Rīgas Dzirnavnieka īpašnieks Baltijas ražotņu stiprināšanai investēs aptuveni 10 miljonus eiro 

Uzņēmums AB Baltic Mill, kuras uzņēmumu grupā ietilpst arī AS «Rīgas Dzirnavnieks», plāno daudz spēcīgāk attīstīt vietējās ražotnes Baltijā un tuvākajos gados ieguldīs aptuveni 10 miljonus eiro to tirgus pozīciju stiprināšanā, informē uzņēmums.

Db.lv, 26.09.2018

Foto: Evija Trifanova/LETA

Tā ietvaros AS «Rīgas Dzirnavnieks» jau uzsācis ražotnes modernizāciju, lai jau no nākamā gada sākuma uzsāktu fasētu zirņu un pupu produktu ražošanu. Šis ir pilnīgi jauns darbības segments uzņēmumam. Vienlaikus notiek sagatavošanās darbi, lai uz vietas ražotnē varētu uzsākt arī makaronu produktu ražošanu.

Uzsāktā modernizācija paredz ne tikai jaunu produktu ražošanu, bet arī paaugstināt ražošanas standartus un kvalitāti, kas pavērs jaunas produktu iepakošanas un drošības iespējas.

Anita Skudra, AS «Rīgas Dzirnavnieks» direktore: «Grupas plāni ietver vairākus posmus, no kuriem pirmais posms jau tiek īstenots Latvijā - gan cieto kviešu šķirņu pārstrādi un no tiem makaronu ražošanu, gan pākšaugu - zirņu un pupu - un citu graudaugu kā rīsu pārstrādi un fasēšanu. Šie Latvijā ražoti produkti paplašinās Herkuless zīmola sortimentu. Šis solis veicinās uzņēmuma konkurētspēju gan Baltijas tirgū, gan ārpus tā.»

Daļa investīciju tiek ieguldītas iekārtās, lai paaugstinātu kvalitātes standartus, atbilstoši jaunākajām pasaules tendencēm. Viens no virzieniem ir vēl drošāki no pārtikas kvalitātes viedokļa iepakojumi, kas vienlaikus pavērs iespējas fasēt dažādus jaunus produktus.

«Rīgas Dzirnavnieks» ir uzsācis strauju attīstību, nostiprinot savas pozīcijas ne tikai Latvijas, bet arī Baltijas mērogā. Uzņēmums ražo visplašāko graudaugu pārslu sortimentu, tam ir attīstīta miltu maisījumu līnija un plašākais miltu kategoriju iedalījums.

Uzņēmums uzsācis arī divas atbalsta programmas zemniekiem - auzu audzēšanas programmu pirms četriem gadiem un rudzu audzēšanas programmu šoruden.

Latvijas ražotnē plānots pārstrādāt vairākus pupu un zirņu veidus, tostarp arī šķeltos zirņus. Ražotne būs specializējusies gatavās produkcijas attīstīšanā sausā veidā. Tie tiks piedāvāti pircējiem ar zīmolu «Herkuless».

Jaunākais izdevums