Pārtika

FOTO: Parīzes pārtikas izstādē SIAL Paris prezentē Latvijas ražojumus

Laura Mazbērziņa, 29.10.2018

Foto: publicitātes

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Francijas galvaspilsētā Parīzē oktobrī norisinājās ikgadējā starptautiskā pārtikas izstāde SIAL Paris. Tā pulcēja vairāk nekā 7000 uzņēmumus no 109 valstīm, tostarp 35 uzņēmumus no Latvijas. Tie tika pārstāvēti piecos Latvijas nacionālajos stendos: gourmet, maizes un saldumu, BIO, gaļas, piena.

«Mēs esam mēģinājuši attīstīt eksportu bez izstādēm, un tomēr, lai gan finansiāli tas ir pārdomājams ieguldījums - esam nonākuši pie atziņas, ka izstādes var nest reālāko rezultātu. Mēs SIAL Paris 2018 piedalījāmies pirmo reizi. Nav iespējams uzreiz noteikt izstādes doto pienesumu Taste Caps! eksportam. Pat, ja neizveidotos sadarbība ar kādu eksporta partneri, mēs dažu dienu laikā saņemam atsauksmes par mūsu produktiem no tik daudzām pasaules valstīm. Mēs dzirdam un redzam tirgus tendences. Latvijas pārtikas ražotāji izceļas ar produktu ļoti augsto kvalitāti un izteiksmīgo garšu, jo komentārus par to saņēmām ne mazums,» saka Ilze Garanča, SIA Taste Caps! īpašniece.

Arī Latvijas ražotāji izstādēs ir atvērti un dalās savās eksporta veiksmēs un gūtajās mācībās. I. Garanča stāsta: «Mums ļoti patīk cilvēciskās attiecības, kas atklājas, esot izstādē. Piemēram, Karameļu darbnīcas īpašniece Ilze Priževoite mūs iepazīstināja ar savu sadarbības partneri un labu draugu, kurš viņas uzņēmumam uzticējies tad, kad to nedarījis neviens cits.»

Karameļu darbnīcas īpašniece I. Priževoite piebilst: «Mums, mazajiem uzņēmumiem ir ļoti svarīgi, ka kāds dod iespēju sevi pierādīt, ka kāds notic produktam un cilvēkiem, kas to rada. Tāpēc arī piedalāmies izstādē.»

Savukārt, Rolands Brinķis no Dabas Dots, kas ražo augu dzērienus no Latvijas lauku tējām un ogām, stāsta: «Mums kā jaunam uzņēmumam piedalīšanās SIAL izstādē ir neatsverama pieredze, jauni kontakti un, protams, sajūta, ka mēs varam. Latvijai ir ļoti liels potenciāls kļūt par pasaules līmeņa dalībnieku eksporta tirgū. Mums ir idejas, darbaspējas un brīnišķīgi cilvēki.»

Dalību SIAL Paris 2018 izstādē uzņēmumiem organizēja Latvijas Valsts agrārās ekonomikas institūts.

Tev varētu interesēt arī:

FOTO: Parīzē notiek ikgadējā starptautiskā pārtikas izstāde SIAL Paris

Komentāri

Pievienot komentāru