SmartLynx Airlines valdē ieceļ jaunu valdes locekli un izpilddirektora vietnieci 

Latvijā reģistrētās aviosabiedrības «SmartLynx Airlines», kas veic čarterlidojumus un sniedz ACMI jeb pilna servisa lidmašīnu īres pakalpojumus uz Airbus A320 un A321 tipa lidmašīnām, valdē 2017. gada 4. decembrī iecelta Dita Daukste, kas pildīs valdes locekles un izpilddirektora vietnieces amata pienākumus, informē kompānijā.

Rūta Lapiņa, 14.12.2017

Dita Daukste

Foto: Ieva Čīka/ LETA

«SmartLynx Airlines» izpilddirektors Žigimantas Surintas atzīmē, ka D. Daukstes bagātīgā biznesa un vadības pieredze būs ievērojams pienesums uzņēmumam, un pauž pārliecību, ka tas palīdzēs nodrošināt uzņēmuma izvirzītos mērķtiecīgās izaugsmes un attīstības plānus.

D. Daukstei ir vairāk nekā 12 gadu pieredze biznesa vadībā un strauji augošu uzņēmumu attīstīšanā tādās nozarēs kā apdrošināšana, tirdzniecība, finanses un telekomunikācijas, un izglītība Starptautiskā Biznesa administrācijā un finansēs, kas iegūta Baltijas un Eiropas augstākās izglītības iestādēs. Uzņēmumā atzīmē, ka D. Daukstes daudzpusīgā kompetence cita starpā ietver tādas jomas kā stratēģiskā biznesa plānošana, jaunu biznesu attīstība, kompleksu projektu vadība, klientu apmierinātības nodrošināšana un noturēšana, sadarbības attīstība un stratēģiskās naudas plūsmas optimizācija.

D. Daukstes pamatpienākumos ietilps uzņēmuma biznesa attīstības vadība un pārdošanas apjomu pieauguma veicināšana, kā arī iekšējo procesu pilnveide ar mērķi īstenot «SmartLynx» noteiktos biznesa plānus un stratēģiskās attīstības virzienus.

«SmartLynx» ir strauji augoša aviosabiedrība – vadošais ACMI pakalpojuma sniedzējs uz Airbus A320 un A321 tipa lidmašīnām Eiropas Savienībā, un otrais lielākais avio pasažieru pārvadātājs Latvijā ar konsolidēto gada apgrozījumu 108.4 milj. eiro (2016. gada dati).

Kopējais «SmartLynx» pārvadāto pasažieru skaits aug ar katru gadu: 2015. gadā tas bija 1,6 miljoni, 2016. gadā – 1,9 milj., savukārt 2017. gadā pārvadāto pasažieru skaits tiek prognozēts 2,6 miljoni. Aviosabiedrība plāno būtiski palielināt darbību ārpus Eiropas, uzsākot darbību tādās valstīs kā Kanāda, Meksika, kā arī Āzijas reģionā. Lai nodrošinātu kapacitāti savu attīstības plānu īstenošanai, «SmartLynx» palielinās savu floti no 14 lidmašīnām šobrīd (13 A320 un viena A321 tipa lidmašīna) līdz 16 lidmašīnām 2018. gadā.