Lauksaimniecība

Uz dārzeņkopjiem gulsies vislielākais slogs

Sandra Dieziņa, 09.02.2018

Foto: Evija Trifanova/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Vislielākais slogs rezultatīvo rādītāju sasniegšanā pēc samazinātā PVN ieviešanas Latvijai raksturīgajiem augļiem un dārzeņiem gulsies uz dārzeņkopjiem.

To piektdien ikgadējā Dārzkopības konferencē pauda Zemkopības ministrijas (ZM) parlamentārais sekretārs Ringolds Arnītis. Viņš norādīja, ka pagājušā gada viens no būtiskākajiem notikumiem bija nodokļu reforma un samazinātā PVN ieviešana Latvijai raksturīgajiem augļiem un dārzeņiem.

«Valdība pēc trīs gadiem skatīsies, vai PVN maksātāju skaits audzis par 10 %, vai par 6 % pieaudzis preču un produktu apgrozījums, vai augļu un dārzeņu patēriņš audzis par 2 % un alga augusi par 6 %. Lielākais pienesums būs dārzeņkopjiem, uz kuriem gulsies vislielākais slogs,» pauda R. Arnītis. Viņš arī norādīja, ka PVN samazināšana ir unikāla iespēja parādīt, ka varam sasniegt rezultātus. Nelabvēļi būs, lai parādītu, ka viss ir slikti un pretdarbība jau šobrīd ir redzama, piebilda Arnītis. Viņš arī uzsvēra, ka lielveikalu tīkls Maxima Latvija jau publiskojis informāciju, ka vietējo augļu un dārzeņu patēriņš šā gada pirmajā mēnesī audzis par 10%, un tas nozīmē, ka esam uz pareizā ceļa.

Arī Lauksaimnieku Organizāciju sadarbības padomes valdes priekšsēdētājs Edgars Treibergs uzsvēra - no sākuma PVN samazināšana augļiem un dārzeņiem šķita kā nesasniedzams sapnis, bet visi darbojās kā komanda un izdevās to ieviest. Tagad daudz esot atkarīgs no pašiem dārzeņkopjiem un augļkopjiem, kā izdosies prasības sasniegt.