Tehnoloģiju apskats: Novērošanas kamera Netatmo Presence 

Novērošanas kamera Netatmo Presence brīdina ne vien par cilvēku, bet arī dzīvnieku un automašīnu kustībām pagalmā

Jānis Vēvers, 2017. gada 28. jūlijs plkst. 14:29

Viedo mājas ierīču ražotāji nepaguruši strādā pie aizvien jaunu nišu meklējumiem, laiku pa laikam iepriecinot pircējus ar kādu visnotaļ interesantu produktu. Reizēm pat nevajag neko izgudrot no jauna. Pietiek apvienot divas noderīgas lietas vienā – cerībā, ka patērētājiem šāds hibrīds šķitīs pievilcīgāks un noderīgāks nekā līdzšinējie risinājumi.

Tieši tā izdarījis Francijas uzņēmums Netatmo, savienojot jau labu laiku ražoto mājas novērošanas sistēmu ar lukturi. Rezultātā tapusi pagalma novērošanas sistēma Netatmo Presence, kas, atbilstoši nosaukumam, sniedz privātmāju un nelielu komercobjektu uzraugiem klātbūtnes sajūtu sētā. Proti, tā parāda, kas notiek ārpus telpām.

Dizains

Ja citas Netatmo ierīces, kā iekštelpu novērošanas kamera Welcome vai meteoroloģiskā stacija, piesaistījušas uzmanību ar visai gaumīgu dizainu, tad Presence ir pilnīgs pretstats. To grūti nosaukt par glītu vai kaut kādā veidā interesantu. Presence izskatās pēc vienkārša, pārdesmit eiro vērta ielas luktura. Var jau būt, ka tas darīts apzināti, lai viedā ierīce nepiesaistītu lieku uzmanību un nenodotu nevēlamajiem viesiem savu pamatfunkciju – filmēt un fotografēt visu tās redzeslokā esošo.

Spēcīgās LED diodes, novērošanas kamera un kustību sensors iestrādāti masīvā, smagā metāla korpusā ar tāda paša materiāla kāju. To paredzēts pieskrūvēt pie sienas vai kādas konstrukcijas, kur ierīce nekustīgi vadīs savas dienas, līdz tiks noņemta. Līdz ar to vairāk nekā pusotru kilogramu smagajam svaram būtiskas nozīmes nav.

Tā kā Presence ir ārpustelpu kamera, tai jābūt ūdensdrošai. Un tā arī ir. Kamera atbilst IPX7 standartam. Tas nozīmē, ka tā izturēs ne vien lietusgāzes, bet pat iekrišanu metru dziļā peļķē. Teorētiski šāda ūdens noturība varētu paglābt Presence no plūdiem, taču, ja kamera tiks uzstādīta pietiekami augstā vietā, lai pārskatītu plašu teritoriju, tai Latvijas apstākļos ir niecīgas iespējas applūst.

Uzstādīšana

Pie jaunākās paaudzes viedās mājas viegli uzstādāmajiem produktiem pieradušajiem lietotājiem Presence liks vilties. Šeit nepietiks ar vienkāršu ierīces savienošanu ar bezvadu internetu vai sapārošanu ar viedtālruni. Būs nepieciešama instrumentu kaste un saimnieciskos darbos mazāk rūdītajiem arī elektriķa palīdzība, jo metāla kāja jāpieskrūvē pie kādas stabilas konstrukcijas vai sienas, un vēl jāpievieno pie elektrības vada. Nevis vienkārši jāiesprauž kontaktligzdā, bet jāsavieno vadiņi.

Tātad uzstādīšanas vietu septiņreiz jāpārdomā un jau iepriekš jāizvērtē visus par un pret. Arī to, vai mājas WiFi pārklājuma zona izvēlētajā vietā ir gana stipra. Tas ir svarīgi, jo kamerai nevar pievilkt interneta vadu. Jāiztiek ar bezvadu risinājumu. Pārlikt Presence citur un katru reizi pievilkt elektrības vadu nudien nebūs patīkami.

Nopietns trūkums ir tas, ka kamera paļaujas tikai uz elektrības kabeli un tajā nav iebūvēts pat niecīgs akumulators. Tas nozīmē, ka mājā apraujoties elektrības padevei, Presence pārstāj darboties.

Iespējas

Jāteic, ka Netatmo izveidojuši Presence ļoti pārdomāti. Pilnvērtīgai darbībai tai nav nepieciešamas papildiekārtas, jo viss vajadzīgais jau ir iestrādāts korpusā. Tur ir kustību sensors, iebūvēti LED gaismas elementi, mikrofons, un Full HD izšķirtspējā filmējoša kamera, kas aprīkota ar nakts redzamības funkciju. Izmantojot Netatmo mobilo lietotni un pieslēdzoties kamerai, var redzēt un dzirdēt visu, kas notiek pagalmā. Turklāt var arī regulēt gaismas stiprumu un noteikt, kad tai jāieslēdzas. Piemēram, pamanot kustību.

Kustību sensors dienas laikā ierauga kustības aptuveni 20 metru attālumā, bet naktī mazliet tuvāk. Tas ir pietiekami daudz, lai noklātu vidusmēra privātmājas pagalmu. Turklāt ierīcei var likt reaģēt ne vien uz cilvēku, bet arī dzīvnieku un automašīnas kustībām. Proti, ja sensora uztveršanas zonā auto sāk kustēties, Presence nekavējoties sūtīs saimniekam brīdinājuma ziņu uz telefonu, kā arī iemūžinās notiekošo.

Mobilajā lietotnē pie katra nofilmētā video tiek pievienots precīzs laiks un kāda no trīs ikonām – cilvēks, dzīvnieka ķepa vai auto. Tās signalizē, kāda veida kustība ir fiksēta. Pastāv iespēja arī noteikt specifiskas pagalma zonas, kuras īpaši jāuzmana, piemēram, sētas vārti.

Identificēšana

Ar novērošanas uzdevumu ierīce tiek galā tīri labi. Tā cītīgi uzskaita katra kustoņa nonākšanu redzamības zonā. Lauku sētu iedzīvotājiem pat jāpadomā, vai tiešām viņi vēlas ierakstīt visu kaķu un suņu pastaigas teritorijā, tādējādi riskējot ātri aizpildīt datu krātuvi. Informāciju var glabāt kā kameras korpusā ievietojamā microSD kartē, tā kādā mākoņkrātuvē.

Ieraksta kvalitāte ir salīdzinoši laba, ņemot vērā, ka vairums kustību nenotiek tiešā kameras tuvumā, bet gan vairāku metru attālumā. Dienas ierakstā cilvēku sejas var atpazīt gana labi, bet naktī gan jau 5–10 metru attālumā sejas ieskauj krēsla un ēnu dēļ cilvēkus ir grūti identificēt. Redzamību pasliktina arī nokrišņi, jo īpaši, kad tie krīt tuvu gar kameru. Ieraksta pietuvināšana ir iespējama, taču diez ko nepalīdz, jo palielināts attēls izskatās diezgan graudains un grūti saprotams. Ja vēlaties vērot savu pagalmu tiešsaistē, jārēķinās ar vairāku sekunžu laika nobīdi, pat ja interneta pieslēgums ir pietiekami ātrs.

Skaņas kvalitāte ierīces tuvumā ir pārsteidzoši laba. Var skaidri saklausīt gan vārdus, gan lietus lāšu sišanos pret jumtu.

Gala vērtējums

Netatmo Presence ir noderīgs risinājums kā privātmāju īpašniekiem, tā nelielu ražotņu vadītājiem un pat daudzdzīvokļu namu iemītniekiem, kuri grib, piemēram, uzraudzīt savu automašīnu pagalmā. Ja atskaita nepateicīgo uzstādīšanu, novērošanas sistēma ir iespējām bagāta, darbojas pārliecinoši un sniedz lielisku iespēju sekot līdzi tam, kas notiek ārpus telpām.


VĒRTĒJUMS

Netatmo Presence

Plusi
+ Spēcīga un regulējama gaisma
+ Pietiekami jutīgs kustību sensors
+ Ūdensdrošs korpuss

Mīnusi
- Piņķerīga sākotnējā uzstādīšana
- Nakts ieraksta kvalitāte ir viduvēja
- Ja mājā pazūd elektrība, kamera izslēdzas

Cena ap 300 eiro


Sadarbībā ar Lattelecom

Raksta komentāri
Spied šeit, lai lasītu vai pievienotu savu komentāru
Nepalaid garām

Investējot 80 tūkst. eiro SIA Emil Company Europe Ventspilī izveidojis manikīra putekļu...

Lielu interesi par basketbolu raisījis Eiropas čempionāts, pēc kura Individuālās sagatavošanas...

Jūlija beigās durvis vērs 25 milj. eiro vērtā Valsts Ventspils Mūzikas vidusskola...

Latvija autoskolu apmācību līmeņa jomā nav pati sliktākā valsts pasaulē, bet arī...

Mēbeļu veikals–noliktava Likvy LV Jūrkalnes tehnoloģiskajā parkā ir atvērts tikai izpārdošanas...

Rīgā plānots ieviest jaunu aplikāciju Flipix, kas apmaiņā pret reklāmu noskatīšanos sniegs...

No šīs sadaļas
2017. gada 21. jūlijs plkst. 12:56

Samsung jaunākās paaudzes virtuālās realitātes iekārtu Gear VR papildinājis ar plaukstā turamu...

2017. gada 07. jūlijs plkst. 11:07

A/s Latvenergo sadarbībā ar Draugiem Group uzņēmumu SIA Istabai piedāvā Viedās mājas...

2017. gada 20. jūnijs plkst. 12:23

Akcijas Top Latvijas Likteņdārzs! Stāsti par vectēviem dienā ar Kokneses fonda padomes...

2017. gada 16. jūnijs plkst. 9:35

Lenovo inovatīvais klēpjdatora un planšetes krustojums Yoga Book uz papīra lapas uzrakstīto...

2017. gada 09. jūnijs plkst. 15:23

Mitruma drošais Sony skaļrunis ar gumijotu apvalku izceļas ar nelielajam izmēram negaidīti...

2017. gada 02. jūnijs plkst. 14:46

Jaunais Samsung QLED sērijas televizors Q8C ir tik spilgts, ka spēj izgaismot...

2017. gada 26. maijs plkst. 14:21

No abiem šā gada flagmaņiem Huawei vairāk piestrādājis pie lielākā P10 Plus,...

2017. gada 19. maijs plkst. 12:30

Samsung šā gada flagmaņa Galaxy S8+ prāvais ekrāns ar noliektām malām aizņem...

2017. gada 19. maijs plkst. 11:17

ANO pretterorisma komitejas priekšsēdētājs Žans Pols Labords brīdināja, ka jautājums ir «kad,...

2017. gada 12. maijs plkst. 16:16

Tehnoloģijas Garmin sporta pulkstenis Forerunner 35 ir ideāli piemērots skriešanas iesācējiem rezultātu...