Jaunākais izdevums

SIA CrossChem cer iekosties gardajā Vakareiropas tirgus kumosā, kur jākonkurē ar milžiem, kuru apgrozījums mērāms miljardos

Auto ķīmijas ražotāja SIA CrossChem kāpinājusi apgrozījumu no 2,75 milj. eiro 2014. gadā līdz 8,34 milj. eiro 2017. gadā, kas ļāvis uzņēmumam iekļūt Dienas Biznesa un Lursoft veidotajā strauji augošo kompāniju jeb Gazeļu sarakstā.

«Peļņas rādītāju ziņā pēdējie trīs gadi nav bijuši slikti. 2017. gadā, salīdzinot ar 2016. gadu, esam audzējuši apgrozījumu par 43%, bet peļņu – par 45%. Arī šajā gadā izaugsmes temps ir labs, domāju, ka gaidāms vēl viens rekordgads. Lai gan man nepatīk prognozēt, taču iepriekš izvirzītie plāni tiek pildīti, kas ļauj secināt, ka Latvijā apgrozījums varētu sasniegt aptuveni 12 milj. eiro, bet CrossChem International grupas apgrozījums varētu būt 20–25 milj. eiro. Globālā līmenī izteikt precīzākas prognozes ir grūti, jo no jauna izveidotie uzņēmumi un ražotnes strādā ar pozitīviem rādītājiem, bet tām ir nepieciešams laiks, lai «ieskrietos»,» teic SIA CrossChem dibinātājs, valdes loceklis Ričards Andersons.

Apmierina vajadzību

SIA CrossChem ražo auto ķīmiju, piemēram, dažāda veida vējstikla šķidrumus, motora dzesēšanas šķidrumus, bet tās pamata produkts ir degvielas piedeva AdBlue, kas paredzēta transporta līdzekļiem, kas darbojas ar dīzeļdegvielu un kas aprīkoti ar selektīvo katalītisko reducēšanas sistēmu (SCR). «Tās mērķis ir viens – samazināt kaitīgos izmešus auto izplūdes gāzēs. To var sasniegt vairākos veidos, tostarp auto aprīkot ar filtriem, bet principā, lai sasniegtu tik zemus izmešu apjomus, kā nosaka likuma normas, ir nepieciešams radikāls risinājums. Iekšdedzes dzinējs, kas radīts XX gadsimta sākumā, savu potenciālu ir izsmēlis, un bija nepieciešami papildu rīki, kas atbilst mūsdienu prasībām. Amonjaka ūdens jeb degvielas piedeva AdBlue ļoti lielā apjomā samazina kaitīgos izmešus, pat līdz 99%. Motors dara savu darbu, un to neviens neaiztiek. Pēc tam, kad motors ir iedevis enerģiju, izplūdes sistēmā tiek iesmidzināts amonjaka ūdens, kas radikāli noņem visu slāpekļa oksīdu. Būtībā izplūdes sistēmā notiek ķīmiska reakcija,» skaidro R. Andersons. AdBlue gala patērētājs ir dīzeļdzinēju auto īpašnieki – sākot no vieglajām automašīnām, busiņiem un beidzot ar kravas auto. CrossChem klientu lokā ir arī prāmji un pasažieru vilcienu kompānijas, arī tādi uzņēmumi, kas degvielas piedevu izmanto specifiskai celtniecības tehnikai, piemēram, tādi ir eskalatori un buldozeri. «Tokijā mūsu klientam ir lielākais un stiprākais ceļamkrāns pasaulē, kas ir spējīgs pacelt 3200 tonnu. Viens no tā mērķiem ir apkalpot atomelektrostacijas. Arī tāds klients patērē mūsu ražoto produktu,» stāsta R. Andersons.

Ražotne Olaines novadā uzbūvēta pirms diviem ar pusi gadiem, ieguldot 3,5 milj. eiro. Latvijas ražotnē saražotais AdBlue pārsvarā tiek eksportēts, un pie mums paliek tikai aptuveni 12%.

Visu rakstu Kā Sprīdītis plašajā pasaulē lasiet 22. oktobra laikrakstā Dienas Bizness. Pērc un lasi laikraksta Dienas Bizness šīs dienas numuru elektroniski!

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Jauna komercķīla reģistrēta ķīmisko preču ražotājam un tirgotājam SIA "CrossChem", liecina "Lursoft" dati.

Ķīlas nodrošinātā prasījuma maksimālā summa ir 1 miljons eiro un tās ņēmējs ir AS "Attīstības finanšu institūcija Altum".

Par labu "Altum" uzņēmums ieķīlājis visu savu mantu kā lietu kopību uz ieķīlāšanas brīdi, kā arī lietu kopības nākamās sastāvdaļas.

Jānorāda, ka šobrīd šī ir vienīgā uzņēmumam reģistrētā aktīvā komercķīla.

Irinai Andresonei piederošajam SIA "CrossChem" uz šā gada 7.maiju bija reģistrēts 31,01 tūkstoša eiro liels nodokļu parāds un, kā liecina "Lursoft" pieejamā informācija, VID atbalstījis uzņēmuma nokavēto nodokļu maksājumu samaksas sadali termiņos vai atlikšanu uz laiku līdz trim gadiem.

2018.gadā SIA "CrossChem" apgrozīja 10,79 miljonus eiro un nopelnīja 145,46 tūkstošus eiro. Nodokļu maksājumos valsts kopbudžetā 2019.gadā tas samaksājis 893,24 tūkstošus eiro.

Komentāri

Pievienot komentāru
Ekonomika

LTRK aicina uzņēmējus pieteikties Eksporta balvām

Lelde Petrāne, 05.02.2019

Pagājušajā gadā Krišjāņa Valdemāra balvu «Latvji, brauciet jūriņā!» saņēma ķīmijas preču ražotājs «CrossChem».

Foto: Ritvars Skuja, Dienas Bizness

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Uzņēmēju biedrība Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) jau devīto gadu izsludina pieteikšanos eksporta apbalvojumiem – Krišjāņa Valdemāra balvai «Latvji, brauciet jūriņā!» un «Sprīdīša balvai».

Savu vai kolēģu kandidatūras ikviens eksportējošs uzņēmējs var pieteikt līdz šā gada 22.februāra plkst. 17:00, iesniegumu aizpildot tiešsaistē.

Krišjāņa Valdemāra balva «Latvji, brauciet jūriņā!» jau ierasti tiek pasniegta Latvijas uzņēmumam ar lielāko eksporta potenciālu. Komersantus vērtē LTRK Eksporta padome, ņemot vērā šādus kritērijus: ne mazāk kā 51% pamatkapitāla pieder Latvijas rezidentam, kurš savus pakalpojumus un/vai preces eksportē uz vismaz piecām pasaules valstīm. Komersantam ir ne mazāk kā pieci eksporta produkti, tai skaitā inovatīvi, un kopējais eksporta preču un/vai pakalpojumu apjoms ir ne mazāks kā 700 000 eiro.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Aizvadīts eksporta atbalsta kustības “The Red Jackets” organizētais Eksporta izcilības forums, kura laikā, valsts augstākajām amatpersonām klātesot, jau ceturto reizi tika paziņoti pašmāju daudzsološākie jaunie eksportētāji.

Šogad svinīgā apbalvošanas ceremonija norisinājās Pasaules latviešu ekonomikas un inovāciju foruma PLEIF ietvaros, kura mērķis ir veicināt Latvijas ekonomisko izaugsmi un inovāciju, stiprinot sadarbību starp dažādās uzņēmējdarbības nozarēs strādājošiem profesionāļiem Latvijā un pasaulē. Kā galvenā foruma tēma šogad tika izvirzīta Latvijas stratēģiskā komunikācija un radošo talantu potenciāls.

No visiem titulam “The Red Jackets” un “Rising Stars” izvirzītajiem pretendentiem žūrijas komisija rūpīgā atlasē izvēlējās 10 Latvijas vadošos eksporta zīmolus un 10 uzlecošās eksporta zvaigznes, kas pievienojas līdzšinējiem 100 pašmāju eksporta izcilniekiem.

Komentāri

Pievienot komentāru