Transports un loģistika

SmartLynx Airlines iznomās easyJet sešas lidmašīnas

Zane Atlāce - Bistere, 15.12.2017

Foto: LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Aviosabiedrība SmartLynx Airlines Eiropas zemo cenu aviokompānijai easyJet iznomās sešas lidmašīnas, informē SmartLynx Airlines pārstāvji.

Šā gada novembrī SmartLynx Airlines parakstīja ilgtermiņa nomas līgumu ar easyJet Airline Company Ltd., kas paredz, ka SmartLynx iznomās easyJet sešas Airbus A320 tipa lidmašīnas. Četras no tām reģistrētas Latvijā, bet divas Igaunijā.

Lidmašīnas lidos no Tēgeles lidostas Vācijā uz dažādiem galamērķiem Eiropā.

Šis līgums ir turpinājums abu aviosabiedrību sadarbībai, kas sākta šī gada sākumā, kad SmartLynx izīrēja easyJet trīs lidmašīnas Airbus A320.

2016.gadā lidmašīnu pilna servisa nomas pakalpojumu segmentā "SmartLynx Airlines" koncerns bāzēja lidmašīnas Beļģijā, Čehijā, Francijā, Apvienotajā Karalistē, Spānijā, Turcijā un Vjetnamā, savukārt pasažieru čartera pārvadājumu segmentā koncerns apkalpoja klientus Igaunijā, Latvijā, Lietuvā, Francijā un Kosovā.

SmartLynx ir vadošais ACMI (Aircraft-Crew-Maintenance-Insurance) pakalpojuma jeb pilna servisa lidmašīnu īres sniedzējs uz Airbus A320 un A321 tipa lidmašīnām Eiropas Savienībā. SmartLynx arī ir vadošais čarterreisu nodrošinātājs Igaunijā un Latvijā un otrais lielākais avio pasažieru pārvadātājs Latvijā ar konsolidēto gada apgrozījumu 108.4 milj. EUR (2016. gada dati). Kopējais SmartLynx pārvadāto pasažieru skaits 2015. gadā bija 1.6 miljoni, 2016. gadā - 1.9 milj., savukārt 2017. gadā pārvadāto pasažieru skaits tiek prognozēts 2.6 miljoni.

Aviosabiedrība plāno būtiski palielināt savu darbību ārpus Eiropas tādās valstīs kā Kanāda, Meksika, kā arī Āzijas reģionā. Lai nodrošinātu kapacitāti savu attīstības plānu īstenošanai, SmartLynx palielinās savu floti no 14 lidmašīnām šobrīd (13 A320 un viena A321 tipa lidmašīna) līdz 16 lidmašīnām 2018. gadā.

Komentāri

Pievienot komentāru