Jaunākais izdevums

Mājokļa uzkopšana ir visai intīms pakalpojums, tāpēc svarīgi iemantot klientu uzticību.

SIA "Zelta birste" īpašniece Eva Beriņa teic, ka klienti ne vienmēr vēlas, lai viņu māju uzkopj kaimiņiene, tāpēc ir gatavi maksāt par to, lai cilvēks mērotu 50km līdz darba veikšanas vietai. "Mēs ļoti nopietni uztveram konfidencialitāti. Šis ir tik intīms pakalpojums! Cilvēks ieiet tavā guļamistabā - kur vēl intīmāk? Tāpēc klientiem ir jāspēj mums uzticēties. Mani darbinieki ir mans zelts," viņa uzsver.

E. Beriņa novērojusi, ka cilvēki izvērtē, par ko viņi maksā un novērtē nopirkto laiku, ko var veltīt ģimenei. Viņa uzskata, ka visaugstākā godalga ir tā, ka ir ģimenes, kur kopš uzkopšanas pakalpojuma izmantošanas vīrs ar sievu vairs nestrīdas. "Ja spēju sasniegt šādu rezultātu, tad es un manas meitenes ir īstajā vietā," tā viņa.

Vaicāta, kā biznesu ietekmē koronvīruss un esošā ārkārtējā situācija, E. Beriņa teic, ka ir klienti, kuri atsakās no pakalpojuma, jo, piemēram, atrodas pašizolācijā. Taču par apjoma kritumu sūdzēties nevarot, jo rodas jauni klienti, kuri vēlas mājokļa dezinficēšanas pakalpojumu.

"Zelta birste" strādā no Jēkabpils labā krastā līdz Rīgai, kā arī Valmierā, Cēsīs un vēlas aptvert arī Pierīgu. Sākumā uzņēmuma klientu vidū bija tikai privātpersonas, bet pakāpeniski tām piepulcējas arī juridiskie klienti. Vērojot šī brīža situāciju, E. Beriņa priecājas, ka pirms kāda laika nepiekrita sadarbībai ar viesnīcu, jo šķita, ka pagaidām nav gatava tik plašam vērienam. "Labāk lēnām un pamazām, bet pamatīgi, lai varu izkontrolēt kvalitāti. Vienmēr prieks, ka pēc ģenerāltīrīšanas pakalpojuma sniegšanas klienti jautā par turpmāko sadarbību. Ir klienti, kas atsakās no mūsu pakalpojuma, bet tas ir reti un ne darba kvalitātes dēļ - tam mēdz būt citi iemesli," tā viņa.

"Mūs izvēlas arī tāpēc, ka ne tikai tīram visas horizontālās un vertikālās virsmas, bet arī kārtojam - sakārtojam bērnistabu, atkaļķojam sadzīves tehniku utt.," saka E. Beriņa. Uzsākot biznesu, viņai šķita svarīgi piedāvāt pakalpojumu, kur klientam, atnākot mājās, vairāk nekas nav jādara - viss ir ne tikai iztīrīts, bet arī sakārtots. "Neredzu jēgu, ka klients pērk pakalpojumu, kur tur tikai tiek uzkoptas galda virsmas un grīdas. Līdz ar to, ka mēs darām vairāk, pakalpojuma cena ir augstāka, taču godīga," viņa teic.

Ideja par šādu biznesu E. Beriņai radās laikā, kad viņai bija ilgstošas veselības problēmas un paralēli viņa bija iestājusies bezdarbnieku uzskaitē un iestājusies rindā uz uzņēmējdarbības uzsākšanas atbalsta programmu. Nodarbinātības valsts aģentūras konsultante pastāstīja par to, ka ir iespēja pieteikties atbalstam uzņēmējdarbības uzsākšanai. Veselības problēmu dēļ viņas tā brīža "uzvara" bija uzkopt pašai savu māju, turklāt viņas omīte ir pieradinājusi pie kārtības un tīrības, tāpēc E. Beriņa iesniedza projektu par uzkopšanas uzņēmuma atvēršanu. "Kad vinnēju konkursu un bija jāsāk strādāt, bija brīdis, kad man likās, ka uzkopšana ir raķešu zinātne," atzīst E. Beriņa.

Viņa ir pārliecināta, ka apkopējs nav cilvēks ar lupatu un spaini un šajā darbā vajadzīgas padziļinātas zināšanas par dažādu materiālu kopšanu, tīrīšanas līdzekļiem utt. "Viens mazs piliens nepareiza tīrīšanas līdzekļa var sabojāt 300 eiro vērtu krānu," skaidro E. Beriņa. Uzņēmēja savus darbiniekus dēvē par uzkopšanas darbu meistariem un uzskata, ka vajadzīgas vismaz trīs mēnešu intensīvas mācības, lai cilvēks varētu strādāt pastāvīgi. "Zelta birste" piedāvā arī uzkopšanas speciālistu apmācības un darbavietas funkcionalitātes auditu, kā rezultātā klienti var uzlabot darba vietas iekārtojumu.

E. Beriņa izmanto tikai profesionālos uzkopšanas līdzekļus un nepiekrīt strādāt ar klienta mājās esošajiem produktiem. "Nesen testēju klienta līdzekļus un secināju, ka tie nestrādā. Ja uzkopšanas speciālistam jāstrādā ar līdzekļiem, kas nefunkcionē, viņš nevar veikt savu darbu. Tāpat profesionālie tīrīšanas līdzekļi atgrūž putekļus, kaļķi utt. un spēj ilgāk uzturēt tīrību," viņa spriež.

E. Beriņa spriež, ka šis Nodarbinātības valsts aģentūras atbalsta instruments ir vērtīgs un jo īpaši labi viņa izsakās par to, ka bija jāraksta biznesa plāns. "Ja neviens neprasa, nekad neuzrakstīsi biznesa plānu, nerēķināsi naudas plūsmu trīs gadu griezumā. Ja es apmaldos rutīnā vai man trūkst motivācijas, es vienmēr paskatos biznesa plānā," viņa. Uzņēmēja uzskata, ka būtu vērtīgi, ja tie, kuri šādi uzsākuši biznesu, vēlāk kļūtu par mentoriem citiem uzņēmējiem.

Šis ir E. Beriņas pirmais bizness. Vaicāta par atšķirībām starp algotu darbu un savu biznesu, viņa uzsver, ka viņa ir strādājusi atbildīgu darbu un viņas pēdējais amats pirms sava uzņēmuma nodibināšanas bija personāla vadītāja uzņēmumā ar 750 darbiniekiem, tāpēc īpašu atšķirību neesot. "Atbildība ir līdzvērtīga," saka E. Beriņa.

Runājot par izaicinājumiem, viņa teic, ka viens no tiem ir grāmatvedība. Iepriekš, strādājot lielā uzņēmumā, bija sešu veidu grāmatveži, bet savā uzņēmumā pēkšņi viss jāpārzina pašai. "Protams, palīdzēja ārpakalpojuma grāmatvede, bet viņai jādod uzdevumi. Līdz ar to apguvu grāmtvedības pamatprincipus," teic E. Beriņa.

Uzņēmums dibināts 2017. gadā, šobrīd tajā strādā četri cilvēki. Divus gadus uzņēmums strādāja ieskriešanās režīmā, bet pēdējais gads nostrādāts uz pilnu jaudu.

Komentāri

Pievienot komentāru
Atpūta

FOTO: Aldara bunkuru neplāno attīstīt kā tūrisma objektu

Lelde Petrāne, 03.02.2020

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Bunkurs, kas būvēts pagājušā gadsimta astoņdesmitajos gados uzņēmuma "Aldaris" darbinieku vajadzībām atomkara gadījumā, tuvākajā nākotnē netiks attīstīts kā plaši pieejams tūrisma objekts, biznesa portālam "Db.lv" apstiprināja uzņēmuma pārstāvis Toms Kursītis.

Bunkurā līdz mūsdienām ir saglabāts viss autentiskais pazemes aprīkojums: autonoma ventilācijas sistēma, kanalizācija, pirmās palīdzības stūrītis, kā arī neiztrūkstoši šādām situācijām paredzēti priekšmeti – gāzmaskas, segas, guļvietas, kā arī plāni un situāciju atspoguļojums planšetēs pie sienas.

Šobrīd bunkura apmeklējums nav iekļauts ierasto ekskursiju plānā, sacīja T. Kursītis. "Tas tiek atvērts tikai lielākos pasākumos, piemēram, "Muzeju nakts" laikā, kas šogad būs 16. maijā un būs bez maksas. Ekskursijas bunkurā notiek "Stūra mājas" gidu pavadībā," informēja uzņēmuma pārstāvis.

Tā kā bunkurs pieejams tikai lielākos pasākumos, apmeklētāji pārsvarā ir Latvijas iedzīvotāji.

Komentāri

Pievienot komentāru
Būvniecība un īpašums

Nacionālas nozīmes objektu būvniecība pagaidām turpinās

Zane Atlāce - Bistere, 30.03.2020

Noslēguma stadijā atrodas būvdarbi topošajā centralizētajā prokuratūras ēkā Rīgā, Aspazijas bulvārī 7. Kādreizējās policijas ēkas pārbūvē 10 prokuratūras struktūrvienību vajadzībām šobrīd pabeigti vairāk nekā 85% darbu.

Foto: LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

VAS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) šobrīd nodrošina darbu nepārtrauktību nacionālas nozīmes ēku būvniecībā. Darbi notiek, ievērojot piesardzības pasākumus un risinot ārkārtas situācijas radītās izmaiņas materiālu piegādēs, kā arī garākus saskaņojumu termiņus atbildīgajās iestādēs, informē VNĪ valdes loceklis Jānis Ivanovskis- Pigits.

"Rēķināmies, ka ārkārtas situācija valstī un pasaulē jebkurā brīdī var radīt izmaiņas arī plānoto projektu gaitā. Lai pēc iespējas mazinātu ietekmi uz nodarbinātību, pašlaik būvlaukumos darbs turpinās. Tiek veikti darbiniekus informējoši pasākumi, ievērota maksimāla sociāla distancēšanās, nepieciešamās higiēnas un dezinfekcijas prasības un veikta pastiprināta kontrole," norāda J. Ivanovskis-Pigits.

Noslēguma stadijā atrodas būvdarbi topošajā centralizētajā prokuratūras ēkā Rīgā, Aspazijas bulvārī 7. Kādreizējās policijas ēkas pārbūvē 10 prokuratūras struktūrvienību vajadzībām šobrīd pabeigti vairāk nekā 85% darbu. Pabeigti jumta izbūves darbi, visas būvkonstrukcijas, fasādes atjaunošanas darbi, tai skaitā fasādes apgaismojuma ierīkošana, izbūvēti lifti. Turpinās inženiertīklu izbūve, iekštelpu apdares darbi un ēkas vēsturisko elementu restaurācija, kā arī labiekārtošanas darbi ēkas iekšpagalmā. "Pie optimistiskākā scenārija ēku plānojām ekspluatācijā un lietošanai prokuratūrai jau šā gada vasarā, " darbu gaitu raksturo J. Ivanovskis - Pigits.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Latvijas apsaimniekošanas nozares uzņēmums "Hagberg" sadarbībā ar tehnoloģiju uzņēmuma "Mobilly" grupas uzņēmumu "Mobilly TX" izstrādājis Latvijā unikālu lietotni caurspīdīgākai daudzdzīvokļu dzīvojamo māju apsaimniekošanai.

Ikvienam aplikācijas "myhagberg.com" lietotājam iespējams sasniegt savu mājas apsaimniekotāju un saņemt 24/7 atbalstu, uzzināt mājas uzkrājumu fonda atlikumu, piedalīties elektroniskās aptaujās, nodot un apskatīt skaitītāju rādījumus, veikt rēķinu apmaksu, sekot līdzi mājas tehniskajam stāvoklim, padarīto un plānoto darbu grafikiem.

Aplikācija arī kalpo kā ziņapmaiņas platforma ar apsaimniekotāju un nodrošina iespēju saņemt informāciju par dažādiem papildu pakalpojumiem.

"Kamēr informācija par dzīvojamās mājas apsaimniekošanu iedzīvotājiem būs pieejama fragmentārā un ne līdz galam caurspīdīgā veidā, ir grūti veicināt aktīvāku dzīvokļu īpašnieku iesaisti kopējā namīpašuma uzturēšanā. Taču Latvijā ir jāmainās tam, kā skatāmies uz savu īpašumu, jo tas nebeidzas aiz katra dzīvokļa durvīm. Nepietiekama informācija par mājas uzkrājumu fondā esošajiem naudas līdzekļiem un to izlietojumu, kā arī nekvalitatīva apsaimniekošana ilgtermiņā būtiski samazina īpašuma vērtību," norāda "Hagberg" valdes loceklis Ivars Lukaševičs.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Finanšu ministrijas (FM) nodokļu izmaiņu piedāvājumā rosināts no nākamā gada reorganizēt mikrouzņēmumu nodokli (MUN), palēnām to pielīdzinot vispārējam darbaspēka nodokļu režīmam.

FM sagatavotajā ziņojumā par izmaiņām nodokļos ieteikts pakāpeniski ierobežot un pielīdzināt to vispārējam darbaspēka nodokļu režīmam.

Ja patlaban MUN likme noteikta 15% apgrozījumam līdz 40 000 eiro, tad FM rosina no nākamā gada noteikt MUN likmi 25% apgrozījumam līdz 20 000 eiro.

Ministrijā skaidroja, ka, palielinot MUN likmi līdz 25%, valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu (VSAOI) daļai vajadzētu palielināties tā, ka tā sasniegtu 170 eiro mēnesī, ja MUN darbība ir fiziskās personas pamatdarbība.

Savukārt, ja fiziskai personai paralēli MUN darbībai pastāv arī darba attiecības, nodokļus maksājot vispārējā režīmā, tad VSAOI tiks summēts, un VSAOI piemaksu līdz 170 eiro mēnesī veiks tikai tad, ja minētā VSAOI summa nesasniegs 170 eiro mēnesī.

Komentāri

Pievienot komentāru