Nekustamais īpašums

Vai Parīzes Dievmātes katedrālei domātie ziedojumi jāizlieto Francijas nabadzīgajiem?

Lelde Petrāne, 18.04.2019

Foto: AP/SCANPIX/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Vai simtiem miljonu, kas saziedoti, lai pēc postošā ugunsgrēka atjaunotu Parīzes Dievmātes katedrāli, būtu jāziedo Francijas nabadzīgajiem iedzīvotājiem kā daudzi norāda? Francijas kultūras ministrs ceturtdien pielicis punktu šim publiskajam strīdam, vēsta The Local.

Lielās summas, kas apsolītas katedrāles atjaunošanai, izsaukušas kritiku Francijā, kurā «dzelteno vestu» protestētāji mēnešiem norādījuši uz nevienlīdzību labklājības jomā un trūcīgo mājsaimniecību problemātiku.

«Šī bezjēdzīgā diskusija sastāv no runām, ka tā ir pārāk liela summa katedrālei, jo valstī ir citas vajadzības. Protams, ir nepieciešama nauda sociālajai sistēmai, veselības jomai, kā arī cīņai pret vides problēmām,» sacījis kultūras ministrs Franks Rīsters. «Taču ļausim šim ārkārtas dāsnumam plūst savu ceļu,» viņš piebildis.

Kultūras ministrs uzsvēris, ka Parīzes Dievmātes katedrāle «nav tikai veci akmeņi. Tā ir daļa no mūsu identitātes, tā ir mūsu nācija, Eiropas kultūra».

Francijas prezidents Emanuels Makrons aicinājis valstij kļūt vienotākai pēc postošā ugunsgrēka. Savukārt, valstī izskanējuši arī pārmetumi, ka, rūpējoties par valsts kultūras mantojumu, bagātniekiem labāk būtu apzinīgi maksāt visus nodokļus vai arī novirzīt savus līdzekļus «cilvēciskajai katedrālei», proti, trūcīgajiem iedzīvotājiem. Kritizētas arī ievērojamās nodokļu atlaides, kas pieejamas par ziedojumiem.