Būvniecība un īpašums

Rīgas būvvalde atļāvusi atsākt būvdarbus divos Stradiņa slimnīcas jaunbūves blokos

LETA, 16.04.2015

Foto: LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Rīgas pilsētas būvvalde šodien atļāva sākt konstatēto defektu novēršanas darbus Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas A korpusa jaunbūves 6.blokā un energoblokā, apliecināja būvvaldes pārstāve Ilze Žūka.

9.aprīlī būvvaldē saņemts pilnsabiedrības SBRE iesniegums ar paskaidrojumiem un nepieciešamo dokumentāciju par Slimnīcas 6.blokā un energoblokā SIA CMB veiktajā ekspertīzē un būvvaldes sagatavotajā atzinumā konstatētajiem defektiem, kas tostarp saistīti ar konkrētajos blokos nekvalitatīvi veiktajiem hidroizolācijas un siltumizolācijas būvdarbiem. Ņemot vērā, ka šajos blokos netika konstatēti defekti būves nesošajās konstrukcijās, būvvaldē bija nepieciešams iesniegt konstatēto defektu novēršanas darbu veikšanas projektus, kuros detalizēti atrunāta defektu novēršanas kārtība un secība.

Izvērtējot iesniegto dokumentāciju kopsakarā ar būvvaldes atzinumā norādīto, būvvalde šodien, 16.aprīlī, būvdarbu žurnālā ir veikusi ierakstu par atļauju veikt defektu novēršanu slimnīcas 6.blokā un energoblokā.

Savukārt, lai sāktu slimnīcas A korpusa jaunbūves 1. un 2.bloka defektu novēršanas darbus, Rīgas pilsētas būvvaldē nepieciešams iesniegt autoruzraudzības kārtībā izstrādātus, neatkarīga eksperta ekspertētus risinājumus SIA CMB ekspertīzē konstatētajiem un būvvaldes atzinumā norādītajiem būves nesošo konstrukciju defektiem, kā arī šo risinājumu darbu veikšanas projektus, norāda Žūka.

Tikai pēc konstatēto defektu novēršanas būvdarbu fiziskas pārbaudes dabā, kā arī to atbilstības darbu veikšanas projektiem un izpilddokumentācijas izvērtēšanas, kas ļautu būvvaldei pārliecināties par veikto būvdarbu kvalitāti un atbilstību autora paredzētajiem defektu novēršanas tehniskajiem risinājumiem, būvvalde varētu lemt par atļauju atsākt būvdarbus Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcā.

Kā ziņots, konstatēto deformāciju dēļ kopš 11.februāra Rīgas pilsētas būvvalde apturēja Stradiņa slimnīcas jaunā korpusa būvniecību.

Komentāri

Pievienot komentāru