Ražošana

VIDEO: Ko latviešiem vajadzētu mācīties no igauņiem?

Monta Glumane, 28.05.2019

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

«Domāju, ka pirmais, ko latviešiem vajadzētu mācīties no igauņiem, ir valsts pārvalde, e- dokumentācija, e-paraksti, saziņa ar valsts un pašvaldības iestādēm,» uzskata Kaspars Pacēvičs, būvmateriālu ražotājas AS Sakret Holdings Igaunijas uzņēmuma Sakret OU vadītājs.

Viņaprāt, Igaunijā komunikācija ar valsts iestādēm norit ērti un ātri, kā arī iestādes ir pretimnākošas.

«Piemēram, viens no mūsu partneriem nebija PVN maksātājs, aizpildīja pieteikuma anketu trešdien vakarā un ceturtdienas rītā jau bija ar visu reģistrācijas numuru. Mēs varējām veikt visas nepieciešamās darbības. Visi procesi ir ātri. Latvijā šie procesi ir pārmērīgi ilgi, un es domāju, ka mums visiem vajadzētu saprast, ka uzņēmēji ir nosacīti darba devēji visām valsts institūcijām. Kad mēs kā sabiedrība ejam uz veikalu vai kafejnīcu, tad pieprasām noteiktu servisu. Viņi zina, ka, ja nesniegs servisu, tad patērētāji vairs nenāks. Tas būtu jāmācās Latvijai,» uzskata K.Pacēvičs.

Tāpat viņš novērojis, ka, ja Igaunijā kāda valsts iestāde konstatēs pārkāpumus, tad sekos norādījumi, kā to labot, tiks dots laiks, kad tas viss ir jānovērš un tikai tad, ja brutāli tiek pārkāpti noteikumi, tiek piemērots sods. «Igauņu ieņēmumu dienests monitorē, kas notiek ar uzņēmumu, un, ja viņi redz, ka kaut kas nav kārtībā, tad veic zvanu un apjautājas, kā viņi var palīdzēt. Ir jānodala palīdzēšanas funkcija un sodīšanas funkcija,» pārliecināts uzņēmējs.