Rietumu banka: Jau vairāku gadu garumā banka atsakās no augstāka riska klientiem 

Rietumu banka jau vairāku gadu garumā atsakās no augstāka riska klientiem un ir būtiski samazinājusi transakciju apmēru, pauda bankas pārstāvji.

LETA, 16.03.2018

Foto: LETA

«Pastiprinātas prasības komercbankām noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas jomā nav jaunums. Turklāt tās ir aktuālas jau ilgāku laiku. Jau vairāku gadu garumā Rietumu banka ir veikusi nozīmīgus ieguldījumus atbilstības prasību ievērošanas procesos. Banka ir ieguldījusi arī tehnoloģiju stiprināšanā, kā arī speciālā darbinieku apmācībā,» norādīja Rietumu bankas pārstāvji.

Tāpat bankā minēja, ka Rietumu bankas darbība pēdējo gadu laikā ir būtiski mainījusies. «Rietumu banka jau vairāku gadu garumā ir atteikusies no augstāka riska klientiem, kā arī būtiski samazinājies transakciju apmērs, bankai fokusējoties uz ieguldījumiem, kredītiem un tehnoloģiju attīstību,» klāstīja bankā, piebilstot, ka šī tendence nav specifiska tikai Latvijai - tā ir novērojama arī citviet pasaulē.

Bankā arī uzsvēra, ka pēdējā mēneša notikumi Latvijas finanšu sektorā šo pārmaiņu procesa raksturu un saturu būtiski nemaina, bet gan apstiprina šo pārmaiņu nozīmību un nepieciešamību, kā arī to noteikti paātrinās.

«Rietumu banka strādā pēc stratēģijas, kas uzstājīgi paredz šo pārmaiņu turpmāku īstenošanu. Mēs apzināmies, ka Latvijas finanšu sektoram ir nepieciešams mūsu atbildīgs ieguldījums, lai atjaunotu šī sektora reputāciju. Atbilstības prasību ievērošana, katra klienta un tā biznesa un darījumu būtības identifikācija ir un arī turpmāk būs klientu sadarbības pamatā,» pauda Rietumu bankā.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka Rietumu banka pagājušajā gadā, pēc provizoriskiem datiem, strādāja ar peļņu 35,037 miljonu eiro apmērā, kas ir 2,3 reizes mazāk nekā 2016.gadā. Rietumu bankas aktīvi 2017.gada beigās bija 3,001 miljards eiro, kas ir par 13,4% jeb 464,077 miljoniem eiro mazāk nekā 2016.gada beigās, kad bankas aktīvi bija 3,466 miljardi eiro.

Pēc aktīvu apmēra Rietumu banka 2017.gada beigās bija piektā lielākā banka Latvijā. Bankas lielākie akciju īpašnieki ir SIA Esterkin Family Investments (33,12%), Maltas kompānija Boswell (International) Consulting Limited (33,11%), kā arī SIA Suharenko Family Investments (17,34%). Esterkin Family Investments vienīgais īpašnieks ir Leonids Esterkins, bet Suharenko Family Investments vienīgais īpašnieks ir Arkādijs Suharenko.

Jaunākais izdevums