Transports un loģistika

VTU Valmiera par pusotru miljonu iegādājas 10 jaunus autobusus

Dienas Bizness, 23.09.2014

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Pasažieru pārvadātājs SIA VTU Valmiera parakstījusi līgumu par 10 jaunu starppilsētu nozīmes autobusu iegādi. Līguma kopējā summa ir 1,541 miljons eiro, informē VTU Valmiera Sabiedrisko attiecību speciāliste Zane Bulmeistare.

Konkursa pirmajā daļā par uzvarētājiem atzīti SIA Alkom Trans un SIA SEB līzings, kas piegādās sešus jaunus Iveco Crossway Pro markas autobusus. Savukārt otrajā daļā par uzvarētājiem atzīti SIA M.E.LAT-LUX un SIA SEB līzings, kas piegādās četrus jaunus Setra S 415 UL business markas autobusus. Kopuma konkursa pirmajā daļā pieteicās četri, bet otrajā – trīs pretendenti.

Jaunie spēkrati pakāpeniski kursēt sāks 2015.gada sākumā. Līgums paredz 10 autobusu iegādi par kopējo summu 1 540 800 eiro, neieskaitot PVN un līzinga maksājumus. VTU Valmiera informē, ka iegāde plānota ar finanšu līzingu, nodrošinot 20% pirmo iemaksu un veicot maksājumus 8 gadus, tos uzsākot pēc iegādāto transportlīdzekļu nodošanas ekspluatācijā.

Uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Oskars Spurdziņš skaidro, ka jaunu autobusu iegāde veicina arī resursu ietaupījumu, balstoties uz degvielas patēriņu, izmešu daudzumu, remontdarbu apjomu. Jaunie transportlīdzekļi uzņēmumā būs pirmie ar EURO 6 emisijas standarta nodrošinājumu.

Ar jaunajiem autobusiem pakāpeniski tiks aizstāti nokalpojušie. Iepriekš jauni starppilsētu pārvadājumiem paredzēti sabiedriskie transportlīdzekļi uzņēmumā tika iegādāti 2007.gada nogalē. Pašlaik SIA VTU Valmiera ir 41 lielas ietilpības starppilsētu nozīmes autobuss. Uzņēmums izpilda 24 reģionālos starppilsētu maršrutus.

Komentāri

Pievienot komentāru