Ražošana

SPRK reizi gadā apstiprinās kapitāla atdeves likmi

Žanete Hāka, 09.11.2015

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) apstiprināja grozījumus Elektroenerģijas pārvades sistēmas pakalpojumu tarifu aprēķināšanas metodikā un Elektroenerģijas sadales sistēmas pakalpojumu tarifu aprēķināšanas metodikā, informē SPRK.

Atbilstoši metodikas grozījumiem turpmāk SPRK reizi gadā līdz 1.novembrim apstiprinās kapitāla atdeves likmi, kuru elektroenerģijas pārvades vai sadales sistēmas operators piemēros, sagatavojot tarifu aprēķinu.

Līdz šim tarifu aprēķināšanas metodikās ietvertā kapitāla atdeves likmes noteikšanas pieeja paredzēja noteikt kapitāla atdeves likmi individuāli katram komersantam, tagad kārtība ir mainīta un Regulators reizi gadā apstiprinās kapitāla atdeves likmi, kuru elektroenerģijas pārvades vai sadales sistēmas operators piemēros, sagatavojot tarifu aprēķinu. Jauno pieeju Regulators plāno attiecināt arī uz ūdensssaimniecības nozari.

Likmes noteikšana visai nozarei, atsakoties no līdzšinējās prakses ar komersanta iesniegumu un atsevišķu lēmumu katram komersantam, dos iespēju paātrināt tarifu izskatīšanas procesu un samazināt administratīvo slogu.

Jaunā pieeja balstīta uz izvērtējumu, ka līdz ar Latvijas pievienošanos eirozonai katra komersanta finansējuma piesaistes iespējas pamatā ietekmē norises finanšu tirgos. Līdz ar to, lai nodrošinātu vienlīdzīgu attieksmi un iespējami vienveidīgu pieeju finansējuma piesaistes risku novērtēšanai, Regulators turpmāk noteiks kapitāla atdeves likmi katrā nozarē, kas regulējamiem komersantiem būs jāņem vērā, izstrādājot nākamos tarifu projektus.

Apstiprinātie metodiku grozījumi neietekmēs šobrīd spēkā esošos elektroenerģijas pārvades sistēmas vai elektroenerģijas sadales sistēmas pakalpojumu tarifus.

Par izstrādāto metodiku grozījumu projektu SPRK rīkoja publisko konsultāciju, un tika saņemti priekšlikumi un viedokļi no SIA Enefit, AS Augstsprieguma tīkls un Nacionālā gāzes termināļa biedrības.

Grozījumi metodikās stājas spēkā nākamajā dienā pēc to publicēšanas oficiālajā izdevumā Latvijas Vēstnesis.

Komentāri

Pievienot komentāru