Vide

Sigulda piešķirs atlaides videi draudzīgiem uzņēmējiem un liks lietot krāna ūdeni

Lelde Petrāne, 17.12.2019

Avots: freeimages.com

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Siguldas novada pašvaldība nākamajā gadā piešķirs atlaides tiem uzņēmējiem, kuri izbraukuma tirdzniecības vietās veicinās bezatkritumu un beziesaiņojuma preču tirdzniecību vai nodarbosies ar bioloģisko lauksaimniecību. Tāpat tiks sperti arī citi soļi, kuru mērķis ir vides saudzēšana, liecina pašvaldības paziņojums.

Veicinot videi un cilvēkam draudzīgu, kā arī ekonomiski pamatotu un ilgtspējīgu darbību, Siguldas novada pašvaldība uzstādījusi mērķi samazināt ietekmi uz vidi pašvaldības darbā, teritorijas apsaimniekošanā un pasākumu norisē. Nākamā gada budžeta plānošanas kontekstā norit diskusijas par iespējām veikt pakāpeniskas izmaiņas saistošajos noteikumos un pašvaldības darbā īstenot videi draudzīgas idejas.

Nākamajā gadā Siguldas novada pašvaldība arī veiks autorizētu iedzīvotāju aptauju e-pakalpojumu portālā e.sigulda.lv, vai atteikties no uguņošanas gadumijā.

"Siguldas novada pašvaldība uzņemsies arvien lielāku atbildību par apkārtējās vides saudzēšanu un saglabāšanu nākamajām paaudzēm. Mūsu pienākums ir sabalansēt biznesa intereses un pašvaldības teritorijas apsaimniekošanu ar vides aizsardzību, jo tikai saprātīga saimniekošana ilgtermiņā nodrošinās iespēju saglabāt līdzsvaru dabā arī turpmāk. Šodien sāksim ar mazākām lietām, ar idejām un to pakāpenisku realizāciju," skaidro Siguldas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics.

Nākamajā gadā pašvaldība: samazinās kaisāmā sāls lietojumu ne tikai uz ielām, bet arī uz gājēju ietvēm, samazinās apgaismojuma daudzumu un ilgumu rudens un ziemas periodā nakts stundās, izslēdzot apgaismojumu jau pusnaktī un atjaunojot pēc plkst. 5.30 no rīta, nodrošinās visās izglītības un pašvaldības iestādēs atkritumu šķirošanas urnas, kuras pakāpeniski tiks ievietotas arī pilsētvidē, tāpat novada teritorijā tiks aizliegts gaisā laist hēlija balonus un laternas, publiskajos pasākumos izmantot plastmasas vienreizējos traukus, kā arī veikt uguņošanu.

Nākamajā gadā visos kultūras pasākumos organizatoram būs jānodrošina papīra taras vai depozīttrauku lietojums, kā arī efektīva savākšana. Pirmais pasākums, kurā tiks īstenota videi draudzīgas taras lietošana ēdināšanas jomā, būs Ziemas garšu svinēšana Siguldas pilsdrupu estrādē 25. janvārī;

Pašvaldība paredzēs atlaides tiem uzņēmējiem, kuri izbraukuma tirdzniecības vietās veicinās bezatkritumu un beziesaiņojuma preču tirdzniecību vai nodarbosies ar bioloģisko lauksaimniecību.

Siguldas novada pašvaldība turpmāk zaļo un dārza atkritumu, kā arī lapu savākšanas akcijā lietos 140 litru biodegradablos maisus, bet administrācijā notiks pakāpeniska pāreja uz digitāliem risinājumiem, iespējami drīzā laikā atsakoties no papīra dokumentiem un liekas printēšanas.

Savukārt pašvaldības bērnudārzos tiek apzināta iespēja visas grupas pieslēgt e-klases sistēmai, lai informācijas aprite notiktu līdzīgi kā skolās.

Noslēdzoties līgumiem par dzeramā ūdens plastmasas pudeļu piegādi Siguldas novada izglītības, kultūras, sporta un pašvaldības iestādēs, tie netiks atjaunoti un visi pašvaldības darbinieki un iestāžu apmeklētāji, taupot resursus un nepalielinot izlietotās taras daudzumu, uzturā lietos krāna ūdeni.

Komentāri

Pievienot komentāru