Papildināts - Reorganizē Orkla grupas uzņēmumus Latvijā; zīmolus saglabās

2015. gada 13. oktobris plkst. 9:32
Sadaļa: Pārtika
Dalies ar šo rakstu

Orkla grupā ietilpstošo Latvijas uzņēmumu restrukturizācijas ietvaros augļu un dārzeņu pārstrādes uzņēmums SIA Spilva tiek apvienots ar sulu, nektāru, dzērienu un dzeramā ūdens ražotāju AS Gutta. Līdz ar restrukturizācijas procesa noslēgumu, kas plānots 2016. gada janvārī, apvienotajam uzņēmumam tiks ieviests juridiskais nosaukums – SIA Orkla Foods Latvija.

Arī juridiskās personas SIA NP Foods, AS Laima, AS Staburadze un AS Latfood tiks apvienotas vienā uzņēmumā. Reorganizācijas līgums un attiecīgie paziņojumi ir jau iesniegti kompetentajām reģistrācijas iestādēm. Reorganizāciju plānots pabeigt 2016.gada sākumā. Pēc šī procesa noslēgšanas uzņēmums turpmāk sauksies SIA Orkla Confectionery and Snacks Latvija. Reorganizācija un nosaukuma maiņa nekādā veidā neietekmēšot patērētājus, jo tirgū tāpat kā līdz šim būs pieejami Laimas, Staburadzes un Latfood zīmolu produkti.

Uzņēmumu restrukturizācija un arī juridiskā nosaukuma izvēle norisinās atbilstoši starptautiskās Orkla grupas uzņēmumu struktūrai, kuru veido četri biznesa virzieni, kas specializējas attiecīgo produktu ražošanā:
1) Orkla Foods (pārtika, dzērieni);
2) Orkla Confectionery & Snacks (saldumi, uzkodas);
3) Orkla Home & Personal (veselības aprūpes, higiēnas produkti u.c.);
4) Orkla Food Ingredients (industriālie produkti).

«Abu Latvijā pārtikas un dzērienu ražošanas sfērā strādājošo Orkla grupas uzņēmumu – SIA Spilva un AS Gutta – apvienošana vienā uzņēmumā ir loģisks biznesa attīstības solis. Ar šo reorganizāciju tiek apvienotas un centralizētas abu uzņēmumu vadības, administrācijas un loģistikas funkcijas, padarot efektīvāku abu ražotņu darbu un stiprinot līdzšinējo zīmolu konkurētspēju kā vietējā, tā globālajā tirgū,» skaidro SIA Spilva vadītāja, valdes locekle un AS Gutta valdes priekšsēdētāja Lolita Bemhena.

«Šī ir funkcionāla reorganizācija ar mērķi uzlabot darba efektivitāti. Mēs koncentrēsimies uz zīmolu produktu ražošanu un mēs vēlamies, lai mūsu jaunais nosaukums to izceļ,» skaidro Ēriks Smits-Hansens (Erik Smith-Hansen), NP Foods valdes priekšsēdētājs.

Apvienojot uzņēmumus, darbu turpinās abas – Spilva un Gutta – ražotnes Pierīgā, Babītes novada Spilvē un Ķekavas novada Valdlaučos. Jau no 1. oktobra ir apvienota uzņēmumu Spilva un Gutta vadība un produkcijas pārdošana, bet sešus mēnešus ilgo reorganizācijas procesu ir paredzēts pilnībā pabeigt janvārī, kad abas ražotnes turpinās strādāt jau kā viena juridiska persona.

«Pēc uzņēmumu Spilva un Gutta apvienošanas tiks saglabāti un attīstīti abu kompāniju līdzšinējie zīmoli un ražotnes. Tādēļ, atbilstoši Orkla grupā pieņemtajai praksei, ir pieņemts lēmums par juridisko nosaukumu izvēlēties Orkla biznesa virziena nosaukumu, nevis apvienotajam uzņēmumam saglabāt vienu no līdzšinējiem nosaukumiem – Spilva vai Gutta. Pēc restrukturizācijas apvienotā uzņēmuma juridiskais nosaukums būs SIA Orkla Foods Latvija,» informē Lolita Bemhena.

Pēc reorganizācijas jaunais apvienoto uzņēmumu SIA NP Foods, AS Laima, AS Staburadze un AS Latfood nosaukums būs SIA Orkla Confectionery and Snacks Latvija. Reorganizācija paredz uzņēmumu vadības, administratīvo un loģistikas funkciju centralizēšanu, kā arī ražošanas procesu un produktu portfeļa nostiprināšanu.

«Latvijā Orkla ilgtermiņā plāno investēt un attīstīt vēsturiskos un unikālos Laimas, Staburadzes un Selgas produktu zīmolus, kā arī jaunpienākušos – Ādažu īstie Čipši un The original Taffel snacks – zīmolus. Orkla plāno paplašināt šo zīmolu produktu pieejamību Latvijā un eksporta tirgos,» piebilst Ēriks Smits-Hansens.

Citi NP Foods grupas uzņēmumi – SIA Staburadzes konditoreja, SIA NP Logistics, SIA Saldumu tirdzniecība un UAB Margiris – turpinās strādāt kā atsevišķas juridiskas personas un SIA Orkla Confectionery and Snacks Latvija sadarbības uzņēmumi.

Dalies ar šo rakstu