Būve

VIDEO: 8 miljonus vērtais Krasta ielas remonts pabeigts, bet ar defektiem

Zane Atlāce - Bistere, 31.07.2019

Foto: Ieva Leiniša/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Krasta ielā ir pabeigti ielas seguma atjaunošanas darbi, taču ne bez defektiem - atklājies, ka lietus ūdens lūkas pārāk skaļi klaudz.

Rīgas domes Satiksmes departamenta direktors Vitālijs Reinbahs pastāstīja, ka oficiāli Krasta ielas remontdarbi pabeigti 31.jūlijā, dokumentācija būvvaldē tiks iesniegta augustā. Projekts sadalīts trīs kārtās, pašlaik pabeigta otrā kārta, pirmo kārtu paredzēts noslēgt nākamgad. Pašlaik Krasta ielas posmā no Salu tilta līdz Ogres ielai nomainīts segums, uzstādītas jaunas ceļa zīmes. «Runājot par kvalitāti – ir, ko parādīt būvniekam, lai viņš to izlabotu. Ir jautājumi par zemes kvalitāti, par bruģa ieklāšanas kvalitāti u.c., bet šos momentus būvuzņēmējs izlabos. Lietus ūdens pieņēmēji ir pārāk skaļi, jāsaprot, kāpēc. Kad brauc mašīnas, tas ir ļoti skaļi, tā tas nevarētu palikt,» teica V.Reinbahs.

SIA Binders pārstāvis Armands Vēveris skaidro, ka lūkām izvēlētais materiāls ir Eiropas standartiem atbilstošs. «Par tādu komfortu kā skaņa standartos nav minēts ne vārda. Līdz ar to tika izvēlēts un iebūvēts labākais materiāls. Un kamēr tas nebija iebūvēts, skaņu mēs nevarējām pārbaudīt. Aptuveni pēc divām nedēļām parādījās pirmās pazīmes par šo klaudzēšanu. Paradokss ir tāds, ka, iztīrot šīs lūkas no dažādiem celtniecības atlikumiem, lūkas reste atduras pret lūkas korpusu un tādā atsperes principā sāk klaudzēt. Kā izvairīties? Esam atraduši iespējamo risinājumu, ja pasūtītājs to akceptēs, tad novērsīsim to. Iepriekš šis nebija paredzams, jo galvenais parametrs bija, lai iztur konkrētās ielas slodzi, kas Krasta ielā ir liela. Troksnis ir blakusefekts, bet klaudzoņa, protams, nav simpātiska. Ceru, ka mums izdosies to novērst. Darbi tiks veikti par uzņēmuma līdzekļiem,» skaidroja A.Vēveris.

Pēc Krasta ielas seguma atjaunošanas solītā riteņbraucēju celiņa izveide šogad vēl nesāksies. Proti, iepirkums sāksies šogad, bet reāli būvniecības darbi, visticamāk, nākamgad. V.Reinbahs teica, ka iepazīstoties ar dokumentāciju, secinājis, ka šogad uzsākt būvniecību nav iespējams.

Rīgas mēra pienākumu izpildītājs Oļegs Burovs atzina, ka nav apmierināts ar plānošanas procesu Satiksmes departamentā. Proti, no vienas puses nauda ir, bet no otras puses tā nav apgūta un Rīgas ielās ir bedres.

Krasta ielas seguma atjaunošanu par 8,1 miljoniem eiro veica SIA Binders. Remontdarbu laikā veica apmaļu demontāžu visas ielas garumā, nofrēzēja veco asfaltbetona segumu, kas jau bija deformējies, kā arī sagatavoja brauktuves pamatni un divās kārtās ieklāja jauno asfaltbetona segumu. Ielas atjaunošanas darbi ar aizkavēšanos tika uzsākti šā gada aprīlī. Sākotnēji ielas remontdarbu uzsākšana tika plānota jau pērn jūlijā.

Komentāri

Pievienot komentāru