Viedoklis: Izmisums. Soross sūta savus aģentus uz Saeimu 

Globalizācija nav iespējama bez korupcijas. Jo neviena nācija labprātīgi sevi nepiekritīs iznīcināt, ja tās elite nav uzpirkta. Atceros sarunu pēc kādas savas intervijas divi tūkstošo gadu sākumā ar vienu pazīstamu filozofu, kurš vēlāk kļuva ministrs. Viņš stāstīja, ka savu pirmo mašīnu deviņdesmitajos gados ir nopircis par to naudu, ko saņēma no Sorosa fonda granta.

Sandris Točs, speciāli DB, 2018. gada 17. augusts plkst. 7:10

DB 17. augusta vāks

Tie, kuri atceras deviņdesmito gadu parasta cilvēka dzīves līmeni, saprot, ko nozīmē pirmā mašīna. Tas nav slikti, ka cilvēks kaut ko sev iegādājas par «starptautiskā filantropa» līdzekļiem. Taču, ja šādu cilvēku ir daudz, ja viņi dominē kādas mazas valsts sociālajās zinātnēs, žurnālistikā un medijos, tas nepaliek bez ietekmes. 2012.gadā, kad Sorosa fonds atzīmēja darbības divdesmit gadus Latvijā, tas lepojās, ka «20 gadu laikā Sorosa fonds-Latvija aktivitātēs un iniciatīvās ieguldījis vairāk nekā 80 miljonus ASV dolāru».

Plāns ir, lai PAR, JKP un Jaunā Vienotība kopā dabū tikpat, cik «vecā Vienotība», tad Vienotība un Soross būs atpakaļ pie varas Latvijā

Kā jūs domājat, kādu viedokli sabiedriskajās diskusijās vai, atbildot uz žurnālistu jautājumiem, sliecas ieņemt cilvēks, kas ir saņēmis Sorosa finansējumu? Vai šis viedoklis nav noteikti politiski orientēts?

Kādu viedokli ir tendēts ieņemt lielākais nacionālais laikraksts, ja tā galvenā redaktore vienlaikus ir Sorosa fonda Latvijā valdes priekšsēdētāja? Sarmīte Ēlerte bija Dienas galvenā redaktore un vadīja Sorosa fondu Latvijā no 1997. līdz 2006.gadam. Tas, ja atceramies, bija lielu valsts uzņēmumu privatizācijas laiks. Tas bija laiks, kad tika pieņemti lēmumi par valsts iekļaušanos Eiropas Savienībā ar vieniem vai otriem nosacījumiem. Tas bija laiks, kad Latvijā tika likvidēta cukura nozare un viens otrs medijs rakstīja, ka tas ir labi un ka mums neko tādu arī nemaz nevajag. Tas bija laiks, kad Latvijas valsts iekļāvās starptautiskajās struktūrās un tika sludināta ideoloģija, ka mums jau nekādu varu pašiem nevajag, jo mēs esam korumpēti un stulbi, un ir labi, ka mūs kāds vada no ārpuses. Toreiz tika radīts Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs, kura Sabiedriski konsultatīvajā padomē vienmēr ir darbojušies Sorosa finansēto sabiedrisko organizāciju pārstāvji. Vai jūs esat kādreiz dzirdējuši, ka KNAB būtu izmeklējis korupciju tajā līmenī, kur Latvijas likumi tiek pieņemti kādu transnacionālo korporāciju interesēs? Vai KNAB kādreiz ieraudzīs daudzos interešu konfliktus tajā, ka Sorosa fonda struktūras tērē miljonus, lai ietekmētu politiku Latvijā? Šaubos, ja atceramies slavenās fotogrāfijas, kurās atpūšamies kopā redzami pazīstamie Sorosa virziena politiķi Viņķeļi un kādreizējā KNAB priekšnieka vietniece Juta Strīķe.

Daudzi joprojām domā, ka Soross, kurš pelna naudu ar manipulācijām finanšu sektorā, kurš ir krimināli tiesāts afērists, politikā ar manipulāciju nez kāpēc nenodarbojas un tieši pie mums ir nesavtīgs labdaris. Latvija ir pārāk maza, lai konkrēti interesētu tādus kā Soross? Nenoniecināsim sevi. Latvijas uzņēmumi nav pārāk lieli pasaules mērogā, taču ir pietiekami lieli, lai par tiem būtu interese arī pasaules bagātākajiem cilvēkiem. Latvijā notiekošais nav ārkārtīgi svarīgs pasaules mērogā, taču ir pietiekami svarīgs, lai par to būtu interese arī pasaulē ietekmīgiem cilvēkiem.

Protams, ka Sorosa izmisums nav saistīts ar Latviju. Satraukumu ir radījusi Sorosa pretinieka Donalda Trampa uzvara ASV prezidenta vēlēšanās. Ir iztērēti milzu līdzekļi, lai ietekmētu sabiedrisko domu, ieguldīts milzu resurss, lai kontrolētu ASV medijus un politiku. Bet ir uzvarējis cits, un tas draud ar Sorosa cilvēku atbīdīšanu no amatiem un varas. Visur. Arī Latvijā.

Tāpēc Soross ir nolēmis sūtīt savus aģentus politikā pa tiešo. Latvijā tas nozīmē doties uz Saeimu caur dažādām partijām, bet galvenokārt caur sorosītisko Attīstībai/PAR!, Jauno Vienotību un JKP. Likumsakarīgi, ka bijusī Sorosa fonda izpilddirektore Vita Tērauda vada kustības PAR! priekšvēlēšanu kampaņas administratīvo darbu. Likumsakarīgi, ka «sorosītu elks» Juta Strīķe tagad ir JKP lokomotīve. Tikai Vienotībai nav daudz kas vairāk izgudrots, kā pielikt klāt «Jaunā». Bet plāns ir, lai PAR, JKP un Jaunā Vienotība kopā dabū tikpat, cik «vecā Vienotība», tad Vienotība un Soross būs pilnībā atpakaļ pie varas Latvijā. Kas tur slikts? Mums Latvija ir mājas, bet afēristam Sorosam - pateicoties viņa aģentu ietekmei uz politiku mūsu valstī - Latvija ir tikai placdarms cīņā par varu. Liktenīgi mums visiem šeit var būt tas, ka Soross cīnās pret pie varas esošo ASV prezidentu Donaldu Trampu. Esam jau sanaidoti ar Krieviju, šajā situācijā vēl cīnīties arī pret esošo ASV prezidentu – tas ir neprāts tīrā veidā. Neprāts, uz ko savā izmisumā grūž Soross un viņa aģenti.

Dalies ar šo rakstu!
Raksta komentāri
Spied šeit, lai lasītu vai pievienotu savu komentāru
Tevi varētu interesēt
2018. gada 01. augusts plkst. 6:37

Kāds Latvijas politiķis, «uzlecošā zvaigzne», pirmdien bija ļoti sašutis. Viņu ne reizi...

2018. gada 30. jūlijs plkst. 6:40

Saeimas vadītāja un Vienotības valdes priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa netika pārvēlēta Saeimā...

2018. gada 27. jūlijs plkst. 7:40

Nesamērīgais valsts atbalsts elektroenerģijas ražotājiem obligātā iepirkuma ietvaros ir ilgtermiņa...

2018. gada 25. jūlijs plkst. 6:48

Šī intervija ar ļoti augstu Valsts ieņēmumu dienesta amatpersonu pirms diviem gadiem...

2018. gada 25. jūlijs plkst. 6:35

Mūziķis tiek izsaukts uz KNAB, lai viņu nopratinātu par patriotiskas dziesmiņas sacerēšanu,...

Nepalaid garām

«Mēs pārejam uz iknedēļas drukātā izdevuma formātu. Izmaiņas Dienas Biznesā ir vajadzīgas....

Darbu sākusi latviešu uzņēmēju dibināta nekustamo īpašumu aģentu platforma «Big Bang Realty»,...

Kompāniju pārņemšanas un apvienošanās (M&A) darījumu jomā lielu aktivitāti tuvākajā laikā...

Lūšu dravā viesos aicina tos, kuri vēlas ko vairāk uzzināt par bišu...

Par spīti lietotāju skaita sarukumam, sociālais tīkls draugiem.lv vēl joprojām ir pelņu...

Sekojot pieprasījumam, zivju pārstrādātāji maina paradumus un pielāgojas klientu prasībām, kas...

No šīs sadaļas
2018. gada 16. augusts plkst. 10:29

Augstākā tiesa ir pieņēmusi spriedumu par zaudējumu piedziņu no maksātnespējas administratora...

2018. gada 15. augusts plkst. 11:03

Diemžēl t/c Galerija Centrs bieži notiekošās evakuācijas stipri negatīvi ietekmē ne vien...

2018. gada 13. augusts plkst. 18:38

Ārvalstu tiešās investīcijas (ĀTI) ir starptautiskās kapitāla plūsmas. Ja investors no ārvalstīm...

2018. gada 13. augusts plkst. 11:17

Pēdējā laikā aizvien vairāk tiek uzsvērta izglītības eksporta nozīme un tā pienesums...

2018. gada 13. augusts plkst. 6:37

Santīmu nekrāsi, pie lata netiksi – savulaik vēstīja liels Latvijas Krājbankas plakāts,...

2018. gada 10. augusts plkst. 8:05

Civilprocesa likumā 2018. gada 1. jūlijā stājās spēkā grozījumi, kas ievieš jaunu...

2018. gada 09. augusts plkst. 18:14

Lauku tēma latviešiem visos laikos ir bijusi aktuāla. Mediju telpā Latvija sevi...

2018. gada 09. augusts plkst. 16:59

Jūnijā preču eksports eiro izteiksmē atgriezās pie divciparu izaugsmes, pieaugot par 10.7%,...

2018. gada 08. augusts plkst. 6:29

Kā mēs pazaudējām Liepājas Metalurgu? Tā taču bija vienīgā metalurģijas rūpnīca visās...

2018. gada 07. augusts plkst. 8:16

Pēdējo gadu laikā arvien lielāka uzmanība tiek veltīta vietējo dārzeņu popularizēšanai sabiedrības...