Jaunākais izdevums

Lietuvas daudznozaru uzņēmumu grupas SBA nekustamā īpašuma attīstīšanas uzņēmums SBA Urban kopā ar globālu un vietēju pieredzi guvušiem arhitektūras uzņēmumiem Rīgā projektēs un attīstīs unikāla nekustamo īpašumu projekta arhitektonisku koncepciju.

Pasaulē pazīstamā uzņēmuma Gensler un Latvijas kompānijas Arhis Arhitekti sadarbosies, lai izstrādātu koncepciju daudzfunkcionālai teritorijai 7,3 hektāru lielā platībā Lielirbes ielā, kas organiski apvienos telpu augsto tehnoloģiju nozarei, dzīvošanai, darbam un atpūtai. Platības ziņā šis būs lielākais nekustamo īpašumu projekts Latvijas galvaspilsētā.

"Mūsu mērķis ir radīt unikālu, ilgtspējīgu un inovatīvu projektu, kas kļūs par nākotnes pilsētas simbolu. Lai to paveiktu, esam piesaistījuši pasaulē atzītus arhitektus, kuri nevis seko globālajām tendencēm, bet tās rada. Tajā pat laikā mēs vēlamies, lai projekts būtu pievilcīgs un, pats svarīgākais, tuvs Rīgas iedzīvotāju sirdīm, tāpēc viena no Latvijā slavenākajām arhitektu komandām projekta konceptam pievienos vietēju raksturu un unikalitāti. Mūsu pieredze rāda, ka projekti, kas ietver starptautisku arhitektu radošo enerģiju un tos arhitektus, kuri pazīst vietējo kultūru, rada pirmšķirīgas rezultātus," norāda SBA Urban nekustamo īpašumu attīstīšanas nodaļas vadītājs Luks Geležausks.

Lietuviešiem vērienīgi attīstības plāni Lielirbes ielā 

Lietuvas attīstītājs Urban Inventors iegādājies 7,3 ha lielu zemesgabalu Daugavas kreisajā pusē...

Lielirbes pilsētiņa apvienos ēkas ar organiski mijiedarbīgu pielietojumu. Šeit tiks izvietota plaša augsto tehnoloģiju ekosistēma, sākot ar finanšu, mobilitātes un farmācijas pakalpojumiem un beidzot ar jaunuzņēmumiem, universitātēm un daudz ko citu. Šeit būs ērtas darbavietas, laboratorijas, plašas eksperimentālās un atpūtas zonas. Dzīvojamās zonas aicinās šeit pārvākties ģimenes vai iedzīvotājus, kuriem patīk enerģiskas un aktīvas pilsētas ritms. Lielirbes pilsētiņā plānots radīt pilsētu pilsētā - vietu, kur strādāt un dzīvot un vietu, kur pavadīt laiku kafejnīcās, veikalos un bāros.

"Ir patiess prieks radīt pirmšķirīgu arhitektūras telpu kopā ar SBA Urban, kura pilsētiņas redzējums atbilst Gensler ilgtspējības ambīcijām un mērķiem. Mūsu komanda uzskata, ka Rīgas pilsētiņa būs lielisks pirmais šāda koncepta paraugs Baltijas valstīs un Eiropā. Kopā mēs radīsim vietu, kurā tiks apvienota izpēte, inovācijas, darbs, atpūta un kopienas, ar mērķi radīt vidi, kas ir piemērota inovāciju attīstīšanai," saka Gensler vadītājs un projektu direktors Lukašs Platkovskis.

Komandai jau ir piemēri, no kuriem iedvesmoties. Viens no tiem ir Šanhajas tornis - otrā augstākā ēka pasaulē, kas saņēmusi atzinību par tās arhitektūru un ilgtspējīgajiem risinājumiem ne tikai Ķīnā, bet arī ASV. Tāpat ir arī NVIDIA galvenās pārvaldes mītne Silīcija ielejā, ilgtspējīgais JCI birojs vai pasaulē pirmais ilgtspējīgais pilsētas centrs Katarā.

L. Platkovskis vēsta, ka Rīgā ieplānotais komplekss izcelsies, pateicoties tā apmēriem un dažāda pielietojuma ēku sajaukumam. Arī projekta atrašanās vieta ir pirmšķirīga - starp lidostu, vecpilsētu un blakus Rīgas universitātēm. Tādējādi tiks nodrošināts unikāls biroju, laboratoriju, dzīvokļu, kā arī dzīvojamo un videi draudzīgo platību sajaukums. "Šis projekts būs kā piemērs pasaules līmeņa dizaina un inovatīvu tehnoloģiju risinājumiem, kas organiski iekļausies Rīgas kontekstā," norāda Platkovskis.

Arhis Arhitekti izpilddirektors Andris Kronbergs arī piebilst, ka lieliem un ambicioziem projektiem dabiski jāiekļaujas jau esošajā infrastruktūrā un arhitektūrā, kas attīstīta desmitgadēm ilgi.

"Nopietns izaicinājums, lai radītu daudzfunkcionālu un labu ēku kompleksu, ir nodrošināt, ka dzīvojamā vide un citas funkcijas rada vienotu, labi funkcionējošu un līdzsvarotu vidi, kurā ēku telpiskā un arhitektoniskā izteiksme ir pietiekama, bet ne pārspīlēta. Ēkas un platība starp un ap tām kopīgi rada pieejamu un jauku vidi, kaut ko unikālu ar atpazīstamām īpašībām, kuras iespējams iemīlēt un dēvēt par savējām," saka A.Kronbergs.

Gensler komanda aptver 50 vietas visā pasaulē un apvieno profesionāļus, kuri cenšas no jauna definēt tradicionālos arhitektūras un dizaina risinājumu standartus. Uzņēmums radījis vairākus pasaulē atzītus projektus, kas veicina tehnoloģisko attīstību un rada nākotnes darbavietas.

Arhis Arhitekti komanda strādājusi pie lielizmēra pilsētas kompleksu attīstīšanas un koncepcijas. Viens no svarīgākajiem projektiem ir pilsētas redzējums Daugavas kreisajam krastam. Starp iedzīvotājiem populāri ir arī dzīvojamo namu projekti un biznesa centri. Starp tiem ir zaļākais biroju komplekss Rīgā VERDE, ko attīstījusi SBA grupas investīciju pārvaldes kompānija Capitalica Asset Management. Visbeidzot, augstskolu ēkas un vairāki citi projekti kļuvuši par Latvijas un Rīgas arhitektūras neatņemamu sastāvdaļu.

Unikāls konceptsSBA Urban dažu gadu laikā plāno Rīgā attīstīt pilnībā jaunu pilsētas teritoriju ar unikālu konceptu Daugavas kreisajā krastā blakus Lielirbes un Ventspils ielām. Paredzams, ka daudzfunkcionālajā kompleksā atradīsies uzņēmumu, atpūtas, izglītības, komerciālās un dzīvojamās telpas līdz 120 000 m2 platībā. Platības ziņā šis būs lielākais nekustamo īpašumu projekts Latvijas galvaspilsētā.

SBA Urban, kas ietilpst SBA Group, ir nekustamo īpašumu inovāciju uzņēmums, kas attīsta birojus, industriālās un dzīvojamās ēkas Lietuvā un Latvijā. Starp tā projektiem ir biznesa centrs Green Hall Viļņā, biznesa centri Kaunas Dock un BLC Kauņā, kā arī strauji augošais zaļākais biroja centrs Rīgā VERDE, kura pirmā kārta tiks pabeigta 2022.gada jūnijā. SBA Urban un starptautiskās arhitektu firmas 3Deluxe atjaunotais publiskais laukums Vienybės aikštė saņēmis prestižas globālās arhitektūras un dizaina balvas.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Capitalica Baltic Real Estate Fund I, ko pārvalda SBA Group investīciju pārvaldes uzņēmums Capitalica Asset Management, veiksmīgi pabeidzis 2020. gadā emitēto publisko obligāciju izvietošanu.

Oktobrī tika emitētas obligācijas papildu 5 miljonu eiro apmērā ar 5,5% ienesīgumu, tādējādi kopējam emitēto obligāciju apjomam sasniedzot 8 miljonus eiro. Kopumā Rīgas zaļākā biroju kompleksa "Verde" projekts ar obligāciju emisiju piesaistījis 13 miljonus eiro un pēc nodošanas ekspluatācijā būs viens no lielākajiem biroju kompleksiem Rīgā.

"Stratēģija ar mērķi būt pirmajiem kapitāla tirgū, kas piedāvā iespēju investēt obligācijās, kas saistītas ar biznesa centriem, pilnībā sevi apliecinājusi. Ievērojama investoru interese un veiksmīga obligāciju izplatīšana ir uzticības apliecinājums biroju kompleksam Verde, kas ir videi draudzīgākais jauno A klases biroju projekts Rīgā. Projekta skaidri redzamais progress arī veicina investoru pieprasījumu pēc šiem vērtspapīriem. Deviņi no desmit pirmās ēkas stāviem jau ir pabeigti, un sarunas ar ievērojamu skaitu potenciālo īrnieku sasniegušas noslēguma fāzi," norāda "Verde"attīstītājs, Capitalica Asset Management vadītājs Andrius Barštis.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

“EfTEN Real Estate Fund 4” no “Hanner Group” par 131 miljonu eiro Rīgā iegādājies biroju kvartālu “Jaunā Teika”.

Tas ir “EfTEN” līdz šim lielākais darījums un otrs lielākais nekustamo īpašumu darījums Latvijas vēsturē.

“Līdz ar šī īpašuma iegādi EfTEN portfelim pievienosies Rīgas biroju tirgus ainavā nozīmīgais objekts “Jaunā Teika”. Mēs augstu vērtējam “Hanner Group” profesionalitāti, attīstot šo īpašumu un noslēdzot ar mums šo tik nozīmīgo darījumu, ”sacīja “EfTEN Capital” izpilddirektors Viljar Arakas.

Biznesa centru “Jaunā Teika” veido četras biroja ēkas, no kurām trīs – Ausma, Teodors un Henrihs tika uzbūvētas 2016.gadā, bet viena – Valters jau 2009. gadā. Biroja ēku kompleksa nomājamā platība ir aptuveni 59 000 kvadrātmetru, un tajā kopumā ir 1102 autostāvvietas, no kurām 973 atrodas divās daudzlīmeņa stāvvietu ēkās.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Pašlaik par zaļāko dēvētā Rīgas biroju kompleksa “Verde”, kas top Skanstes un Hanzas ielas krustojumā, pirmās ēkas būvniecība norit pēc plāna un noslēgsies 2022.gada jūnijā.

Būvniecības process sasniedzis pusi – izbūvēta pazemes autostāvvieta, karkass pieciem no 11 pirmās ēkas stāviem, kā arī uzsākti pirmā stāva fasādes darbi un inženiertehniskie darbi, kas norit paralēli pārējā apjoma izbūvei. Vienlaikus norit aktīvs darbs ar potenciālajiem nomniekiem, ļaujot tiem iepazīt būvniecības aizkulises.

“Atsevišķi darbi pat apsteidz jau tā ļoti saspringto būvniecības grafiku par spīti apgrūtinātai būvniecības materiālu piegādes ķēdei un pieaugošajām būvniecības materiālu cenām, kas ir šī brīža tirgus realitāte. Plānojam darbus pie “Verde” pirmās ēkas noslēgt jau nākamā gada jūnijā. “Verde” projekta būvnieks “Velve” vienlaikus veic gan lielizmēra konstrukciju un plātņu betonēšanas darbus, gan nultā un pirmā stāva fasādes montāžu un inženiertehniskos darbus, objektā lielu uzmanību vēršot gan darba drošībai un veselībai, gan objekta tīrībai un kārtībai,” informē uzņēmuma komercdirektore Iveta Lāce.

Komentāri

Pievienot komentāru