Ražošana

Piena kooperatīvi aicina pārskatīt atbalsta iespējas jaunu eksporta tirgus apguvei

Dienas Bizness, 03.07.2015

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācija (LLKA) pirmdien, 6.jūlijā tiksies ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) pārstāvjiem, lai pārrunātu iespējamos risinājumus ātrākai projekta iesniegumu izvērtēšanai, kā arī iespējas palielināt atbalsta intensitāti pasākumos, kuru mērķis ir jaunu eksporta tirgu apgūšana piena produktiem, teikts paziņojumā medijiem.

LLKA tikšanās reizē pārstāvēs LLKA priekšsēdētāja vietniece, LPKS Piena ceļš valdes priekšsēdētāja Ilze Aizsilniece un SIA Latvijas Piens valdes priekšsēdētāja Anita Skudra.

Šobrīd LIAA aktuālā aktivitāte Ārējo tirgu apgūšana - ārējais mārketings ir ļāvusi arī piena kooperatīviem un tiem piederošiem pārstrādes uzņēmumiem pretendēt uz atbalsta saņemšanu mārketinga pasākumiem. Taču maziem un vidējiem uzņēmumiem ievērojamas problēmas sagādā naudas aprite. LIAA projekta iesniegumus vērtē atbilstoši Ministru kabineta noteikumos Nr.582 noteiktajai kārtībai un noteiktajos termiņos. Tas nozīmē, ka no projekta iesniegšanas brīža līdz naudas saņemšanai var būt, sākot no 3 mēnešiem. Izvērtēšanai nepieciešamo laiku nosaka projekta iesnieguma kvalitāte. Līdz ar to šobrīd attiecināmo dokumentu vērtēšanas termiņš ir aptuveni 6 mēneši.

«Mūsu mēroga uzņēmumam šāda naudas iesaldēšana un, jo īpaši, šajā krīzes brīdī, sagādā nopietnas problēmas. Mēs aicinām LIAA ierēdņus izrādīt lielāku izpratni, labo gribu un paātrināt dokumentu izvērtēšanu, nodrošināt maksimāli ātrāku naudas apriti, piemēram, atmaksājot iztērētos finanšu līdzekļus mēneša laikā,» saka I.Aizsilniece.

Ņemot vērā Krievijas embargo, Latvijas piena pārstrādātāji intensīvi strādā pie jaunu noieta tirgus meklēšanas, piemēram, šobrīd aktīvs darbs notiek pie Ķīnas kā potenciālā mērķa valsti piena produktu realizācijā. Tādēļ tikšanās reizēs tiks pārrunāts jautājums arī par atbalsta intensitātes palielināšanu maziem un vidējiem piena pārstrādes uzņēmumiem. Š.g. 12.jūnijā LLKA ir nosūtījusi vēstuli LR Ekonomikas ministrijai ar aicinājumu veikt grozījumus MK noteikumu Nr.582 23.1.punktā, paredzot, ka maziem un vidējiem piena pārstrādes uzņēmumiem tiek palielināta pieļaujamā finansējuma intensitāte.