Viedoklis: Izmisums. Soross sūta savus aģentus uz Saeimu 

Globalizācija nav iespējama bez korupcijas. Jo neviena nācija labprātīgi sevi nepiekritīs iznīcināt, ja tās elite nav uzpirkta. Atceros sarunu pēc kādas savas intervijas divi tūkstošo gadu sākumā ar vienu pazīstamu filozofu, kurš vēlāk kļuva ministrs. Viņš stāstīja, ka savu pirmo mašīnu deviņdesmitajos gados ir nopircis par to naudu, ko saņēma no Sorosa fonda granta.

Sandris Točs, speciāli DB, 17.8.2018

DB 17. augusta vāks

Tie, kuri atceras deviņdesmito gadu parasta cilvēka dzīves līmeni, saprot, ko nozīmē pirmā mašīna. Tas nav slikti, ka cilvēks kaut ko sev iegādājas par «starptautiskā filantropa» līdzekļiem. Taču, ja šādu cilvēku ir daudz, ja viņi dominē kādas mazas valsts sociālajās zinātnēs, žurnālistikā un medijos, tas nepaliek bez ietekmes. 2012.gadā, kad Sorosa fonds atzīmēja darbības divdesmit gadus Latvijā, tas lepojās, ka «20 gadu laikā Sorosa fonds-Latvija aktivitātēs un iniciatīvās ieguldījis vairāk nekā 80 miljonus ASV dolāru».

Plāns ir, lai PAR, JKP un Jaunā Vienotība kopā dabū tikpat, cik «vecā Vienotība», tad Vienotība un Soross būs atpakaļ pie varas Latvijā

Kā jūs domājat, kādu viedokli sabiedriskajās diskusijās vai, atbildot uz žurnālistu jautājumiem, sliecas ieņemt cilvēks, kas ir saņēmis Sorosa finansējumu? Vai šis viedoklis nav noteikti politiski orientēts?

Kādu viedokli ir tendēts ieņemt lielākais nacionālais laikraksts, ja tā galvenā redaktore vienlaikus ir Sorosa fonda Latvijā valdes priekšsēdētāja? Sarmīte Ēlerte bija Dienas galvenā redaktore un vadīja Sorosa fondu Latvijā no 1997. līdz 2006.gadam. Tas, ja atceramies, bija lielu valsts uzņēmumu privatizācijas laiks. Tas bija laiks, kad tika pieņemti lēmumi par valsts iekļaušanos Eiropas Savienībā ar vieniem vai otriem nosacījumiem. Tas bija laiks, kad Latvijā tika likvidēta cukura nozare un viens otrs medijs rakstīja, ka tas ir labi un ka mums neko tādu arī nemaz nevajag. Tas bija laiks, kad Latvijas valsts iekļāvās starptautiskajās struktūrās un tika sludināta ideoloģija, ka mums jau nekādu varu pašiem nevajag, jo mēs esam korumpēti un stulbi, un ir labi, ka mūs kāds vada no ārpuses. Toreiz tika radīts Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs, kura Sabiedriski konsultatīvajā padomē vienmēr ir darbojušies Sorosa finansēto sabiedrisko organizāciju pārstāvji. Vai jūs esat kādreiz dzirdējuši, ka KNAB būtu izmeklējis korupciju tajā līmenī, kur Latvijas likumi tiek pieņemti kādu transnacionālo korporāciju interesēs? Vai KNAB kādreiz ieraudzīs daudzos interešu konfliktus tajā, ka Sorosa fonda struktūras tērē miljonus, lai ietekmētu politiku Latvijā? Šaubos, ja atceramies slavenās fotogrāfijas, kurās atpūšamies kopā redzami pazīstamie Sorosa virziena politiķi Viņķeļi un kādreizējā KNAB priekšnieka vietniece Juta Strīķe.

Daudzi joprojām domā, ka Soross, kurš pelna naudu ar manipulācijām finanšu sektorā, kurš ir krimināli tiesāts afērists, politikā ar manipulāciju nez kāpēc nenodarbojas un tieši pie mums ir nesavtīgs labdaris. Latvija ir pārāk maza, lai konkrēti interesētu tādus kā Soross? Nenoniecināsim sevi. Latvijas uzņēmumi nav pārāk lieli pasaules mērogā, taču ir pietiekami lieli, lai par tiem būtu interese arī pasaules bagātākajiem cilvēkiem. Latvijā notiekošais nav ārkārtīgi svarīgs pasaules mērogā, taču ir pietiekami svarīgs, lai par to būtu interese arī pasaulē ietekmīgiem cilvēkiem.

Protams, ka Sorosa izmisums nav saistīts ar Latviju. Satraukumu ir radījusi Sorosa pretinieka Donalda Trampa uzvara ASV prezidenta vēlēšanās. Ir iztērēti milzu līdzekļi, lai ietekmētu sabiedrisko domu, ieguldīts milzu resurss, lai kontrolētu ASV medijus un politiku. Bet ir uzvarējis cits, un tas draud ar Sorosa cilvēku atbīdīšanu no amatiem un varas. Visur. Arī Latvijā.

Tāpēc Soross ir nolēmis sūtīt savus aģentus politikā pa tiešo. Latvijā tas nozīmē doties uz Saeimu caur dažādām partijām, bet galvenokārt caur sorosītisko Attīstībai/PAR!, Jauno Vienotību un JKP. Likumsakarīgi, ka bijusī Sorosa fonda izpilddirektore Vita Tērauda vada kustības PAR! priekšvēlēšanu kampaņas administratīvo darbu. Likumsakarīgi, ka «sorosītu elks» Juta Strīķe tagad ir JKP lokomotīve. Tikai Vienotībai nav daudz kas vairāk izgudrots, kā pielikt klāt «Jaunā». Bet plāns ir, lai PAR, JKP un Jaunā Vienotība kopā dabū tikpat, cik «vecā Vienotība», tad Vienotība un Soross būs pilnībā atpakaļ pie varas Latvijā. Kas tur slikts? Mums Latvija ir mājas, bet afēristam Sorosam - pateicoties viņa aģentu ietekmei uz politiku mūsu valstī - Latvija ir tikai placdarms cīņā par varu. Liktenīgi mums visiem šeit var būt tas, ka Soross cīnās pret pie varas esošo ASV prezidentu Donaldu Trampu. Esam jau sanaidoti ar Krieviju, šajā situācijā vēl cīnīties arī pret esošo ASV prezidentu – tas ir neprāts tīrā veidā. Neprāts, uz ko savā izmisumā grūž Soross un viņa aģenti.

Tevi varētu interesēt

Santīmu nekrāsi, pie lata netiksi – savulaik vēstīja liels Latvijas Krājbankas plakāts,...

Kā mēs pazaudējām Liepājas Metalurgu? Tā taču bija vienīgā metalurģijas rūpnīca visās...

Ministrs tagad triju gadu laikā sola izdarīt to, ko jau pirms diviem...

Kāds Latvijas politiķis, «uzlecošā zvaigzne», pirmdien bija ļoti sašutis. Viņu ne reizi...

Saeimas vadītāja un Vienotības valdes priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa netika pārvēlēta Saeimā...

Nepalaid garām

Tiesa noraidījusi nogalinātā maksātnespējas administratora Mārtiņa Bunkus brāļa prasību pret...

Pasaules parādi turpina augt, un vairāki finanšu procesu pētnieki brīdina, ka tam...

8.janvārī "Dienas Bizness" rīkoja kārtējo Donoru dienu Andrejostā....

Skotijai ir viskijs, Somijai ir Nokia, Itālijai ir makaroni,Meksikai ir tekila, Karību...

Latvijas Paralimpiskās komitejas rīkotajā Latvijas Paralimpiskā sporta centra arhitektoniskās...

Norisinājusies ikgadējā Dienas Biznesa rīkotā TOP 500 apbalvošanas ceremonija, kurā tiek atvērts...

No šīs sadaļas

Augstākā tiesa ir pieņēmusi spriedumu par zaudējumu piedziņu no maksātnespējas administratora...

Diemžēl t/c Galerija Centrs bieži notiekošās evakuācijas stipri negatīvi ietekmē ne vien...

Ārvalstu tiešās investīcijas (ĀTI) ir starptautiskās kapitāla plūsmas. Ja investors no ārvalstīm...

Pēdējā laikā aizvien vairāk tiek uzsvērta izglītības eksporta nozīme un tā pienesums...

Santīmu nekrāsi, pie lata netiksi – savulaik vēstīja liels Latvijas Krājbankas plakāts,...

Civilprocesa likumā 2018. gada 1. jūlijā stājās spēkā grozījumi, kas ievieš jaunu...

Lauku tēma latviešiem visos laikos ir bijusi aktuāla. Mediju telpā Latvija sevi...

Jūnijā preču eksports eiro izteiksmē atgriezās pie divciparu izaugsmes, pieaugot par 10.7%,...

Kā mēs pazaudējām Liepājas Metalurgu? Tā taču bija vienīgā metalurģijas rūpnīca visās...

Pēdējo gadu laikā arvien lielāka uzmanība tiek veltīta vietējo dārzeņu popularizēšanai sabiedrības...