Pakalpojumi

Rundālieši uzsāk kebabu biznesu

Dienas Bizness, 19.08.2015

Foto: Māris Krūmiņš

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Šovasar Rundāles novadā atvērta jauna ēdināšanas vieta «Viktoria», kur var nobaudīt kebabus, atsaucoties uz Bauskas tūrisma informācija centra (TIC) vadītājas Ineses Tukupoles-Zilpures sniegto informāciju, vēsta reģionālais medijs Bauskas Dzīve.

Ēstuve atrodas līdzās autobusa pieturai «Rundāles pils», blakus veikalam «Vesko». Apmeklētājus tā uzņem no jūnija sākuma, stāsta īpašnieki, vietējie rundālieši Evita un Sergejs Lisenko.

S. Lisenko atklāj, bijis pārsteigts, ka 14 gadus Rundāles pils tuvumā atradās vīnogās ieaudzis pamests ēkas karkass. Skats kā no šausmu filmas, spriež uzņēmējs, tāpēc nolemts 500 kvadrātmetru lielu zemesgabalu iznomāt no pašvaldības. Marta domes sēdē deputāti lēma šo vietu iznomāt uzņēmuma darbībai uz vienu gadu ar tiesībām līgumu pagarināt katru nākamo gadu, bet ne ilgāk kā līdz 2020. gadam, norādīts pašvaldības sagatavotajā lēmumprojektā. Teritorijas nomas maksa ir pieci procenti no zemesgabala kadastrālās vērtības gadā. Savukārt ēstuves ēka pieder uzņēmējiem.

S. Lisenko uzskata, ka Latvijā ir daudz lielo ātrās ēdināšanas restorānu tīklu, piemēram, «Hesburger» un «McDonald's», bet kebabi, kas iemantojuši popularitāti visā pasaulē, pie mums ienāk lēni.

Rundālieši atklāj, ka iepriekšējas pieredzes ēdināšanas biznesā viņiem nav bijis, bet īsā laika posmā ir apgūtas nepieciešamās zināšanas. Mācīšanās nolūkos kebabi nogaršoti Vācijā, Lietuvā, Skandināvijas valstīs, arī Irākā. Uzņēmējam ir draugs no Irākas, kurš palīdz ar padomiem. «Ir ļoti daudz kebabu veidu. Katra virtuve tos gatavo citādāk, bet pie mums tie nekad nebūs tādi, kā Turcijā vai Irākā Pārtikas veterinārā dienesta prasību dēļ,» skaidro īpašnieks.

Plašāk - Bauskas Dzīves portālā.

Komentāri

Pievienot komentāru