Neticami ticama klātbūtnes sajūta 

Netgear Arlo Pro dod iespēju ne vien redzēt, kas notiek mājās, bet arī apsaukt nerātnu kaķi un aprunāties ar bērniem

Jānis Vēvers, 06.4.2018
1/9

Foto: Publicitātes

Neuzkrītoša, kompakta, bez vadiem un ar ļoti plašu funkciju klāstu – šo bagātīgo īpašību komplektu šodien jau var piedēvēt daudzām mājas novērošanas sistēmām. Lai izceltos uz šāda fona, ražotājiem nākas papildināt ierīces ar aizvien jaunām iespējām. Tādēļ Netgear «augšējā plaukta» kamerai Arlo Pro piedevām ir arī ūdensdrošs korpuss, iespēja vienkārši savienot tīklā līdz pat piecām kamerām un lietot tās bez papildu abonēšanas maksas, kā arī tik spēcīga un spalga signalizācija, ka nelūgtajam viesim aizrausies elpa.

Iztēlojoties ideālu novērošanas kameru, prātā nāk patiešām maza kastīte, ko nezinātājs nemaz nepamana. Šajā ziņā Netgear ir trāpījuši desmitniekā. Arlo Pro ir plaukstas lielumā, ar gludu, ūdensdrošu biezas plastmasas korpusu. Tajā nav nekā lieka, tādēļ nelielo kameru var viegli uzstādīt izraudzītajā vietā, lai tā nemanīta glūnētu uz apkārt notiekošo.

Atšķirībā no dažiem konkurentiem, kur katra kamera savienojas uzreiz ar viedtelefonu, Netgear izmanto bāzes staciju. Nelielā kastīte ar kabeli jāpievieno pie elektrotīkla un interneta rūtera, lai visas kameras varētu saslēgt vienotā tīklā. Tajā var ievietot USB atmiņu, kur vienuviet glabāt ierakstus, ja negribas izmantot ražotāja piedāvāto mākoņpakalpojumu.

Kamera filmē HD izšķirtspējā 130 grādu leņķī, un ieraksta kvalitāte ir pārsteidzoši laba. Cilvēku sejas pat 10 metru attālumā var atšķirt bez piepūles, un pat nakts redzamības režīms detalizēti parāda vēlīnos viesus.

Lielāko dzīves daļu kamera pavada dīkā, nefilmējot. Tā ieslēdzas vien tad, kad ziņu dod infrasarkanās gaismas kustību sensori. Tas arī izskaidro kameru energoefektivitāti. To var iedarbināt arī manuāli, telefonā uzspiežot uz katras kameras loga atskaņošanas pogas, var paskatīties, ko tā rāda.

Abonēšana nebūs jāmaksā tikai par tīklu, kurā ir līdz 5 kamerām un 1GB vieta mākoņkrātuvē. Par līdz 10 kamerām būs jāšķiras no aptuveni 8 eiro mēnesī, bet dārgākā paka ar līdz 15 kamerām izmaksās ap 13 eiro mēnesī.

Visu rakstu Neticami ticama klātbūtnes sajūta lasiet 6. aprīļa laikrakstā Dienas Bizness.