Mazais bizness

Sākam biznesu: Aizbraukt un atgriezties

Anda Asere, 21.03.2016

Foto: Ritvars Skuja, Dienas Bizness

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunā dizainere Māra Krūze trīs gadus studēja moderno amatniecību Lankašīras centrālajā universitātē un tagad ir atgriezusies, lai sevi pierādītu dzimtenē

Dizaina studijas SIA Personality dizainere Māra Krūze veido tamborētas lampas, pufus, citas dekoratīvās mēbeles, kā arī aksesuārus. Viņa savos darbos kombinē stieples un tamborējumus, tāpēc tie ir «ietekmējami» un katrs cilvēks tos var pielāgot savai individuālajai gaumei.

Šobrīd Māra meklē kontaktus ārzemēs, lai realizētu savus darbus ārpus Latvijas. «Tas ir roku darbs un prasa atbilstošu atalgojumu, tāpēc man jāskatās, kā un kur izgatavot un kur pārdot,» viņa saka. Ņemot vērā, ka viņas darbi veidoti no daudzām nelielām detaļām, kuru izgatavošana ir visai piņķerīga, un reti kuram ir sapnis astoņas stundas no vietas tamborēt, dizainere saprot, ka uz šo jautājumu jāskatās no otras puses un jāsadarbojas ar tiem, kuri ir gatavi to darīt. Tāpēc Māra apsver attīstīt sociālās uzņēmējdarbības ideju un nodarbināt kādu no riska grupām – jauniešus, seniorus vai cilvēkus ar kustību traucējumiem, jo viņi varētu būt ieinteresēti sadarboties. «Es vēlos izveidot ražotni Latvijā, kur strādātu cilvēki ar kustību traucējumiem vai no kādas citas riska grupas un es šādi viņiem varētu palīdzēt, dodot darbu,» teic Māra.

Visu rakstu Aizbraukt un atgriezties lasiet 21. marta laikrakstā Dienas Bizness.