Rietumu banka turpina kreditēt bijušo Mateks Credit

2011. gada 31. marts plkst. 16:55
Autors: Ieva Mārtiņa
Sadaļa: Bankas
Dalies ar šo rakstu

West Kredit, kura iepriekšējais nosaukums bija Mateks Credit, turpina saņemt finanšu atbalstu no Rietumu bankas. Šoreiz West Kredit un Rietumu banka ir parakstījušas līgumu par kredītlīnijas piešķiršanu 8 miljonu EUR apmērā, kurus West Kredit šogad plāno izsniegt gan privātpersonām mājokļa iegādei vai remontam, gan arī mazajiem uzņēmējiem kredītos pret hipotekāro ķīlu. West Kredit valdes loceklis Artūrs Silantjevs pauda gandarījumu par spēju veidot ilgtermiņa sadarbību ar Rietumu banku.

West Kredit valdes locekle Zane Irbe secinājusi, ka nekustamo īpašumu tirgus kopumā ir stabilizējies, un ir atsākusies būvniecība atsevišķos iepriekš iesaldētos projektos. Līdz ar to ir zināmas cerības, ka, pieaugot ekonomiskajai aktivitātei, atbilstoši varētu aktivizēties arī hipotekārās kreditēšanas tirgus.

Līdz ar likumdošanas izmaiņām, kas atviegloja uzturēšanās atļauju iegūšanu investoriem, ir jūtami palielinājusies arī ārvalstu iedzīvotāju interese par iespējām iegādāties nekustamos īpašumus Latvijā. Nereti šie darījumi tiek veikti, izmantojot vietējo hipotekāro kreditēšanas kompāniju pakalpojumus. Šis ir arī viens no jaunajiem virzieniem, kurā uzņēmums šobrīd aktīvi strādā, lai jau tuvākajā laikā piedāvātu atbilstošus pakalpojumus, tā Z. Irbe.

Tāpat uzņēmums laicīgi sāka gatavoties valsts iecerētajām izmaiņām nebanku kreditēšanas jomā un jau šobrīd ir pilnībā gatavs nebanku kreditētāja licences iegūšanai, informē uzņēmums. West Kredit pamatkapitāls ir 5,45 miljoni latu, kopējie aktīvi pārsniedz 16 miljonus latu, bet klientu skaits mērāms vairākos tūkstošos.

Dalies ar šo rakstu