsts kasi.

A. Ormane arī atzīmē, ka šāda piesardzība ir nepieciešama, jo atbilstoši Noguldījumu garantiju likuma 23. panta 3.daļai tādu pašvaldību, kuru gada budžets pārsniedz 500 000 eiro, noguldījumiem netiek izmaksāta garantētā atlīdzība 100 000 eiro apmērā.

«Mēs nedrīkstam riskēt ar pašvaldības, t.i., nodokļu maksātāju naudu, tāpēc arī atsakāmies no šīs komercbankas pakalpojumiem,» norāda Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis.

Izvērtējot esošo situāciju, pašvaldība nolēmusi turpmāk izmantot Valsts kases pakalpojumus. Pašvaldība informē, ka mācību maksa Ogres novada pašvaldības profesionālās ievirzes izglītības iestādēs (Ogres Mākslas skolā, Ogres Mūzikas skolā, Ogres Basketbola skolā, Ogres novada sporta centrā, Kārļa Kažociņa Madlienas mūzikas un mākslas skolā) un maksa par šo iestāžu sniegtajiem interešu izglītības pakalpojumiem līdz mācību gada beigām tiks pieņemta tāpat kā iepriekš – Swedbank kontā, taču jaunajā mācību gadā, pārslēdzot līgumus, tiks norādīti jaunie konta numuri.

Tā kā iedzīvotāji jau ir saņēmuši maksājuma paziņojumus par Nekustamā īpašuma nodokli, līdz 2019. gada beigām šos maksājumus joprojām var veikt uz paziņojumos norādīto Swedbank konta numuru. Jaunie konta numuri tiks norādīti maksājuma paziņojumos par Nekustamā īpašuma nodokli 2020. gadam, skaidro dome.

Swedbank Mediju attiecību vadītājs Jānis Krops portālam DB, komentējot Ogres novada pašvaldības lēmumu, sacīja, ka katram klientam ir tiesības izvēlēties, kādas finanšu iestādes sniegtie pakalpojumi ir tam atbilstošākie un izdevīgākie.

«Mēs esam sazinājušies ar Ogres pašvaldību un aicinājuši to uz sarunām, lai izrunātu visus neskaidros jautājumus. Joprojām esam gatavi sadarboties arī turpmāk. Atgādinām mūsu klientiem, ka Ogres pašvaldības lēmums neietekmēs Swedbank pakalpojumu pieejamību ogrēniešiem, kas arī turpmāk tiks nodrošināti gan caur attālinātajiem pakalpojumiem, gan caur bankas filiāli Ogrē,» sacīja J. Krops.

Komentāri

Pievienot komentāru