Ražošana

Tallink jaunākais kuģis Megastar sāks kursēt nākamā gada janvārī

Žanete Hāka, 15.11.2016

Publicitātes foto

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Plānots, ka Tallink kuģu flotes jaunākais dalībnieks Megastar savā pirmajā reisā maršrutā starp Helsinkiem un Tallinu dosies 2017. gada 29. janvārī, informē uzņēmums.

«Neskatoties uz to, ka līdz ar Megastar kursēšanas uzsākšanu Tallink Shuttle standarts ir ievērojami uzlabots, vidējā biļešu cena kopumā paliks nemainīga. Pēdējo 10 gadu laikā šajā konkrētajā maršrutā esam ceļojuši kopā ar 41 miljonu cilvēku, kuru sniegtās vērtīgās atsauksmes un ierosinājumi ir īstenoti un realizējušies uz kuģa Megastar,» sacīja AS Tallink Grupp valdes loceklis Lembits Kitters.

Meyer Turku kuģu būvētava plāno piegādāt M/S Megastar 2017. gada janvāra otrajā pusē, tādejādi kuģis varēs doties savā pirmajā reisā maršrutā Helsinki–Tallina 29. janvārī. Uzņēmums šobrīd tirgos biļetes tikai tādā apjomā, kas atbilst kuģim Superstar, lai gadījumā, ja Megastar tiks piegādāts vēlāk nekā plānots, varētu izvairīties no situācijas, kad ir pārdotas vairāk biļetes nekā pasažieru skaits, ko var uzņemt.

Megastar ir par 62% vairāk vietas nekā šobrīd maršrutā kursējošajiem Shuttle prāmjiem. Jaunajam kuģim attiecīgi ir par 40% vairāk telpas pasažieriem, kuģa pasažieru kapacitāte ir 2800. Uz prāmja būs 2 līmeņu transportlīdzekļu organizācija, ļaujot pasažieru transportlīdzekļiem un lielām kravas vienībām uzbraukt un nobraukt no kuģa dažādos līmeņos. Pasažieri, kas ceļo ar autotransportu, uz kuģa nokļūs, izmantojot otrā līmeņa rampu. Kravas autotransports un autobusi izmantos citu rampu. Transportlīdzekļu garāžas vietu, kas paredzēta 150 transportlīdzekļiem, ir iespējams apmeklēt arī ceļojuma laikā, kā arī pasažieru ērtībai tā ir savienota ar kuģa veikalu.

Uz kuģa Megastar būs četras dažādas ceļošanas klases. Papildu jau zināmai Star klasei, ar papildu ērtībām Comfort klasei un ekskluzīvajai Business Lounge būs arī jauna zona – Sitting Lounge, kas ir iekļauta Star klases ceļojuma cenā. Sitting Lounge ir pilnīgi jauns koncepts ātrgaitas prāmju servisā. Tā ir klusa telpa ar atzveltnes krēsliem. Jaunajai Sitting Lounge zonai ir vairāk nekā 300 sēdvietas un pietiekami daudz kontaktligzdas mobilo telefonu un citu elektroiekārtu pieslēgšanai.

Uz Megastar būs septiņi dažādi restorāni un kafejnīcas, ieskaitot klasisko zviedru galda restorānu, à la carte restorānu, ātrās ēdināšanas restorānu un kafejnīcas. Arī krodziņi un bāri ir izvietoti uz jaunā kuģa. Būs pieejams arī bērnu rotaļu centrs.

Megastar būs 212 m garš ar 2800 pasažieru vietām. Megastar kā degvielu izmantos sašķidrināto dabasgāzi (LNG), tāpat to būs iespējams darbināt ar dīzeli. Izmantojot LNG, prāmja vides rādītāji ievērojami pieaug, neradot sēru un sodrējus, kā arī samazinot slāpekļa un CO2 emisiju. Prāmis būs ar bruto tonnāžu 49 000 t un ekonomisko ātrumu 27 mezgli. Radīts ekskluzīvi maršrutam Tallina–Helsinki, Megastar atbilst esošajiem, kā arī jaunajiem un stingrākajiem emisijas noteikumiem emisijas kontroles rajonā (ECA), tai skaitā Baltijas jūrā.